homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Singerare dupa ce am intrerupt anticonceptionalele


#1 2007-07-08 21:46:06

Alia
Membru
Inregistrat: 2007-07-08
Mesaje: 1

Singerare dupa ce am intrerupt anticonceptionalele

Buna,

Sunt mai noua pe aici dar am cautat ceva legat de problema mea si poate ma puteti ajuta.

Am luat vreo 2 ani anticoncepitionale (Marvelon 21 - recomandate dupa o operatie de chist ovarian) si am hotarat sa nu mai iau. Am zis ca e timpul sa mai fac si o pauza. Le-am intrerupt acum vreo 2 saptamani... si au aparut mici sangerari. Ma puteti lamuri care ar fi cauza,daca este ceva normal sau ar trebui sa-mi fac griji mai mut decat imi fac in momentul de fata... Stiu ca trebuie sa ma duc la doctor pentru un sfat copetent dar.... sa bagam faza cu nu am timp din cauza serviciului (perfect adevarata).


Mulumesc

Offline

 



#2 2007-07-08 23:19:00

Ghitza03
New member
Inregistrat: 2007-06-21
Mesaje: 18

Re: Singerare dupa ce am intrerupt anticonceptionalele

I O.K stai calma ca pritena mea a patit la fel a luat acealeasi anticonceptionale si ia venit "al doilea" ciclu....nu te stresa...smile

Offline

 

#3 2007-07-09 12:13:39

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Singerare dupa ce am intrerupt anticonceptionalele

e posibil sa fie menstra...dar daca persista si va fi vb doar de mici sangerari va trebui sa ti faci timp sa mergi la medic...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.