homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Parul-42


#780 2011-07-08 09:31:52

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: parul

eu am avut parul lung pana la genunchi,dar in clasa a8a mi-a taiat coada un coleg cu foarfeca de tuns garduri grater nu a mai crescut la fel de des,mi s-a inchis la culoare...l-am lasat sa creasca o perioada,apoi am m-am dus sa il fileze  si ma vopsisem roscata...in primul am de facultate m-am tuns scurt,in fata era mai lung dar la spate imi faceam tepi....apoi m-am gandit ca il vreau lung inapoi:)) l-am lasat sa creasca,apoi am zis ca vreau o tunsoare bob ca nu prea imi place cum statea la spate...asa ca acum sunt tunsa bob...problema e ca am parul destul de ondulat si nu se aseaza mereu...in partea dreapta il tin mereu dupa ureche,iar in stanga incerc sa il indrept cat de cat...cand am chef mai bag placa...ce mi se pare ciudat ca la spate se aseaza mereu lol


Ne dorim si noi bebic

Offline

 



#781 2011-07-08 10:54:26

denise_dd
Full member
Inregistrat: 2011-04-17
Mesaje: 923
Site

Re: parul

Ce coleg ... nenorocit daca imi permiti sa ii spun asta ....  offtopic  Sper ca a patit si el ceva ... trebuia sa ii tai si tu lui ceva rotfl

Offline

 

#782 2011-07-08 11:00:11

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: parul

e nenorocit lol stiu ca l-am chemat pe varmiu...sa vina repede in ajutoru meu...m-a gasit cu coada impletita in mana, plangand...cum sunt singura fata din familie...atat i-a trebuit lol acum vreau sa il las lung,dar nu asa cum il aveam atunci...oricum s-a mai rarit...totusi nu inteleg de ce de cand m-am vopsit cu vopsea de par de la londa imi tot cade parul..si nici macar nu a prins cum trebuie... sunt bruneta,dar ma gandesc sa ma deschid la culoare..am fost vopsita si roscata,si blonda si bruneta...o data m-am facut saten cu roscat,blond si negru...


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#783 2011-07-08 12:25:55

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: parul

Yoyo, mersi pt sugestie.
Rocsana, ce idiot neutral Stiu ca si mie mi-a pus odata un prost guma in par... copii retardati


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#784 2011-07-08 12:47:26

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: parul

eu il tineam mereu prin in coada impletita...era foarte greu de pieptanat si impletit....iar la ora de engleza,profa il muta mereu in spatele meu...si tot timpul imi spunea ca o sa imi taie paru lol am crezut ca glumeste...dar.... lol acum il las lung,sa treaca pic de umeri...insa nu stiu ce sa mai fac...de cand m-am vopsit cu londa color, imi cade ingrozitor paru... (inainte mi se ingrasa repede,dar in ultima apa la clatit pun otet de trandafiri si nu mai dau cu apa,mirosul de otet se duce repede....de cand iau ac nu mai mi se ingrasa parul ca inainte si ma clatesc cam de doua ori pe saptamana cu otet in apa)...am incercat tot felul de masti,uleiuri..insa degeaba....imi cade la fel de mult....vroiam sa imi schimb culoarea ( sunt bruneta) dar cred ca mai astept pana in septembrie,octombrie... poate mai si creste pana atunci smile


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

 Publicitate


loading...

#785 2011-07-08 13:20:18

b4rbie
Sr. member
Inregistrat: 2008-04-04
Mesaje: 1526

Re: parul

vreau si eu sa fac o schimbare cu parul dar nu stiu ce sa fac... sa ma tund, sa imi schimb culoarea...
nu prea am tupeu tongue


pc  lyssna

Offline

 

#786 2011-07-08 13:34:47

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: parul

rocssana.nana a scris:

eu il tineam mereu prin in coada impletita...era foarte greu de pieptanat si impletit....iar la ora de engleza,profa il muta mereu in spatele meu...si tot timpul imi spunea ca o sa imi taie paru lol am crezut ca glumeste...dar.... lol acum il las lung,sa treaca pic de umeri...insa nu stiu ce sa mai fac...de cand m-am vopsit cu londa color, imi cade ingrozitor paru... (inainte mi se ingrasa repede,dar in ultima apa la clatit pun otet de trandafiri si nu mai dau cu apa,mirosul de otet se duce repede....de cand iau ac nu mai mi se ingrasa parul ca inainte si ma clatesc cam de doua ori pe saptamana cu otet in apa)...am incercat tot felul de masti,uleiuri..insa degeaba....imi cade la fel de mult....vroiam sa imi schimb culoarea ( sunt bruneta) dar cred ca mai astept pana in septembrie,octombrie... poate mai si creste pana atunci smile

Pai cel mai probabil cade din cauza vopselei. Londa nici cea mai buna vopsea, asa ca data viitoare incearca sa te faci cu ceva mai scump. Oricum, mai lasa-l, nu il vopsi acum, ca risti sa iti cada si mai mult.


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#787 2011-07-08 14:27:48

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: parul

am luat londa de la salon... foloseam de obicei vopsea de la wella.... eu ma spal cu sampon profesional de la wella, si balsam tot de la wella...miroase a brad balsamul si nici nu incarca firul de par ... am citit aici pe forum ceva de gazul lampadan...la ce foloseste mai exact?am incercat ulei de ricin,lotiunea cu petrolemnum sau cum ii zice de la Gerovital Plant....chiar nu stiu ce tratament sa ii mai aplic....vara ma vopsesc de obicei santen sau brunet...ultima oara inainte sa ma fac iar negru marin am fost roscata..mi s-a decolorat vopseaua asta in ultimul hal...sunt saten,cu negru si ceva suvite chicot toata vopseaua cand m-a prins ploaia....a ramas in haine lol chiar nu stiu ce sa fac...


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#788 2011-07-08 15:16:48

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: parul

eu mi-am pierdut orice speranta.cade in continuare in cantitati industriale.mai am cateva fire sad
nimic nu a avut efect sad ba chiar m-am ales si cu niste cojite de toata frumusetea


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#789 2011-07-08 15:19:59

daenarys
Vizitator

Re: parul

ramona s anu fie d ela medicamentele pe care le iei smile

 

#790 2011-07-08 15:23:50

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: parul

o fi si de la medicamete,nu zic ca nu....dar si asta ce inseamna,sa ma resemnez ca raman fara par? grater nu pot sta asa,chiar nu stiu ce sa ii mai fac sad


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#791 2011-07-08 15:24:06

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: parul

am citit aici pe forum si ceva legat de uleiul din germeni de grau...cred ca o sa dau o tura pe la plafar sa vad cat costa big_smile am un buget foarte limitat acum ... sper sa dea rezultate gazul si uleiul din germeni de grau...totusi cat timp trebuie tinut uleiul pe par?se apilca si la radacina,sau doar pe lungimea parului? (ser pt varfuri deteriorate am folosit doar pe perioada in care ma vospeam blond,si inca o perioada de o luna si jumatate dupa...am noroc ca parul meu tine destul de mult la tavaleala si isi revine destul de repede)de crescut imi creste destul de greu,depinde cine ma tunde....de ex eu stau aproape de un Salon (cu toate ca nu e asa cunoscut,fetele de acolo lucreaza destul de bine,mai ales alea de la cosmetica)...problema e ca niciodata nu m-a tuns tipa aia exact asa cum am vrut,dar cand imi taia ea din par imi crestea foarte repede...ultima data am fost in alta parte din cauza ca a refuzat tipa de la salonul unde mergeam eu sa ma tunda bob pe motiv ca am parul ondulat.dar daca i usuc dupa ce ma spal,se aseaza foarte bine....vroiam sa fiu tunsa bob ca sa creasca drept la spate chicot cand e cazul mai bag si placa,dar foarte rar ( am o placa,am dat maxim 50 de lei pe ea...iar de 5 ani cred ca am folosit-o maxim de 4 ori)vreau sa ii fac ceva sa nu mai cada si sa il pot vopsi din nou linistita....ma gandeam sa ma fac ori blonda,ori roscata lol


Caroline,am citit ca tie de la tratamentul cu gaz ti-a mai crescut parul ... cam in cat timp a dat rezultate?il folosesti in continuare?


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#792 2011-07-08 15:24:41

daenarys
Vizitator

Re: parul

ramona ai putea sa il mai tunzi smile

 

#793 2011-07-08 15:25:41

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: parul

rrammonna, din ce am citit in alta parte, ai sau ai avut probleme de sanatate. eu cred ca are mare legatura caderea parului cu acele probeme sau cu tratamentele facute... iar in primul rand cu alimentatia, ca am inteles ca o neglijezi. tratamentele locale nu sunt de folos cand cauza vine din interior. iar atunci cand tine doar de scalp, tot e nevoie de o luna - doua ca tratamentele sa-si faca efectul.
eu cred ca ar trebui sa te adresezi unui medic.

Offline

 

#794 2011-07-08 15:29:32

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: parul

l-am tuns de curand,dae sad nu am ce sa mai tai,decat sa il fac scurt de tot
anca,am fost si la medic,dar degeaba.cel putin la dermatologie,ma asteptam sa fie altfel,ma gandeam ca analizeaza scalpul,firul de par.dar de unde,s-a uitat cu o lupa sau ce naiba era si atat.mi-au zis ca e de un anumit medicament.si acum ce sa fac?ca nu am cum sa renunt la medicamente,dar nici sa ma resemnez nu pot.refuz sa cred ca nu pot face nimic sad


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#795 2011-07-08 15:37:37

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: parul

adevarul e ca greu gasesti un doctor bun sad.
discuta cu medicul care ti-a prescris acel medicament. spune-i ca are efectul asta, poate ti-l schimba... sau iti spune ce sa iei ca sa stopezi caderea.

Ultima oara a fost editat de anca90 (2011-07-08 15:39:14)

Offline

 

#796 2011-07-08 15:39:13

mihaela2289
Hero member
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 2945

Re: parul

anca90 a scris:

sa il speli mai rar, pt ca spalandu-l (degresandu-l) asa des, stimulezi si mai tare producerea sebumului. chit ca nu il suporti, asta e cel mai bun tratament.
saau, daca vrei sa faci niste investigatii - ar putea fi pe baza hormonala, sau din alimentatie. poti discuta oricum cu un dermatolog, nu e normal sa se ingrase asa repede.

nu pot sa nu il spal fiindca lucrez cu publicul (ca sa zic asa) si nu pot aparea ca si cum nu m-am spalat de 2 saptamani.. am incercat sa-l spal la 4 zile si niciun rezultat.. plus ca aratam ca o boschetareasa nespalata..
cu spuma am incercat si nu are niciun rezultat..
unde gasesc sampon dry?
si daca imi spuneti sa nu folosesc sampon pt par gras, atunci ce sa folosesc? m-as incumeta pt sampon pe baza de urzica..dar mi-e frica sa nu fac matreata sau altceva de la el..


www.specialitaticulinare.blogspot.com - Super chec marmorat, neinecacios si simplu de facut!!

Offline

 

#797 2011-07-08 15:39:27

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: parul

o sa merg luni sa vad ce si cum.eventual incerc si la un alt dermatolog....oricum,multumesc pentru sfaturi


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#798 2011-07-08 15:40:28

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: parul

mihaela, un sampon fara sls poti incerca.
nu-l poti prinde in coada? macar 3 zile sa-l lasi fara spalat.

Ultima oara a fost editat de anca90 (2011-07-08 15:40:55)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.