homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

E tot candida?


#1 2007-06-08 11:22:07

loricica
New member
Inregistrat: 2006-12-18
Mesaje: 29

e tot candida?

Salut,

    Problema mea e mai veche. Am mai cerut ajutorul pe forum si pana la urma am mers si la medic pt ca aveam niste secretii urat mirositoare. Rezultatul analizei a fost spori de candida pentru care mi s-a dat 2 ovule de lomexin si E coli pt care am luat augmentin, 30 de capsule. De secretii am scapat, ceea ce e o usurare pt mine, insa la vreo 3 saptamani dupa tratament au aparut mancarimile. Mentionez ca si prietenul meu s-a tratat cu crema Lomexin si niste pastile-8 la numar (nu imi amintesc numele), pe care trebuia sa le ia in doza unica.
    Asadar acum ce mai e? Daca prima data candida s-a manifestat doar prin secretii, acu s-a dat pe mancarimi?
    Trebuia sa merg sa refac examanul medical si am sa merg, dar mai intai astept parerile voastre. Daca la examen imi iese tot candida, as putea sa iau un tratament de pe forum, pentru ca am vazut ca e total diferit de ce mi-a dat mie medicul.

    Multumesc

    Inca ceva, va rog, ce inseamna: Grad de inflamare al vaginului (PMN si macrofage): II

Ultima oara a fost editat de loricica (2007-06-08 11:50:11)

Offline

 



#2 2007-06-08 11:33:12

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: e tot candida?

e posibil sa fie candida....refa examenul de secretie, sa vedem despre ce e vorba...
nu te impiedica nimic sa faci tratamentul de pe forum


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2007-06-08 21:08:00

loricica
New member
Inregistrat: 2006-12-18
Mesaje: 29

Re: e tot candida?

Stiam ca pot gasi undeva, pe forum, adrese de cabinete medicale sau medici recomandati de alte prsoane. Insa am uitat unde sa caut. Cum as putea sa gasesc?

Offline

 

#4 2007-06-08 21:11:35

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: e tot candida?

http://forum.anticonceptionale.ro/viewtopic.php?id=1742


mami de minuni hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.