homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Many problems-please help! (27 de ani-iasi)


#1 2007-07-03 21:37:12

andreeastef
Membru
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 2

many problems-please help! (27 de ani-iasi)

de ceva timp umblu pe la doctori si nimeni nu m-a ajutat. mai ales cei din domeniul public, care numai amabili nu sunt. am mari probleme de burta,dureri mari. pina acum am facut 4 ecografe-doua la intestine si doua la organele genitale.la unul din ecografe mi-au gasit atatea probleme, ca nu mai stiu ce sa cred.la ficat am probleme, e marit , la rinichi pietre, colecistopatie , dar cel mai mult ,ma ingrijoreaza chist ovarian si fibrom uterin.la alt ecograf cica nu am fibrom..dar atunci d ece ma umflu atat in burta si am dureri mari? pina acum iau redigest si forlax, sa ma ajute cu tranzitul intestinal lent, avand probleme de constipatie.ciclul nu mai am de 2 luni si iau si eu organometil, cate 3 pe zi.dar asta tot nu rezolva problema mea, tot ma balonez parca as fi in luna a 6 de sarcina, chiar si daca beau apa plata, si tot am dureri.si asa umblu de ceva timp fara sa am un tratament care sa ma ajute.ce ma sfatuiti sa fac?

Offline

 



#2 2007-07-03 21:42:40

happy_girl
Full member
Inregistrat: 2007-03-10
Mesaje: 234

Re: many problems-please help! (27 de ani-iasi)

suna grav toate lucrurile pe care le-ai insirat.eu cred ca ar trebui sa te interesezi de un doctor foarte bun si sa repeti analizele pt ca nu poti sa stai asa,asta e foarte clar.dar toate problemele astea au aparut asa dintr-o data,fara nicio cauza?


To the world you may be one person,
but to one person you may be the world.

- Bill Wilson -

Offline

 

#3 2007-07-03 21:46:10

andreeastef
Membru
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 2

Re: many problems-please help! (27 de ani-iasi)

pai tocmai aia e ca tot umblu pe la doctori si inca nu am primit un tratament serios.si stau as acu durere.stiu ca sunt un pic cam grasuta, de vreo 2 ani m-am ingrasat brusc, dar sincer mi-e frica sa mai mananc ceva.astept sa-si faca efectul pastilelel pt menstruatie.sper totusi sa-mi dea si ceva pt celelelte probleme.

Offline

 

#4 2007-07-04 10:21:17

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: many problems-please help! (27 de ani-iasi)

andreea, din pacate pe forum nimeni, oricita bunavointa ar avea nu poate nici sa puna diagnostic nici sa dea tratament...tot la medic trebuie sa mergi


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.