homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Parul-62


#1160 2011-10-22 10:13:43

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

sincer, am folosit o multime de seruri, mai ieftine sau mai scumpe, am folosit si joico si tigi pana la gliss sau pantene. culmea gasisem si un ulei exceptional pentru varfuri in italia, facea parul incredibil. din 10 de marci incercate, mereu gaseste parul meu un motiv sa se rascoale si sa se despice, sa infloreasca, sa cada, sa se rupa...

naiba stie ce mai vrea parul meu, poate sange, nu mi se pare normal sa ma chinui atat sa mentin sanatos un par neagresat din nici un  pct de vedere, nu tu placa, nu tu decolorat, lungime chiar normala, masti, tratamenter, uleiuri, seruri, pastile, vitamine ... mai am putin si il si duc la biserica sa il sfinteasca.
dracu sa-l ia, de azi il las balta, nu ii mai fac nimic, nimic! samponare si balsam si gata! stau si ma chinui cu el zici ca e par de aur.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 



#1161 2011-10-22 10:20:25

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: parul

si al meu face la fel, cora forgetit varfuri despicate si pe deasupra ghem de par incalcit la ceafa forgetit ma gandesc serios sa ma tund iar bob, desi acum e cat de cat lung sad


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#1162 2011-10-22 10:24:10

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: parul

am citit niste chestii despre folosirea argilei rhassoul pe post de sampon (ma rog, masca, nu va oripilati acum ca am de gand sa-mi pun pamant in cap in loc de spalat lol ) si am de gand sa incerc cand oi gasi produsul
eu varfuri despicate nu am orice as face, in schimb un par moale si bleg si fara forma e la ordinea zilei
henna mai puteti incerca pentru un par sanatos, neutra daca nu vreti culoare... eu imi mai faceam masti si parea pe moment parul mai sanatos, mai lucios... dar nu m-am tinut de ea

Offline

 

#1163 2011-10-22 10:32:32

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

yoyo cesafac eu nu vreau sa il tund, eu il vreau lung pana la jumatatea spatelui sau mai lung si pentru asta am o intreaga schema de tratament lol produse de cea mai buna calitate, profesionale, masti saptamanale cu uleiuri, cura cu vitamine, leave in-uri..  mai da-l in masa de par, ca nu m-am nascut sa am grija de el lol sunt atatia care il lasa in voia sortii si nu au atatea probleme, il mai au si lung, cate taranci nu am vazut vai de ele, puteau a transpiratie dar cu diitai claia bogata si frumoasa pana la fund.
si eu fac calti... sad si aparent iarna tre sa il tin strans sa nu imi distrug varfurile si mai tare, dar daca il tin prea mult strans se rupe big_smile
e un mare miracol sa fii femeie forgetit

henna da, intr-adevar e buna, sormea se vopseste cu ea, insa sunt sigura ca parl meu mi-ar da cu flit dupa 2-3 utilizari lol plus ca stiu ca daca te vopsesti chimic si pui si henna, nu mai prinde chimicul nustiu recunosc, n-am incercat


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#1164 2011-10-22 10:35:07

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: parul

mda, vopsea peste henna sau invers nu merge, dar efecte are, eu stiu persoane care folosesc de ani de zile si au un par superb...o fi si genetic
eu am mai zis ca nu sunt facuta sa am parul lung, are firul subtire, se rupe, cade, se incurca, ma roaga sa-l tund... asta e, oricum sunt scunda si arat si mai indesata cu parul lung smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1165 2011-10-22 10:39:58

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

eh hai ca si eu sunt cat tine lol nu aratam deloc indesate cu el lung big_smile si ma doare inima sa il tund ca arat ca naiba cu el scurt sad m-am jurat in cls a 12-a ca nu mai atendez la lungimea lui niciodata dupa atatia ani de par scurt si imagine urata.

poate daca o sa am tupeu o sa ma bag si eu pe henna, pacat ca cea neagra e plina ochi de chimicale, ca ma bagam pe ea..


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#1166 2011-10-22 10:41:39

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: parul

eu sigur arat oribil cu el lung, parca nu am gat lol am si fata rotunda si alta conformatie, poate de-aia
dar macar pana la umeri, ce naiba... parul meu nici atat nu vrea sa creasca

Offline

 

#1167 2011-10-22 10:42:57

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: parul

eu nu-i mai fac nimic, eventual bag foarfeca in el pana nu-i prea tarziu, ca sa mi se faca mila (e pana la sutien in spate).
oricum arata ca o matura, si cand incerc sa-l descurc la ceafa raman cu tona de fire in mana, asta pe langa firele care pica ele asa, ca nu mai au chef sa stea pe capu' meu.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#1168 2011-10-22 10:45:25

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

par incapatanat, sa il bati nu alta  sm  sm

atunci esti norocoasa ca il poti tine scurt si sa arati super big_smile

yoyo eu fiind fortata sa ma spal aproape in fiecare zi am descoperit ca se descurca mai usor si nu mai cade mai deloc, desi inainte il luam cu pumnul. asa ca.... sacrific ori cantitatea de fire sau varfurile lol pe care sa il aleg oare lol
poate te-ar ajuta si pe tine asa un "tratament". si eu ma chinui cu caltii de pe ceafa, cateodata in vine sa ii smulg efectiv.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#1169 2011-10-22 10:55:24

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: parul

eu ma spal la 2 zile smile a urlat si maica-mea la mine ca ce ma tot spal atata pe cap, de aia imi cade paru' forgetit
ca sa nu mai pice, ar trebui sa revin la "tratamentul" de anu' trecut: trezit nu mai devreme de 9, mancat sanatos, lipsa stres, ceea ce-i imposibil.

in orice caz, paru' sa ne fie cea mai mare problema, nu? lol


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#1170 2011-10-22 11:09:03

ALIV
Full member
Inregistrat: 2011-10-09
Mesaje: 176

Re: parul

Daca nu ti-e dat sa ai parul des si frumos sunt inutile toate tratamentele, serurile si ce-or mai fi ele.Si mie imi cade de numa.. plus ca-mi creste foarte greu, ca sa nu zic ca nu creste aproape deloc.Si vorba lui caroline, cunosc persoane care se spala o data la...cand isi aduc aminte, cu cel mai ieftin sampon cumparat de la tarabele din piata si au un par de toata frumusetea.


Daca ar fi sa aleg intre a respira si a te iubi, as folosi ultima rasuflare ca sa-ti spun TE IUBESC.

Offline

 

#1171 2011-10-22 13:09:29

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: parul

cora,cred ca am mai spus aici de uleiul de par cu cristale de la kallos,mie mi-a facut minuni cu parul.nu mi se mai despica nici macar un fir de par si nici nu mai am de gand sa-l tund degraba,desi as prefera sa fie mai des decat mai lung  grater


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#1172 2011-10-22 16:05:58

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

azi il voi lua, voi lua si serul e la gerocosen, ultimele incercari.
si na, cum nu ma pot abtine, azi mi-am pus ulei de cocos  pe lungimea parului. e mai umflat, mai cu volum si mai "zdravan". sa vedem cat timp se mentine.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#1173 2011-10-22 19:59:15

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

dianah a scris:

cora,cred ca am mai spus aici de uleiul de par cu cristale de la kallos,mie mi-a facut minuni cu parul.nu mi se mai despica nici macar un fir de par si nici nu mai am de gand sa-l tund degraba,desi as prefera sa fie mai des decat mai lung  grater

spune-mi te rog, ai incercat sa te dai cu el si pe par uscat? pe varfuri, inainte sa te culci? eu am un ulei cu cristale insa in tara nu il gasesc, desi se recomanda sa il dau pe par ud, l-am dat si pe par uscat si nu mi l-a ingrasat, chiar l-a facut mai moale si foarte usor de descurcat. eram curioasa daca il pot inlocui cu cel de la kallos cand se va termina, dat fiind ca nu mai am de unde sa il cumpar aici si daca ar merge pus si pe par uscat (putin desigur) ar fi genial.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#1174 2011-10-22 20:46:46

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: parul

nu am incercat pe par uscat,dar nu vad de ce nu ar merge.asta am gasit pe site-ul de la kallos despre el:''? ulei cu cristale ? opreşte deteriorarea firului de păr, c?t şi despicarea v?rfurilor. Asigură protecţie termică ?n cursul ?ndreptării sau coafării părului.''.deci banuiesc ca merge si pe parul uscat,fara sa il ingrase.


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#1175 2011-10-22 23:02:24

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

dianah, doamne ajuta. o sa il cumpar maine ca tot cautam disperata inlocuitor.

parul meu e ciudat big_smile se ingrasa mai greu daca pun ulei pe el lol azi i-am pus ulei de cocos, multi am auzit ca s-au plans ca a facut parul moale, fara vlaga, la mine culmea e mai umflat, mai cu volum, il simt mai gros lol si asa pateam si la alte uleiuri, masline etc. doar ca acum chiar nu mai am timp de astfel de masti...


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#1176 2011-10-23 10:08:32

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: parul

sa-mi zici unde il gasesti, cora big_smile
eu nu prea am vazut produse de la kallos prin imitatia asta de oras.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#1177 2011-10-23 10:12:13

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

yoyo in auchan exista stand special kallos, la auchanul meu cel putin. daca nu il gasesti, ti-l cumpar eu si ti-l trimit, daca vrei.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#1178 2011-10-23 10:15:38

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: parul

hmm, o sa caut in auchan in cj, ca aici n-am big_smile daca nu, facem cum ai zis puss


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.