homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Da sau nu...


#1 2007-07-04 18:03:01

ely_0223
Membru
Inregistrat: 2007-07-04
Mesaje: 1

da sau nu...

pe 16 iunie am inceput sa i-au pt prima uara anticonceptionale in prima zi de ciclu, apoi am racit la ovare si am luat antibiotice pe 25 iunie si le-am terminat dupa 5 zile, nu am stiut decat pana ieri ca interactioneaza cu anticonceptionalele si am facut sex neprotjat pe 2 iulie. da sau nu insarcinata?si ce mai interactioneaza cu anticonceptionale si ce ar trebui sa mai stiu? Va multumesc mult anticipat.

Offline

 



#2 2007-07-04 18:06:12

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: da sau nu...

sa inteleg ca ai luat antibiotice pana pe 30. protectia trebuia pe toata durata tratamentului + pana inghiti inca 7 pastilute. daca esti sau nu insarcinata nu avem de unde sti. poate ai scapat. sanse insa exista pt ca antibioticele scad efectul anticonceptionalelor. tot ce trebuie sa stii trebuia sa iti spuna medicul care ti le-a recomandat sau macar citeste prospectul ca si acolo zice...


mami de minuni hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.