homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Parul-17


#305 2011-05-05 06:22:16

vanilleeis
Hero member
Inregistrat: 2010-02-16
Mesaje: 2906

Re: parul




le. sauuu...:

Ultima oara a fost editat de vanilleeis (2011-05-05 06:25:55)


If you take it personal, that's ok! wink

Offline

 



#306 2011-05-05 12:39:21

denise_dd
Full member
Inregistrat: 2011-04-17
Mesaje: 923
Site

Re: parul

Mersi mult Vani

Am incercat si eu cu moate , mi-am taiat un maieut franjuri franjuri lol cam de 2 cm asa , si mi-am facut tot capul suvite mai subtiri si am iesit ca un miel lol

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/44097_imagine2736.jpg

Asta era imediat dupa ce il mai desfacusem lol Nu este foarte clara imaginea. Statea foarte frumos si a doua zi, s-au mai lasat buclele , numai eram miel lol

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/44097_imagine1757.jpg
Si eu cam asa il am , dar aici este si putin indreptat cu placa lol

Ultima oara a fost editat de denise_dd (2011-05-05 12:41:45)

Offline

 

#307 2011-05-05 19:12:44

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: parul

vanilleeis a scris:

pai..nu tragi de bucle cand il desfaci..iese ft usor..
chestia e ca tipa il umezea putin inainte sa il faca... si avand in vedere ca peste noapte el o sa se usuce in forma aia ..nu cred ca se strica asa usor nustiu
acum, tu stii mai bine cum e parul tau.. smile

Parul meu are personalitate proprie. garantat daca il umezesc si il rulez umed pe ceva, nu se usuca in interior pana dimineata. imagineaza-ti ca la coafor cand mi-a pus bigudiuri si am stat sub casca, dupa o ora inca nu era uscat in interior. Data urmatoare mi l-a uscat de jumate cu foenul inainte sa-mi puna bigudiuri. Orice fel de coafura pe baza de bucle pe care mi-o fac acasa trebuie sa fie pe par complet uscat si imediat dupa spalare ca sa iasa ceva. am firul gros si parul e destul de mult si greu si de aia se manifesta asa.
Norocul lui ca e sanatos si isi permite sa faca figuri de astea  lol
O sa ii fac o poza intr-o zi, eventual dupa ce merg la tuns sa-i dea un pic de forma la varfuri.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#308 2011-05-05 19:24:47

vanilleeis
Hero member
Inregistrat: 2010-02-16
Mesaje: 2906

Re: parul

ei.. da  nu`l uzi chiar asa lol


oricum..mie imi place cum i`au iesit buclele tipei. al meu e mai scurt si tuns in scari..si nu au iesit toate chiar cum voiam.. dar pt inceput sunt destul de incantata hjarta eu daca imi ondulez parul cu placa.. in cateva ore maxim e la fel (daca nu pun o tona de fixativ) si se mai vede si urat dupa ce se lasa.. asa arata natural smile o sa incerc si a 2a varianta

ah.. denise, mie imi place cum iti sta cret lol mai ales ca e lung hjarta ai un par ft frum tummenupp
pana la urma ti l`ai lasat asa sau l`ai indreptat la loc? si cat te`a tinut? big_smile

Ultima oara a fost editat de vanilleeis (2011-05-05 19:27:00)


If you take it personal, that's ok! wink

Offline

 

#309 2011-05-05 21:11:02

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: parul

cora, pentru tine smile poate te ajuta puss


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#310 2011-05-05 21:14:20

denise_dd
Full member
Inregistrat: 2011-04-17
Mesaje: 923
Site

Re: parul

vanilleeis a scris:

ei.. da  nu`l uzi chiar asa lol


oricum..mie imi place cum i`au iesit buclele tipei. al meu e mai scurt si tuns in scari..si nu au iesit toate chiar cum voiam.. dar pt inceput sunt destul de incantata hjarta eu daca imi ondulez parul cu placa.. in cateva ore maxim e la fel (daca nu pun o tona de fixativ) si se mai vede si urat dupa ce se lasa.. asa arata natural smile o sa incerc si a 2a varianta

ah.. denise, mie imi place cum iti sta cret lol mai ales ca e lung hjarta ai un par ft frum tummenupp
pana la urma ti l`ai lasat asa sau l`ai indreptat la loc? si cat te`a tinut? big_smile

Mersi puss Parul l-am lasat asa , era o schimbare pentru mine lol Eu am parul si fooarte moale dar atunci i-am fat cu fixativ si mie mi-a stat 2 zile , din ce in ce mai lasat , dar se vedea frumos lol

O data inainte sa ma fac cu moate, la spalare mi-am aplicat si masca si dupa 4 5 ore dupa ce l-am desfacut era jos smile)

Acum depinde si de tipul tau de par . Eu zic sa incerci tongue puss

Offline

 

#311 2011-05-05 22:45:40

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: parul

hai_faiv a scris:

cora, pentru tine smile poate te ajuta puss

deci e adevarat ce auzisem eu,ca fiecare persoana are un nivel pana la care ii creste parul,dupa care,orice i-ar face nu mai creste.


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#312 2011-05-06 08:36:09

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: parul

yoyolina a scris:

N-as putea dormi cu parul asa, pt ca 95% din timp dorm pe o parte. As face gauri in cap lol

Of ce-mi place parul tau, hi5... si eu l-am avut asa, dar l-am tuns sad

yoyo puss o sa iti creasca parul, ai sa vezi

aseara mi-am facut si eu chestia ai cu ciorapul lol iubi radea de mine, spunea ca cel mai bun ciorap era cel de dupa o tura de baschet  punish  rotfl2

sper sa iasa ok, inca nu l-am desfacut.

in res eu cand il fac cret peste noapte, in ultima vreme...ori il fac cu "impleteala" de par, ori cu bigudiuri metalice tinute toata noaptea lol sa vezi acolo gropi in cap  chicot


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#313 2011-05-06 20:51:16

allysa
Full member
Inregistrat: 2008-07-05
Mesaje: 328

Re: parul

fetelor, pot sa aplic samponul si masca pe care le folosesc in mod normal si pe extensii clip-on?
aceste extensii se pot purta zi de zi? cand le pun imi simt parul super greu si parca ma doare pielea capului. probabil clamutele acelea nu s-au slabit suficient. si in plus, am observat ca parca imi cade si mai mult par de cand le-am luat.

Offline

 

#314 2011-05-06 22:36:41

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: parul

parul iti cade din cauza clamelor, care iti trag parul (senzatia de cap greu).
poti sa folosesti samponul si masca daca sunt din par natural, dar iti recomand sa le speli cand sunt scoase din par, adica separat fiecare smile poti sa le porti zi de zi, dar afecteaza radacina parului fiindca o trage.
ti-as recomanda sa evaluezi evolutia acestor tuturor chestii in timp, daca cade mai mult par, mai bine lasa-le smile


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#315 2011-05-06 23:40:43

allysa
Full member
Inregistrat: 2008-07-05
Mesaje: 328

Re: parul

sunt din par natural. mi-ar parea rau sa renunt de tot la ele pentru ca pare si parul meu mai bogat la cat e de lung, si nu trei fire cum se vede fara extensii.
desi folosesc si ulei de ricin si gaz si masti, am renuntat la indreptatul cu placa dupa fiecare spalat, stiu ca tot 3 fire vor ramane indiferent ce fac. deci, extensiile, singura solutie.  supa

Offline

 

#316 2011-05-07 08:35:11

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: parul

Uleiul de ricin se foloseste pt intarirea radacinii. Este o masca ce se face cu ulei de ricin, ulei de masline, galbenus de ou si lamaie, nu mai sunt sigura daca se mai adauga ceva. Aceasta folosita timp de cel putin 8 saptamani la fiecare spalare da rezultate. Fata care ma tunde pe mine mi-a ararat-o pe colega ei care aproape chelise si a inceput sa-i creasca din nou parul, dar a folosit-o constiincios. Bafta!


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#317 2011-05-07 17:18:18

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

eu folosesc masca asta, insa mai simpla, doar ulei de ricin si vitamina A. ideea este ca am vesnic fire scurte in cap, se regenereaza constant parul tongue este o masca incredibil de buna, intareste radacina si ajuta la regenerare. insa da, trebuie folosita constiincios, eu pun  o data pe saptamana 2 ore.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#318 2011-05-07 22:39:59

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: parul

a incercat cineva masca de par pe baza de argila (care cica ar regla echilibrul hidrolipidic) ?

Offline

 

#319 2011-05-08 11:39:13

denise_dd
Full member
Inregistrat: 2011-04-17
Mesaje: 923
Site

Re: parul

jeannie a scris:

a incercat cineva masca de par pe baza de argila (care cica ar regla echilibrul hidrolipidic) ?

Am auzit o multime de fete care au folosit . Argila este buna pentru toate, stiu ca se foloseste si pentru mastile de fata, dar si pentru interior, mama a facut un tratament cu argila . Daca ai posibilitatea sa incerci "pourquoi pas "? tongue Zic asta pentru ca stiu ca este destul de scumpa, depinde si tipul de argila :-?

Offline

 

#320 2011-05-08 16:27:43

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: parul

Este corect sa ne clatim parul cu apa mai rece,sau mai calda? Am citit n articole despre par,si modul in care ar trebui sa il spalam;in unele se recomanda apa fierbinte pentru clatire,in altele apa rece.

Offline

 

#321 2011-05-08 16:29:05

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: parul

eu stiu ca e bine cu apa rece ca inchide porii...si oricum nu e bine sa il speli cu apa ft fierbinte ca il omori termic la fel ca si cu placa si feonul..bine nu e chiar aceeasi temp dar oricum


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#322 2011-05-08 16:31:51

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: parul

Si cand aplic samponul,e bine ca apa sa fie ceva mai calduta decat cea de clatire,pentru a deschide porii?

Offline

 

#323 2011-05-08 16:37:50

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

cand aplici samponul sa fie calaie, cand clatesti de sampon, inainte de balsam sa fie calduta si la clatirea de balsam sa fie rece. fierbinte in nici un caz, il distrugi


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.