homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Parul-70


#1312 2011-11-12 20:21:16

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: parul

clar ca nu trebuie lasat de izbeliste; dar de aia tratamentele trebuie repetate, pt ca nimic nu ii repara "structura" ci doar infrumuseteaza exteriorul acoperind firul cu substanta X care-l protejeaza de agresiuni.

oare nici acu' nu-si da seama al tau ca esti vopsita? lol
si pe mine ma mananca in fund sa ma vopsesc cesafac as vrea ceva aramiu-roscat, dar asa, cuminte big_smile da' astept sa mai albesc putin ca sa am motive lol ca deja mi-am gasit niste fire, nu mai dureaza mult.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 



#1313 2011-11-12 20:25:13

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

nu stiu, diferenta nu e chiar asa mare lol cred ca mai mult reflexele sunt de el, pe negru albastrui nu prinde mai nimic sad si decapaj nu fac nici moarta. chiar abia astept maine afara sa vad cum se vede, ca eu in casa am numai lumina chioara chicot

aramiu roscat hjarta vazusem azi unul tare frumos, insa la pielea mea as fi tigancusa tigancusa chicot
pai si de ce nu te faci? big_smile nu-ti place, schimbi culoarea big_smile


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#1314 2011-11-12 20:29:12

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: parul

pai nu ma fac inca pt ca ar comenta maica-mea instant ca imi distrug parul, ca nu-mi sta bine, ca vai ce frumusete de par am avut si din astea forgetit si n-am chef de scandaluri big_smile mi-a facut circ cand m-am facut cu un nuantator roscat, si am uitat manusile in baie lol am stat 2 ore s-o conving ca era de fapt o masca cu rodie, si de aia erau manusile rosii lol
dar cred ca o sa-mi fac un cadou de absolvire, la vara smile


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#1315 2011-11-12 22:09:10

ALIV
Full member
Inregistrat: 2011-10-09
Mesaje: 176

Re: parul

Anca iata ca ne intanlim si aici  happy in legatura cu Vit. E lichida, nu sunt sigura dar s-ar putea sa existe fiole.Imi amintesc ca am intrat o data intr-un magazin de cosmetice si zic eu ca era Vit. E.Zilele urmatoare incerc sa ajung la magazinul respectv si promit sa te anunt.Multumesc pentru sfaturi in legatura cu masca de par, eu ulei de ricin am mai folosit anul trecut dar il puneam de la radacina pana la varfuri, practic de ce nu trebuie pus la varfuri? ingrasa parul sau de ce?

Ultima oara a fost editat de ALIV (2011-11-12 22:10:22)


Daca ar fi sa aleg intre a respira si a te iubi, as folosi ultima rasuflare ca sa-ti spun TE IUBESC.

Offline

 

#1316 2011-11-13 08:27:18

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

da cine  a zis ca nu trebuie pus la varfuri? daca era sa ingrase ingrasa pus la radacina. pune-l unde vrei tu, rau nu face


eu tot bruneta sunt grater( voiam sa fiu ciocolate fudge grater


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1317 2011-11-13 09:08:30

Ragnarokum
Full member
Inregistrat: 2010-04-27
Mesaje: 347

Re: parul

de c?nd mă fac cu henna, am scăpat de mătreaţă şi am mai mult volum din cauză că planta a acoperit firul de păr cu un strat translucid roşiatic.. e cam multă muncă.. stau 12 ore cu punga pe cap tongue


Iubirea e un sentiment inferior care ne degradeaza, facandu-ne a fi vulnerabili tuturor factorilor externi. Devii imoral, ireconciliabil, inexistent.

Offline

 

#1318 2011-11-13 11:43:55

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: parul

Yoyo, barbatii nu prea disting culorile in general, dar nuantele lol


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#1319 2011-11-13 11:45:45

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: parul

drept, kaereste lol


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#1320 2011-11-13 11:47:55

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

eu nu mai zic nimic lol in lumina sunt chiar cu reflexe superbe hjarta hjarta al meu desi are ochi de soacra, dat fiind ca ani de zile m-a crezut naturala ..... arata ca barbatul tot barbat elol


cam asa arat eu, ultima culoare

http://www.syoss.de/index.php?id=288&L=1

http://www.google.ro/imgres?q=syoss+dar … 29,r:1,s:0


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#1321 2011-11-14 10:10:07

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: parul

ALIV a scris:

ulei de ricin am mai folosit anul trecut dar il puneam de la radacina pana la varfuri, practic de ce nu trebuie pus la varfuri? ingrasa parul sau de ce?

poti sa il pui si la varfuri, doar ca nu stiu sa ajute cu ceva. mai degraba pui ulei de masline pe lungimea firului de par, pt ca acela chiar are efecte vizibile.
vitamina e s-a gasit lichida un timp, acum am inteles ca nu se mai produce.

Ultima oara a fost editat de anca90 (2011-11-14 10:10:43)

Offline

 

#1322 2011-11-14 20:22:36

StarBaby
Full member
Inregistrat: 2011-01-03
Mesaje: 168

Re: parul

Fetelor hjarta,am o intrebare : Care bigudiuri credeti ca sunt mai bune? Cele care se incalzesc in apa,sau dealea normale din plastic?
Parul meu e putin ondulat[nu sta asa bine momentan din cauza frezei care o am,astept sa mai creasca sa il inscaresc iar] asa ca am nevoie de suport lol sa arate mai bine.Vreau sa nu il mai intind si alte chestii,sa creasca frumos hjarta.Incerc sa il port mai mult prins,dar parca nu suport ideea de prins tot,deaia ma gandeam la bigudiuri..ca sa stea partea de sus mai ondulata putin,iar restul sa il mai si impletesc,sau cand e in coada sa nu arate coada asa simpla.
Vreau sa imi cumpar bigudiuri,dar am zis ca cer cateva pareri inainte hjarta


Am invatat ca trebuie sa iubesti...ca sa poti fi iubit !

Offline

 

#1323 2011-11-14 20:24:16

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: parul

cora,de cat timp nu mai bagasei negru in par?

Offline

 

#1324 2011-11-14 20:37:11

Karina_
Full member
Inregistrat: 2010-12-16
Mesaje: 763

Re: parul

Vai cat imi doresc sa ma fac bruneta, dar asta la vara cand sunt mai ciocolatie ca acum mi se pare ca am tenul prea alb ca sa bag brunet, si in plus nu cred ca mai scot brunetul din par, o colega s-a vopsit si cand a inceput sa se duca din culoare parca avea matura in cap, culoarea ei inainte de asta fiind un saten deschis...
Dar parca as incerca o nuanta mai inchisa decat culoarea mea naturala(saten). Ce vopsea recomandati? De preferat fara amoniac.

Offline

 

#1325 2011-11-14 21:00:52

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

bia cam de o luna, la sf lui septembrie m-am vopsit ultima data.
unii au observat schimbarea, altii nu tongue pana una alta imi ador reflexele big_smile
vorba sormii, mai am putin si incep sa zbier "LIBERTATEEEEEEEEEEEEE!!" lol


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#1326 2011-11-14 22:51:11

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: parul

cora,si chiar ti-a iesit din negru asa cum arata pe cutie,uniform,pe tot parul? GOOOOOOOD,spune-mi ca da   buga

Offline

 

#1327 2011-11-15 06:48:41

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

aaaa sa zicem ca da lol in casa se vede tot negru, afara in soare se vede nuanta schimbata, logic se vede mai mult la radacina, insa pe toata lungimea am nuante, reflexe ciocolatii. nu stiu cum sa iti explic..... cel mai bine cand ne vedem pentru masca ma vezi  lol
as fi vrut sa fie mai intens de atat, insa ma mira ca a prins oricum.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#1328 2011-11-15 08:24:05

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: parul

Eu nu am mai bagat negru de 3 luni  cesafac  poate am ceva mai mult noroc big_smile

Offline

 

#1329 2011-11-15 22:42:21

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: parul

fetelor, mama mea a schimbat samponul de la unul cu SLS (de la Dove), cu unul fara SLS (de la LifeCare). de cand a schimbat samponul i se descuameaza scalpul in bucatele mai maricele si vizibile, cu toate ca samponul e antimatreata.
ce se intampla?

in plus o mananca capul ingrozitor in zona cefei si in crestet si parul ramane foarte aspru dupa spalare..
voi ati mai patit asa ceva?


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#1330 2011-11-16 07:02:41

Ragnarokum
Full member
Inregistrat: 2010-04-27
Mesaje: 347

Re: parul

eu am păţit de la pantene aqua light... am făcut o mătreaţă mare şi oarecum uleioasă...

posibil să fie de la un ingredient din şampon... nu e musai să schimbe gama, poate doar sortimentul.

şi de la clear, fac o mătreaţă .... lol


Iubirea e un sentiment inferior care ne degradeaza, facandu-ne a fi vulnerabili tuturor factorilor externi. Devii imoral, ireconciliabil, inexistent.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.