homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Usturimi !!!


#1 2007-07-04 11:07:55

bubu85
Membru
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 3

usturimi !!!

Acum cateva luni am fost diagnosticata cu candida . Am schimbat vreo 2 doctori , timp in care am luat macmiror si apoi lomexim 2 ovule la interval de trei zile si situatia parea ca se amelioreaza. Am folosit apoi bioclin actigel pentru cateva zile si m-am simtit mai bine. Problema este ca acum , au reaparut usturimile la nivel extern si inflamarea labiilor. Din diverse motive o sa ajung saptamana viitoare la doctor. Dar pana atunci ce sa fac in legatura cu usturimile si mai ales cu inflamatia ?

Offline

 



#2 2007-07-04 11:27:06

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: usturimi !!!

crema clotrimazol....foarte probabil, candidoza a recidivat


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2007-07-04 11:32:32

bubu85
Membru
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 3

Re: usturimi !!!

multumesc pentru raspuns smile

Offline

 

#4 2007-07-09 01:13:42

Navy
New member
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 50

Re: usturimi !!!

Pentru doctoressa...am nevoie de un raspuns VA ROG!!!!!Am tot citit pe diferite forumuri...si am o intrebare...daca nu am posibilitatea sa merg acum la medic pentru ca sunt si la perioada, am si alte probleme cum pot sa ma tratez dupa ce trece perioada? Vorbesc de candidoza...la mine cred ca s-a format de la imunitate scazuta, am avut probeleme, am fost si stresata cam o luna de zile, de mancat nu prea am mancat si de 7 zile am simptomele de candidoza. Ce pot sa fac? Initial am crezut ca culoarea si mirosul si restul simptomelor sunt de la faptul ca am inceput iar sa iau anticonceptionale dupa o pauza de 1 an si ceva...iar mancarimea si usturimea credeam ca sunt de la prezervativ dinainte sa iau anticonceptionalele. Ma dadeam cu nidoflor si trecea..mancarimea si nu aveam nimic apoi dar faptul ca am inceput sa am scurgeri abundente si restul schimbat am intrat pe net si am cautat ce inseamna. Prietenul meu prezenta simpomele cunsocute la ei de o luna si a spus ca a inceput de la faptul ca purta bermude fara chiloti pe el. Initial nu am bagat de seama ce ar fi si el se trata cu o crema nu i-am retinu numele exact dar incepea cu tr.....si nu mai stiu. Ii treceau pt cateva zile bubitele si apoi ii reapreau. Iar la mine a inceput acum o sapt. Ce pot sa fac?

Offline

 

#5 2007-07-09 12:08:15

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: usturimi !!!

cel mai bine ar fi dupa ce ti trece menstra sa faci un examen de secretie...oricum acum nu prea ai ce face...ovule nu poti sa pui...dute la medicul de familie sa ti de a ceva pt imunitate...ia si biotics...si dupa ce trece menstra fugi la medic pt un diagnostic si tratament...prietenului tau da i o pastiluta de flucovim 150 si spunei sa se dea cu clotrimazol (triderm a folosit pana acum?)...eventul poti lua si tu un flucovim...dar fara ovule prea multe nu poti rezolva...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-07-09 14:15:21

Navy
New member
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 50

Re: usturimi !!!

Doar o patila? De ieri pt ca i s-a terminat crema aceea l-am rugat sa se dea cu clotrimazol....sper sa nu uite.

Offline

 

#7 2007-07-09 17:56:05

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: usturimi !!!

da...doza unica...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#8 2007-07-09 18:43:26

Navy
New member
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 50

Re: usturimi !!!

Bun...sincer nu ii mai spun nimic...cica lui ii trece cu crema aia si nu ii pasa.....eu o sa vad cand termin cu menstruatia si poate imi fac curaj sa merg....curaj pt ca am fost de doua ori si am dat peste niste doctorite nu tocmai cum se cade. Parerea mea e ca nu ma duc acolo de placere si ar fi bine sa se poarte si ele mai frumos.

Offline

 

#9 2007-07-09 19:40:03

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: usturimi !!!

Navy a scris:

cica lui ii trece cu crema aia si nu ii pasa

atunci folositit prezervativ la fiecare contact sexual, din momentul inceperii. e medic sa stie el asa sigur ca ii trece?


Nobody home

Offline

 

#10 2007-07-09 19:46:25

Navy
New member
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 50

Re: usturimi !!!

Nu e medic....sincer el a avut primul simptomele....eu cum nu am avut probleme pana acum si cum am stat despartiti un an si ceva nu am stiut ce are. Am crezut ca e ceva cum a spus el de la pantaloni ca nu purta chiloti. Nu am luat in seama mai ales ca se dadea cu o crema si nu ii mai apareau si dupa 2-3 zile iar ii apareau si faza tare e ca cateva sapt pana sa iau eu anticonceptionalele foloseam prezervativ si ii mai apareau. Deci de la mine nu cred ca avea cum sa ii apara. La mine simptomele au inceput de vinerea trecuta. Am avut azi o discutie si mi-a spus ca lui ii trece ca el nu se mai da decat cu clotrimazol cred ca ii spune daca nu gresesc. Si mi-a spus ca sa vad eu ce fac cand imi trece menstruatia. Plus ca eu ii spun ca daca incep tratamentul nu treb sa mai facem nimic 7 zile aproximativ el ca ce legatura are? sincer nu am dat peste doctorite bune si vroiam sa ma tratez cu ceva de la farmacie. Nu ma ustura, nu am mancarimi decat dupa ce am relatii sexuale si s-a schimbat culoare putin si mirosul la secretie. Pot sa fac ceva?

Offline

 

#11 2007-07-09 20:04:03

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: usturimi !!!

mergi la medic. intra la "medici ginecologi buni" (e la "vreau sa aflu" sau la "propuneri si sugestii"). si gcauta acolo in orasul tau.


Nobody home

Offline

 

#12 2007-07-09 22:20:47

Navy
New member
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 50

Re: usturimi !!!

Astept si un raspuns de la doctoressa...pt ce am scris mai sus (primul mesaj) si as vrea sa stiu cu ce va ocupati ca medic....va rog mult de tot....

Offline

 

#13 2007-07-09 23:23:39

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: usturimi !!!

doctoressa este in concediu si este medic de planning familial


mami de minuni hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.