homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Bani fetei sau ai baiatului-2


#20 2007-06-27 06:53:12

persifona
Vizitator

Re: bani fetei sau ai baiatului

deadrose a scris:

ne platim fiecare. evident daca nu are unu plateste celalalt wink m-as simti aiurea sa imi plateasca numai el

Asa si eu.

 



#21 2007-06-27 10:04:21

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: bani fetei sau ai baiatului

eu am avut o relatie care a esuat din cauza situatiei financiare precare...adice eu voiam sa ies el nu putea ca nu avea...bine dar veneam si din medii diferite eu imi permit aproape orice ,el nu putea si oricat ai indura mai devreme sau mai tarziu se termina

Offline

 

#22 2007-06-27 12:22:05

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: bani fetei sau ai baiatului

si eu am avut o relatie care nu a mers din cauza banilor...dar partea proasta e ca respectivul dezvoltase si nijte complexe najpa pe tema asta, ca daca nu avea el cel putin 500 000 in buzunar nu ieseam...si asa stateam eu cu saptamanile in casa...pana mi s-a acrit si i-am zis hai pa! Cu actualul e bine, mai plateste el, mai platesc si eu daca il vad k sta cam prost cu banii...nu au fost niciodata discutzii pe tema banilor intre noi smile Ma dispera cateodata ca se apuca si cheltuie pe toate prostiile posibile...tongue


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#23 2007-06-27 12:24:02

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: bani fetei sau ai baiatului

si al meu avea momente in care daca nu se stia el cu bani nu mergeam in discoteca,dar acum nu mai e asa.din fericire big_smile


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#24 2007-06-27 12:53:50

SonneAle
Addicted member
De la: balamuc
Inregistrat: 2006-12-14
Mesaje: 10519

Re: bani fetei sau ai baiatului

si mie mi se pare normal sa platim amandoi si asa cum a zis deadrose "m-as simti aiurea sa imi plateasca numai el, parca m-ar cumpara"   si totusi, cel mai adesea plateste el... ca deh, he's the man...  ne e bine financiar big_smile


There ain't no sunshine now that he's gone

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-06-27 13:01:07

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: bani fetei sau ai baiatului

pai de cele mai multe ori pot sa zik k mi-a platit el pt ca eu nu prea aveam bani, dar cnd aveam bani plateam si eu. el se gandeste ca eu deokamdata nu am serviciu si n-am cum sa am bani mereu mereu la mine..


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#26 2007-06-27 13:38:57

yoo_bogdan89
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 461

Re: bani fetei sau ai baiatului

little_rabbit a scris:

deci prietena ta de 15 ani asta vrea?baiat cu banisori muuuuuuuuulti?da mamica ei nu ii da?asta inseamna ceva!!

aici nu e vb de mine vroiam sa vad cum sunt parerile......la noi ficare cum are am eu are ia...nu se pune problema dar am asistat o data la o discutie intre 2 fete si una a zis "ce nesimntit am esit eri cu el si a trebuit sa pun si eu bani"........nu credeam ca bani sunt o problema dar speare ca asa e.....aiurea

Offline

 

#27 2007-06-27 13:47:16

brunetzik
Insomniac member
De la: cluj-napoca
Inregistrat: 2007-02-23
Mesaje: 7332

Re: bani fetei sau ai baiatului

mi se apre normal ca dak el lucreaza sa plateasca el ed cele mai multe ori..........


dragostea este ceea ce tine doi oameni impreuna.......dragostea este o boala fara de care nu poti fi sanatos

Offline

 

#28 2007-06-27 13:47:34

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: bani fetei sau ai baiatului

e vorba despre sisteme de valori....si da, banii sunt o problema...din ce in ce mai mare si din ce in ce mai des intilnita...din pacate


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#29 2007-06-27 17:09:54

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: bani fetei sau ai baiatului

La noi punem bani fiecare cat are... El lucreaza si are mai multi bani....asa ca de obicei plateste el...dar de cele mai multe ori e vorba doar de un suc...cand iesim in oras...nu ma apuc acum sa comand nu stiu ce ca sa-l pun la cheltuieli. Cand nu are el marunt ii mai dau eu.... Mai cumpara cand mai vine pe la mine...suc, chipsuri...chestii din astea...si cand nu cumpara el cumpar eu (desi el imi spune sa nu-mi mai cheltui eu banii, ca ia el....ca are salariu bun dar...ma simt prost sa cumpere numai el).
In rest...cand mergem pe undeva (mare, munte)...punem banii la comun, fiecare cat are...nu stam sa ne gandim astia-s banii tai...astia ai mei.
Si da...cateodata ma mai imprumuta (sau il rog cand vine la mine sa-mi mai ia cate ceva) si cand vreau sa-i dau banii nu mai vrea sa-i ia. Si ma rog de el sa-i ia...ca ma simt si eu nashpa...dar...pana la urma incerc sa ma achit de datorie...data viitoare cand vine la mine ii mai iau o bere, inghetata, cate ceva.


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#30 2007-06-27 18:26:00

tres.malade
Banat
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 313

Re: bani fetei sau ai baiatului

little_rabbit a scris:

deci prietena ta de 15 ani asta vrea?baiat cu banisori muuuuuuuuulti?da mamica ei nu ii da?asta inseamna ceva!!

15 ani sa aiba? si eu am 15 ani  si singurul lucru pe care-l vad la baiatul meu nu sunt banii din buzunar, ci inima lui calda si mintea sa stralucitoare!

Offline

 

#31 2007-06-27 19:58:56

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: bani fetei sau ai baiatului

yoo_bogdan89 a scris:

[la noi ficare cum are am eu are ia

am si yo o mareee curiozitate..."ia" ala al tau e vb???? k dak e pron personal e grav...k n-am auzit de "ia" ci de EA


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#32 2007-06-27 22:35:36

unik
Full member
De la: Litoral..
Inregistrat: 2006-10-08
Mesaje: 906

Re: bani fetei sau ai baiatului

yoo_bogdan89 a scris:

da...dar eu ma gandeam ca adica ma asteptam ca bani sa nu fie o problem adar uite ca asa este........e pacat ca unele relati se bazeaza pe asta.......

Nu este la fel peste tot, eu am niste amici care amn2 sunt intr-o sit financiara mai slaba, ba chiar ea lucrase de sezon si i-a dat lui bani sa poata sa mearga la un concert. Tot timpu sunt impreuna si se iubesc, nu au bani nici macar de tramvai dar se plimba prin tot orasu si sunt impreuna de 3 ani...
Depinde cu cine alegi sa fi si ce fel de relatie iti doresti.

Si in rel mea de ex, am iesit aseara la pizza si m-am oferit sa platesc jumatate din consumatie insa nu a acceptat desi suntem de 7 luni impreuna si ne cunoastem de peste 3 ani. Aici intervine si mentalitatea...nu neaparat daca ai bani sau nu.

Ultima oara a fost editat de unik (2007-06-27 22:38:24)

Offline

 

#33 2007-10-19 21:33:15

claustrophobical
New member
Inregistrat: 2007-08-10
Mesaje: 70

Re: bani fetei sau ai baiatului

little_rabbit a scris:

deci prietena ta de 15 ani asta vrea?baiat cu banisori muuuuuuuuulti?da mamica ei nu ii da?asta inseamna ceva!!

eu sunt prietena lui
si "mamica mea" imi da bani. dar asta nu inseamna k partenerul oricare ar fi trb sa profite
conceptia voastra k la 15 ani trb sa ma jok cu papushi
auzi "mamica"
d'oh

LELAILA TE SUSTIN!

Ultima oara a fost editat de claustrophobical (2007-10-19 21:35:04)


maine va fi prea tarziu. maine nu o sa mai fiu.

Offline

 

#34 2007-10-19 21:34:21

claustrophobical
New member
Inregistrat: 2007-08-10
Mesaje: 70

Re: bani fetei sau ai baiatului

Lelaina a scris:

yoo_bogdan89 a scris:

[la noi ficare cum are am eu are ia

am si yo o mareee curiozitate..."ia" ala al tau e vb???? k dak e pron personal e grav...k n-am auzit de "ia" ci de EA

hai lasa corectarile gramaticale ak k nu suntem pe un forum de critici gramaticale


maine va fi prea tarziu. maine nu o sa mai fiu.

Offline

 

#35 2007-10-19 21:43:40

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: bani fetei sau ai baiatului

claustrophobical a scris:

hai lasa corectarile gramaticale ak k nu suntem pe un forum de critici gramaticale

nici nu trebuie sa fii pe un astfel de site ca sa scrii corect gramatical daca VREI sa fii INTELES!

Offline

 

#36 2007-10-20 17:42:30

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: bani fetei sau ai baiatului

claustrophobical, ai continuat sa nu respecti regulile, cu toate ca ai primit si ban din acelasi motiv. Ai ban 2 zile. Data viitoare e permanent, asa ca incearca sa te familiarizezi cu regulile.

Si va rog lasati intepaturile. Fiecare foloseste limba romana asa cum a invatat (sau cum nu a invatat).

Offline

 

#37 2007-10-20 19:16:58

skumpi
Vizitator

Re: bani fetei sau ai baiatului

eu...de cand ma stiu n`am platit niciodata ...cu nici un prieten...mi se pare k tzine de respectu lui pt el...cum sa accepte sa`i platesc eu consumatia sau ceva ? lol ..nush eu asa vad lucrurile...normal dupa un tp e ok sa plateasca amandoi
mai demult am iesit cu un tip si inainte sa intram in local ma intreaba dak am bani la mine...intreb de ce ? yikes si el imi zice k sa`mi platesc consumatia ...lol...m`am enervat asa tare....si i`am zis sa stea 2 min...am sunat un amik sa vina dupa mine...el nushtia ce asteptam...si i`am zis... " nu n`am bani la mine " si am tot urcat in mashina..brrrrr..ce nesimtit...bine k era prima data cand iesiam cu el

 

#38 2007-10-20 20:22:55

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: bani fetei sau ai baiatului

Eu sunt cu iubitu de un an si ceva si ma enerveaza ca tine la orgoliu lui si nu ma lasa sa platesc decat fffffff rar.


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.