homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Parul-56


#1046 2011-10-07 18:44:34

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: parul

E al doilea sau al treilea an la rand cand prin Octormbrie incepe sa mi se faca un fel de scoarta in crestetul capului. Nu am schimbat samponul, nu folosesc nimic in plus si cu toate astea apare scoarta asta. Inainte dadeam vina pe frig dar acum nu a fost frig deloc si tot mi s-a facut. What to do ???

Offline

 



#1047 2011-10-07 18:51:37

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: parul

alinda, si eu sunt impotriva sampoanelor pentru par gras (fac parul foarte lins), doar masca aceea ruseasca am mai folosit-o. deocamdata ma spal cu sampoane pentru volum, dar am inteles ca si mai indicat este sa te speli cu produse pt par normal sau chiar pt uscat (in cazul in care ai parul gras) hopsieu . eu imi doresc volum din plin daca se poate

Ultima oara a fost editat de jeannie (2011-10-07 18:52:49)

Offline

 

#1048 2011-10-07 19:19:38

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: parul

masca de la kallos cu placenta e mult mai buna decat cea latte. Cea latte iti face parul moale pe moment, miroase super, insa a doua zi e parul tare uleios. am folosit toate tipurile de masca de la kallos (inclusiv aia cu fructe), insa cea cu placenta mi s-a parut cea mai ok. nu am parul subtire, ci e cu firul gros si bogat.
mai nou mi-am luat o masca de la Londa professional, ca mi-a placut ce mi-a facut cu parul in salon. e mai scumpa, intr-adevar, dar tine cat 2 de la kallos ca e de calitate si nu e nevoie sa pui o gramada. Am folosit gama galbena (tratament Visible Repair) si acum folosesc varianta Color radiance pentru ca mi-am schimbat culoarea parului din blond in saten. de 3 saptamani nu a curs deloc culoarea. smile


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#1049 2011-10-07 19:34:13

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: parul

haifaiv ... si eu am firul de par foarte gros si aspru ....mi-am luat Honey la 125 de ml ... smile sunt multumita de ea ... sa vad maine cum lasa parul ...

te-ai mai tuns? eu ma chinui sa il las sa creasca inapoi,dar nu ma pot abtine sa nu bag foarfeca in el lol


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#1050 2011-10-08 08:08:20

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: parul

_Summer_ a scris:

E al doilea sau al treilea an la rand cand prin Octormbrie incepe sa mi se faca un fel de scoarta in crestetul capului. Nu am schimbat samponul, nu folosesc nimic in plus si cu toate astea apare scoarta asta. Inainte dadeam vina pe frig dar acum nu a fost frig deloc si tot mi s-a facut. What to do ???

si mie mi s-a facut scoarta de-asta de cateva zile,oare de la ce o fi?doar ca la mine e f vizibila,e pe toata pielea capului,insa in fata e mult mai abundenta si cade pe haine.nu e matreata pentru ca e mult mai mare.oare nu ne-am bronzat si pe pielea capului si acum se duce bronzul?zic si eu,nu stiu  nustiu


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1051 2011-10-08 10:01:05

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

scoarta asta nu vine impreuna cu o roseata si mancarimi? daca da, e posibil sa fie dermatita seboreica, de aceea sa fie favorizata de vreme.

sunt singura careia nu ii place kallos? nustiu mi se pare o firma de duzina care nu face nimic bun...masca mi s-a parut apa de ploaie, am parul fin subtire si drept si nu a facut mai nimic pentru el.
in schimb, din pacate, singurul produs care m-a "dat pe spate" a fost uleiul de par leave in pentru varfuri care nu se gaseste la noi. in rest mastile, balsamurile, mi s-au parut toate la fel..cel putin pentru mine.
doar balsamurile leave in (pe care il folosesc la greu ca sa nu se incurce) sau uleiuri leave in sa faca diferenta.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#1052 2011-10-08 12:43:34

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: parul

rocssana.nana a scris:

haifaiv ... si eu am firul de par foarte gros si aspru ....mi-am luat Honey la 125 de ml ... smile sunt multumita de ea ... sa vad maine cum lasa parul ...

te-ai mai tuns? eu ma chinui sa il las sa creasca inapoi,dar nu ma pot abtine sa nu bag foarfeca in el lol

da, m-am tuns si am schimbat si culoarea. parul meu e putin mai scurt decat al tipei de la avatarul meu. hjarta pur si simplu il ador asa.. parca acum am mai mare chef sa il ingrijesc smile ma enerveaza ca mi-am facut putin breton pe o parte si deja imi intra in ochi  va


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#1053 2011-10-08 19:52:48

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: parul

Asa e cora, dupa 2-3 zile incep si mancarimile sad

Stii vreo solutie pentru asta ???

Offline

 

#1054 2011-10-08 20:07:11

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

summer, daca este dermatita seboreica, eu una am tratat-o cu nizoral. eu mereu fac in special primavara la tample, se inroseste pielea, se face ca o matreata dar cu bucati mai mari (haioasa exprimare tongue ) si ma mananca in draci. pielea in zona este si mai grasa.
am luat sampon nizoral si dupa 2-3 spalaturi a disparut. am incercat si o alta varianta, mai ieftina. am luat 3 pastile de nizoral, le-am zdrobit, dizolvat in putina apa si pus in samponul obisnuit cu care ma spalam. a fost ok.
poate stiu fetele si alte remedii.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#1055 2011-10-08 20:09:24

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: parul

hai_faiv a scris:

rocssana.nana a scris:

haifaiv ... si eu am firul de par foarte gros si aspru ....mi-am luat Honey la 125 de ml ... smile sunt multumita de ea ... sa vad maine cum lasa parul ...

te-ai mai tuns? eu ma chinui sa il las sa creasca inapoi,dar nu ma pot abtine sa nu bag foarfeca in el lol

da, m-am tuns si am schimbat si culoarea. parul meu e putin mai scurt decat al tipei de la avatarul meu. hjarta pur si simplu il ador asa.. parca acum am mai mare chef sa il ingrijesc smile ma enerveaza ca mi-am facut putin breton pe o parte si deja imi intra in ochi  va

sa iti fie de bine hai_faiv smile


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#1056 2011-10-08 20:20:16

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: parul

sunt sampoane dermatologice pentru dermatita seboreica, din ce stiu eu sunt bune cele cu gudron, cum e T-Gel de la Neutrogena

Offline

 

#1057 2011-10-08 20:25:31

Toriana
Sr. member
Inregistrat: 2010-10-18
Mesaje: 1804

Re: parul

Si eu am avut probleme cu dermatita seboreica (adica asta cred ca era). Imi aparea in fata si la sprancene, ma manca pielea, mi se inrosea si se faceau niste cruste. Nu reactiona bine la fondul de ten si la sampon. Eu am scapat de ea momentan. Mai face fite cateodata dar o anihilez imediat.  lol In primul rand am schimbat samponul, mi-am luat Clear pt par gras si am tamponat zonele cu probleme cu tinctura de tataneasa.
Ce am observat eu e ca imi fac mult mai bine sampoanele mai cremoase, imi hidrateaza mai bine pielea capului, spre deosebire de cele mai subtiri.


Prostia este infinit mai fascinanta decat inteligenta, inteligenta are limitele ei, prostia nu. lol

Mi-ai spus ca ma iubesti, iar prin fapte mi-ai dovedit cat de putin.

Offline

 

#1058 2011-10-08 20:53:25

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: parul

Da, pai asa incepe si la mine...la perciuni lol si apoi in crestetu capului sad Si mai mi se facea inainte si in spranceane...

Cand am fost la deramatolog pentru problema asta mi-a dat un sampon deramatologic, SebaMed, dar nu mi-a facut mare lucru, am folosit si Nizoral dar la fel... iar pentru sprancene si perciuni mai folosesc Flocinolol sau Hidrocortizon. Acu am tot citit pe net si o sa incerc un sampon antimatreata cu ichtiol de la Gerovital ca cica e foarte bun, impreuna cu o lotiune antimatreata tot de la Gerovital. Poate, poate da rezultat. O sa iau si niste pastile atunci...

Offline

 

#1059 2011-10-09 11:46:04

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: parul

Chestii de alea pe la perciuni cum ziceti voi mi se fac si mie uneori si mi se intind catre maxilar si ma mananca de mor dar tot timpul am fost convinsa ca e un fel de urticarie de la ceva ce-am mancat si nu mi-a facut bine.
Sa fie de la par? Ca pe scalp n-am nimic.
O sa merg si la un dermatolog cand mai imi apar.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#1060 2011-10-09 12:04:57

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

e dermatita seboreica, apare mai ales in anumite perioade ale anului, in special pe tampe si sprancene, se trateaza ca orice dermatita... din pacate revine mereu sad


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#1061 2011-10-09 12:07:46

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: parul

mie nu-mi apare pe acolo, doar cum am zis, mai jos de perciuni, in dreptul urechilor oarecum si in jos pe maxilar.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#1062 2011-10-11 08:35:06

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: parul

sum,asa am avut eu.e dermatita seboreica,mai ales daca iese si pe sprancene.pe mine m-au salvat pastilutele(biotina c plus) si sapon tratament pentru caderea parului provocata de matreata de la vichy(e unul verde).spre surprinderea mea,chiar face minuni.


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1063 2011-10-11 09:54:26

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: parul

ramo,tind sa cred ca si eu am dermatita asta seboreica,oare influenteaza caderea mai abundenta a parului.Samponul de la vichy ti-a diminuat caderea parului?


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#1064 2011-10-11 10:01:11

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: parul

mi-am luat un balsam pt varfuri despicate de la Kallos si imi lasa parul moale si matasos ... chiar imi face mult mai bine ca masca placenta smile

voi cand va vopsiti puneti si balsam sau masca cand preparati vopseaua ?


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.