homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Problema menstruatie


#1 2007-06-27 13:41:33

biancus_intelectus
Full member
Inregistrat: 2007-03-18
Mesaje: 240

problema menstruatie

Imi cer scuze daca repet subiectul,acum 4 luni am luat postinor,preventiv,dupa un contact cu prezervativ,in care mi-a fost frica ca a alunecat putin.de atunci ciclul meu s-a dereglat.in prima luna dupa pastila a intarziat 9 zile,apoi 5 si in continuare inca cu 3-4-5 zile intarziere.luna trecuta mi-a venit pe 25,acum pe 27.Lucrul care ma ingrijoreaza foarte tare este cantitatea menstruatiei!!!imi curge putin,sa spun un absorbant in prima zi si apoi inca 2 zile foarte putin,ma speri sa nu fie menstruatie peste sarcina cum am auzit si sa fiu insarcinata!sunt paranoica sau e posibil?din ce cauza s-a schimbat cantitatea menstruatiei?prezervativul a ramas pe penisul in erectie,insa mi-a fost foarte frica de-asta am luat!ar trebui sa-mi curga mult?e o problema schimbarea cantitatii si culorii????sunt disperata!!
Inca o intrebare,daca am dureri normale,cum aveam la orice menstra,si corpul meu reactioneaza la fel sa fie totusi posibilitatea unei sarcini!doctoressa ajutati-ma!!

Ultima oara a fost editat de biancus_intelectus (2007-06-27 13:42:28)


In Romania mama prostilor este gravida tot timpul

Offline

 



#2 2007-06-27 14:24:34

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: problema menstruatie

biancus...misca copilul pina acum...sunt 4 luni, ce naiba!
de atunci incoace cum te-ai ferit de sarcina?


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2007-06-27 14:27:52

biancus_intelectus
Full member
Inregistrat: 2007-03-18
Mesaje: 240

Re: problema menstruatie

ai fost super amuzanta:))) pai mereu am facut-o cu prezervativ,de cand mi-am inceput viata sexuala,dar eu stau cu frica,ca daca s-a strecurat vreo picatura si chestii de genu.prietenul meu umple prezervativul cu apa dupa,sa vada daca picura pe undeva,asta sa ma linisteasca pe mine,si dupa cum vedeti nu ma potolesc cu paranoia:) mersi mult.
In cazul asta care sa fie cauzele dereglarii radicale?postinorul?


In Romania mama prostilor este gravida tot timpul

Offline

 

#4 2007-06-27 14:33:58

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: problema menstruatie

eh, pentru cantitatea redusa eu as zice merci si nu m-as stresa
neregulat nu e...pare a veni la 32 zile...poate inainte venea la 28...asta poate fi de la Postinor insa nu sunt probleme


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#5 2007-06-27 18:29:00

biancus_intelectus
Full member
Inregistrat: 2007-03-18
Mesaje: 240

Re: problema menstruatie

Chiar daca au trecut 4 luni,organismul inca mai poate fi dereglat de la pastila de-astunci?problema in capul  meu era ca se decala cu cate 5 zile la fiecare luna,luna asta cu 2 zile mai tarziu,azi e prima zi de menstruatie,si vad ca parca a inceput sa curga mai abundent.stiam ca schimbarea de cantitate si consistenta poate fi un semnal al unei afectiuni,de-asta ma speriasem.
In concluzie daca ma protejez normal nu ar trebui sa-mi fac probleme de cantitate etc?

Ultima oara a fost editat de biancus_intelectus (2007-06-27 18:30:01)


In Romania mama prostilor este gravida tot timpul

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-06-28 11:35:06

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: problema menstruatie

exact....
mie nu imi reiese ca se decaleaza...numara si tu zilele dintre 2 menstruatii....daca numeri zilele dintre datele la care ai vrea tu sa iti vina menstra, s-ar putea sa para decalat...nu esti dereglata...ai un ciclu mai lung decit pare a iti conveni tie...atit


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#7 2007-06-28 12:26:08

biancus_intelectus
Full member
Inregistrat: 2007-03-18
Mesaje: 240

Re: problema menstruatie

Am inteles,multumesc.Oricum ma voi duce la medic pt o consultatie de rutina,un papanicolao probabil!


In Romania mama prostilor este gravida tot timpul

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.