homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Am o problema, pls help


#1 2007-06-28 23:36:00

mikutza
New member
Inregistrat: 2006-10-16
Mesaje: 34

Am o problema, pls help

Penultima data cand m-am ras cu lama in zona genitala cred ca m-am taiat, nu stiu sigur si de atunci ma doare si simt mancarimi. Nu stiu ce se intampla, nu stiu sigur daca m-am taiat sau ce s-a intamplat insa am observat si o scurgere galbena si ceva alb in bucatele sa spun asa ca albusul de ou prajit, nu stiu cum sa explic. Nu am idee ce se intampla, dak am patit ceva mi-e cam frica.. Ma puteti ajuta cu un sfat? E nevoie sa merg la ginecolog? Mentionez ca m-am facut cu lama acum cateva zile, maxim o sapt, la inceput ma durea, iar acum am doar mancarimi..

Offline

 



#2 2007-06-28 23:40:05

mikutza
New member
Inregistrat: 2006-10-16
Mesaje: 34

Re: Am o problema, pls help

Ah, am fost si la strand in acea perioada, se poate sa fie ciuperca, infectie ceva?

Offline

 

#3 2007-06-29 00:03:38

mikutza
New member
Inregistrat: 2006-10-16
Mesaje: 34

Re: Am o problema, pls help

Am citit pe net acum de candida, am gasit cuvantul cheie "scurgeri branzoase-albicioase"... cam se potriveste dk nu ma insel.. imi spuneti mai multe ? Credeti k asta e problema mea? Daca da, cum se trateaza?

Offline

 

#4 2007-06-29 00:39:01

andrada79
Full member
De la: orasul celor 7 coline
Inregistrat: 2007-02-18
Mesaje: 883

Re: Am o problema, pls help

mikutza, editeaza mesajele ca sa nu primesti avertisment de la moderatori.Si ai rabdare, ca o sa-ti raspunda cineva pana la urma.


"Şi chiar dacă mă vei mai iubi
Peste crivăţul iernii ce vine,
Fără braţe, cu ochii pustii
N-am să am ce întinde spre tine..." (Adrian Paunescu - Copaci fara padure)

Offline

 

#5 2007-06-29 01:18:03

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: Am o problema, pls help

daca ai infectie nu ai de unde sa sti ce ai decat dupa analize, in rest simptomele pot totusi sa difere de cele standard in functie de femeie.

teoretic nu poti lua decat prin contact sexual, dar la strand sunt destul de sceptica.

mergi cel mai bine la un doctor wink


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-06-29 10:20:11

Xeli
New member
Inregistrat: 2007-06-19
Mesaje: 44

Re: Am o problema, pls help

Avand in vedere ca zona era "iritata" cand ai fost la strand, nu este exclus sa fi luat o ciuperca de piele...dar asta ti-o poate confirma doar un medic dermatolog.

Iti sugerez sa mergi intai la un doctor ginecolog pentru acele scurgeri ciudate si mancarimi si sa ii spui ce ne-ai spus si noua. El poate sa iti spuna ce ai....
Eu in locul tau nu as amana vizita la doctor.

Sanatate!

Offline

 

#7 2007-06-29 10:54:52

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Am o problema, pls help

Xeli are perfecta dreptate...nu e exclus sa fi luat de pe la strand vreo minune...mergi la medic, nu amina


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#8 2007-06-29 20:14:05

mikutza
New member
Inregistrat: 2006-10-16
Mesaje: 34

Re: Am o problema, pls help

Deci, am fost la ginecolog, s-a uitat acolo si mi-a prescris 2 ovule si o crema Lomexin, a zis sa ma spal cat pot de "inauntru" cu apa fiatra si racita cu bicarbonat de sodiu si apoi sa introduc un ovul, apoi timp de patru zile ma dau cu crema  dim si seara, iar a 5a zi introduc al doilea ovul si iar dau cu crema 4 zile. Sper sa imi treaca si sa fie bine, chiar dak ma mira faptul k nu a luat secretie sa o analizeze cum imi zisese o pr k i-a facut ei cand a avut ceva asemanator...

Offline

 

#9 2007-06-29 20:21:16

andrutza
Vizitator

Re: Am o problema, pls help

pai cel mai bine ar fi fost sa iti faci o analiza la secretie sa stii si u ce ai exact, iar daca vezi ca medicul nu-ti face solicita u

Ultima oara a fost editat de andrutza (2007-06-29 20:21:42)

 

#10 2007-06-29 21:02:18

mikutza
New member
Inregistrat: 2006-10-16
Mesaje: 34

Re: Am o problema, pls help

Astazi a fost prima oara in viata mea cand am fost la ginecolog, iti dai seama k nu stiam ce trebuie sa imi faca si ce sa imi spuna, m-am dus doar sa aflu ce problema aveam. Mi-a pus un diagnostic pe reteta ceva Colgnbi sau Coljmli, naibi stie k e indescifrabil scrisul doctoritei .. sti careva, adik isi da seama doctoressa ce boala e ? dupa primele 3 litere macar care sigur sunt col..

Offline

 

#11 2007-06-30 12:22:31

mikutza
New member
Inregistrat: 2006-10-16
Mesaje: 34

Re: Am o problema, pls help

Ink ceva... am introdus aseara primul ovul, a zis k pe al doilea dupa 4 zile... dar pe 2-3 ar trebui sa imi vina aprox si pe 2 sa imi bag al doilea ovul.. Daca imi vine ce fac? il bag dupa ce imi trece? Mi-e sa nu reapara sau poate nu trece definitiv infectia daca fac pauza si nu respect intocmai ce mi-a prescris doctora. Oricum m-am dat si cu crema si cand o sa imi vina o sa renunt si la ea...

Offline

 

#12 2007-06-30 12:25:16

andrutza
Vizitator

Re: Am o problema, pls help

depinde de ovule, la majoritatea renunti cand iti vine menstra si reiei dupa ce iti trece. Citeste prospectul

Ultima oara a fost editat de andrutza (2007-06-30 12:25:30)

 

#13 2007-06-30 21:18:29

mikutza
New member
Inregistrat: 2006-10-16
Mesaje: 34

Re: Am o problema, pls help

Multumesc, insa nu scrie nimic pe prospect despre asta.. Mai e ceva... ma ustura tare cand ma dau cu crema lomexin..intr-un loc numai. De ce oare? Oare acolo este problema si trebuie sa insist cu crema chiar dak ma ustura?

Offline

 

#14 2007-06-30 21:21:03

brunetzik
Insomniac member
De la: cluj-napoca
Inregistrat: 2007-02-23
Mesaje: 7332

Re: Am o problema, pls help

paote faci alergie la crema


dragostea este ceea ce tine doi oameni impreuna.......dragostea este o boala fara de care nu poti fi sanatos

Offline

 

#15 2007-06-30 21:36:07

andrutza
Vizitator

Re: Am o problema, pls help

te ustura tare? incearca sa te mai dai si daca vezi ca te ustura la fel intrerupe....s-ar putea sa te usture si de la pb pe care o ai

 

#16 2007-06-30 21:44:16

mikutza
New member
Inregistrat: 2006-10-16
Mesaje: 34

Re: Am o problema, pls help

Ma ustura destul .. nu pot sa spun k insuportabil, dar destul. Si cand am bagat aseara ovulul m-a usturat la inceput putin.. Oricum decat intr-o parte, una din labii, probabil acolo e infectia eu asa m-am gandit..

Offline

 

#17 2007-07-01 23:51:49

luky
New member
Inregistrat: 2006-12-02
Mesaje: 53

Re: Am o problema, pls help

plss helppp urgent!..buna fetelor am o problema ....eu iau antibebe de 11 luni si acuma sunt la a 11 pastila problema este ca pastila de duminica trecuta am luat-o luni de dimi exact cand s-au implinit cele 12 ore si de atunci trebuia sa am protectie suplimentara 7 zile,cea ce inseamna ca duminica asta e a 7 zi! azi am avut contact sexual cu prietenu meu dar el nu a ejaculat in mine,dar eu tot am o neliniste ca saptamana asta nu am luat pastilele chiar la ora 23 cum trebuia normal am mai intarziat cu cate 1-2 ore pt ca eram in oras si am uitat sa le iau la mine si ginecologu meu mi-a zis ca dc nu le iau in fiecare zi la aceasi ora nu isi fac efectu:( eu ma gandeam sa iau pastila aceea de a doua zi ca sa fiu mai linistita desi prietenu meu zice ca nu a ejaculat in mine eu totusi am o neliniste si ma gandesc ca poate cativa stropi sau strecurat..:(voi ce ziceti sa iau pastila sau nu?si vroiam sa va intreb in cazul in care iau menstruatia o sa-mi vina in cele 7 zile de pauza de la antibebe?sau o sa se deregleze? de ex mie imi vine in a 4 zi acuma dc iau pastila se va schimba cu ceva???plsss astep raspuns repede
grater

Ultima oara a fost editat de luky (2007-07-01 23:52:44)

Offline

 

#18 2007-07-02 00:03:55

Shosanna
Insomniac member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-04-26
Mesaje: 8836

Re: Am o problema, pls help

nu lua nici o pastila de a 2'a zi.ginecologu tau e prost daca iti zice ca trebuie sa le iei la o ora fixa, nici un min in plus sau minus.ai voie sa intarzii max 12 ore.eu zic sa te calmezi, daca prietenul tau e sigur pe el, ai incredere in el smile


Reach for the stars ,so if you fall you land on a cloud... wink
bebe

Offline

 

#19 2007-07-02 00:09:58

luky
New member
Inregistrat: 2006-12-02
Mesaje: 53

Re: Am o problema, pls help

ms pt raspuns..prietenu meu zice ca totul e ok dar eu totusi sunt nelinistita chiar sunt derutata nu stiu ce sa ma fac,ma gandesc ca toata saptamana am luat pastilele cam la ore diferite si poate nu-si fac efectu si atunci...off nu stiu ce sa mai cred sau ce sa mai zic:((

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.