homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pentru doctoressa


#1 2007-06-18 16:12:18

andutza
New member
Inregistrat: 2006-07-22
Mesaje: 26

pentru doctoressa

buna ziua! am fost ginecolog unde am facut lama si bacterio...(nu stiu cum se numeste exact antifungigrama)iar la rezultate a iesit asa: la LAMA: Fremente celule epiteliale vaginale, Camp de leucocite, Flora bacteriana polimorfa nespecifica, Prezenta Candida albicans (forme levurice si filamentoase. iar la celalat examen a iesit Candida albicans si din mai multe tratamente a iesit ca aceasta candida este sensibila la NYSTATIN. tratamentul care mi-a fost prescris este: 12 ovule de POLYGYNAX, cate 2 tablete dim si 2 seara de NISTATINA 500.000 U.I.(si pt partener aceeasi cantitate de pastile) si pentru el crema macromiror complex. durata tratamentului este de 12 zile . si vreau sa stiu si parerea dumneavoastra si daca acest tratament este si pt candida orala sau tre sa mai i-au ceva. P.S. as vrea sa stiu ce semnificatie au literele de la antifungigrama  adica eu am NYSTATIN (s= sensibil), KOTOKONAZOL-i, Clotrimazol -r (ce inseamna i si r multumesc frumos

Offline

 



#2 2007-06-19 18:16:47

andutza
New member
Inregistrat: 2006-07-22
Mesaje: 26

Re: pentru doctoressa

e vreo problema daca in timpul tratamentului fac si cura cu branca ursului?

Offline

 

#3 2007-06-20 11:36:29

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: pentru doctoressa

fa ce cura vrei tu, numai ia tratamentul


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.