homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Practicati sexul anal?


#1 2007-06-08 05:37:47

celino
New member
De la: Iasi-Independentei
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 20
Site

Practicati sexul anal?

Stiati ca...

1. Sexul anal este forma de sex cea mai putin utilizata
Desi anusul este considerata de catre unii zona cea mai erogena a corpului, sunt putini cei care practica sexul anal, acest lucru intamplandu-se din cauza prejudecatilor, lipsei igienei partenerilor sau riscului bolilor cu transmitere sexuala.

2. Sexul anal practicat "ca la carte" nu este deloc dureros, ba chiar foarte placut
Sunt multi care au practicat sexul anal o singura data, datorita faptului ca au experimentat dureri mari. In cazul unei bune lubrifieri a anusului, aceste dureri sunt practic inexistente. Gradul de excitare este un factor foarte important care ajuta la practicarea unui sex anal placut si senzual. Rectul este elastic, ca si vaginul, gradul ridicat de lubrifiere conducand la un sex anal extrem de placut.

3.Sexul anal poate fi considerat placut in ciuda unor experiente anterioare dureroase
Singurul ingredient pentru reusita unui contact anal este afectiunea partenerului. Acesta poate face adevarate minuni daca este un bun amant, daca stie cum sa faca o femeie sa uite de inhibitii si de experientele dureroase anterioare. Unii barbati sunt mai tandri ca altii, acest lucru insemnand ca un contact dureros cu un partener nu conduce la un alt contact neplacut cu un alt partener mai priceput in arta sexului anal.

4.Exista doua inele musculare care inconjoara deschiderea anusului, fiecare dintre aceste doua inele functionand independent.
Aceste inele se afla la jumatate de centimetru in interiorul anusului, fiind despartite de o zona de un sfert de centimetru. Aceste inele poarta denumirea de sfincteri, sfincterul extern fiind controlat de sistemul central nervos, cel intern fiind controlat de partea involuntara a sistemului nervos si fiind cel care provoaca starea de anxietate si durere in timpul contactului sexual anal .

5.Stimularea anala provoaca diverse tipuri de placere
Terminatiile nervoase se afla la deschiderea anusului. Atingerea acestei deschideri provoaca senzatii extrem de placute, insa introducerea unui deget sau a penisului in anus provoaca placeri imense daca partenerul stie cum sa-si elibereze iubita de inhibitii si stres. Un alt fel de placere este resimtita la introducerea intregii maini in rect (fisting), fapt care poate produce dureri imense daca femeia nu este excitata suficient de mult.

6.Stimularea anala poate avea ca rezultat orgasmul
In cazul homosexualilor, orgasmul este un rezultat al stimularii prostatei. Sunt putini cei care ajung la orgasm numai prin stimulare anala, cei mai multi obtinand placeri imense prin penetrare.

7.Dieta este un factor important pentru un sex anal placut
Fructele, legumele si cerealele reprezinta adevarate afrodisiace pentru desfasurarea unui contact sexual anal placut.

8.Calitatea sexului anal depinde in mare masura de igiena vaginului si a rectului Igiena anala este un factor important pentru desfasurarea in bune conditii a sexului anal. Bacteriile din rect reprezinta adevarate focare de infectii si au ca rezultat aparitia bolilor, fapt care impiedica multe persoane sa recurga la sex anal. Ca si in cazul sexului vaginal, sexul anal se bazeaza pe igiena zonelor implicate in actul sexual .

9.Sexul anal nu trebuie privit ca pe un act de dominare si de exprimare a autoritatii
Majoritatea femeilor considera ca sexul anal le denigreaza, le face sa para ca sclave in fata barbatilor, conceptie total gresita. Sexul anal practicat intre partenerii care se iubesc este o alta forma de exprimare a dragostei si afectiunii, femeia trebuind sa priveasca acest act ca pe o alta metoda prin care barbatul doreste sa-si exprime capacitatea de a produce placere, dorinta lui de a oferi placere completa partenerei, dat fiind faptul ca anusul reprezinta o zona erogena, a carei stimulare duce la senzatii intense .

10.Sexul anal cu masuri de precautie nu duce la raspandirea BTS (bolilor cu transmitere sexuala).
Exista boli care se pot transmite prin intermediul sexului anal, precum gonoreea, sifilisul, SIDA insa, protejandu-ne impotriva acestor boli, ca si in cazul sexului vaginal, sexul anal nu poate sa aduca decat placere si senzatie de confort.

Ultima oara a fost editat de celino (2007-06-08 05:40:10)


Singura circumstanta in care un prost nu te intrerupe este atunci cand il lauzi!

Offline

 

#2 2007-06-08 07:57:17

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Practicati sexul anal?

si mai stiati ca sexul anal practicat indelung duce a imposibilitatea de a te "tine" sa nu faci pe tine?


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#3 2007-06-08 10:01:05

celino
New member
De la: Iasi-Independentei
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 20
Site

Re: Practicati sexul anal?

In special eram curios ce parere au fetele...

Ultima oara a fost editat de celino (2007-06-08 10:01:23)


Singura circumstanta in care un prost nu te intrerupe este atunci cand il lauzi!

Offline

 

#4 2007-06-08 10:03:06

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Practicati sexul anal?

eu mi am spus parerea...
pese:da o cautare ca mai sunt topicuri pe tema asta


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#5 2007-06-08 10:08:14

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: Practicati sexul anal?

te-a refuzat prietena? lol


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-06-08 10:47:08

Shosanna
Insomniac member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-04-26
Mesaje: 8836

Re: Practicati sexul anal?

Nu ma incanta ideea si sexul anal chiar nu vreau sa il practic niciodata.


Reach for the stars ,so if you fall you land on a cloud... wink
bebe

Offline

 

#7 2007-06-08 11:27:09

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Practicati sexul anal?

subscriu anka

Offline

 

#8 2007-06-08 11:57:11

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: Practicati sexul anal?

e unul din putinele lucruri pe care am zis ca n-o sa le fac niciodata.prima data pt ca nu suport durererile si cu atat mai putin sa mi le provoc de bunavoie, in al doilea rand pt ca mi se pare ca m-ar transforma in jucaria lui sexuala, oricat de tandru, bla, bla ar fi..ma face sa rad ideea asta cu tandretea in legatura cu sexul anal..cum zicea si iubitul meu, asta nu e pt relatia pe care o avem noi..a facut o cu d-alea de statea cu ele pt ca nu gasea nimic mai bun.

Offline

 

#9 2007-06-08 12:01:52

andrutza
Vizitator

Re: Practicati sexul anal?

EU nu as face niciodata sex anal pt ca am auzit ca e f dureros si plus de asta nu ma excita cu nimic....numai cand ma gandesc imi trece orice pofta

 

#10 2007-06-08 12:19:05

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: Practicati sexul anal?

eu cand ma gandesc la sex anal, imi vine in minte imaginea mea pe toaleta...


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#11 2007-06-08 12:20:10

Shosanna
Insomniac member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-04-26
Mesaje: 8836

Re: Practicati sexul anal?

deadrose a scris:

eu cand ma gandesc la sex anal, imi vine in minte imaginea mea pe toaleta...

smile)


Reach for the stars ,so if you fall you land on a cloud... wink
bebe

Offline

 

#12 2007-06-08 12:22:05

ela_is_sweet
Sr. member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 1309

Re: Practicati sexul anal?

ok deadrose lol esti criminala rau cu raspunsurile astea smile am mai vazut vreo 2 tot asa amuzante smile nici eu nu as face sex anal neveerrrr... smile

Offline

 

#13 2007-06-08 17:29:54

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: Practicati sexul anal?

subscriu cam la tot ce ati zis.
si f tare dedrose lol


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#14 2007-06-08 17:35:24

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: Practicati sexul anal?

asta cam asa e dar.....nu prea cred..sincer
dar sa ne zica cei care practica,ce simti,as vrea sa aud o parere a celor care o fac.

Ultima oara a fost editat de oana_ (2007-06-08 17:36:24)


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#15 2007-06-08 17:51:44

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: Practicati sexul anal?

alexia a scris:

never say never big_smile

subscriu
e atat de controversat subiectul asta, incat am devenit curioasa...


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#16 2007-06-08 22:06:14

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: Practicati sexul anal?

mey..yo tind sa zik k n-am sa fac...dar vb alexei-never say never...
  Al meu e destul de incantat de ideea asta si mai da kte o tura de incercare din knd in knd smile de vreo 2 ori mi-a placut...de fiekare data a fost  o stimulare cu degetul inainte,la partea cu penetrarea n-am ajuns si sincer niki nu cred k o sa ajungem k nu pare tentant din experienta mea smile
   Dar tre sa recunosc k un orgasm vaginal combinat cu un semi-anal e foarte tare,adik foarte intens...
   Sunt curioasa ce are de zis janis Joplin la partea asta cu sexul anal?


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#17 2007-06-09 00:22:37

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Practicati sexul anal?

eu n am de gand sa practic asa ceva...pur si simplu nu ma atrage si iubi imi impartaseste sentimentele...deci...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#18 2007-06-09 00:45:58

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Practicati sexul anal?

eu sunt mai conservatoare in ceea ce priveste sex-ul...n-as vrea sa-i spun copilului meu ca a fost conceput in timp ce stateam in spagat pe tavan...deci nici sexul anal nu ma atrage. mi se pare dezgustator. intr-adevar exista niste gauri si un penis...dar asta nu inseamna ca toate trebuie explorate...am nevoie si eu de unele parti ale mele doar pt mine


mami de minuni hjarta

Offline

 

#19 2007-06-09 00:53:42

persifona
Vizitator

Re: Practicati sexul anal?

Nici n-am facut si nici n-am de gand si nici n-o sa fac.

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.