homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

VA rog sa ma lamuriti!!!!!!!!!!!


#1 2007-07-12 09:04:42

sandyro
Membru
Inregistrat: 2007-01-28
Mesaje: 3

VA rog sa ma lamuriti!!!!!!!!!!!

Bine v-am gasit. Am o rugaminte pentru cineva avizat in probleme genitale. Situatia este urmatoarea:
In urma cu trei saptamani am fost la doctora mea si mi-a pus sterilet, dupa care am luat preventiv antibiotic si antiinflamator. Dupa 13 zile (cand totul era ok medical) am avut trei contacte sexuale. La cateva zile dupa, au inceput sa apara scurgeri din ce in ce mai abundente, de culoare verzuie cu miros urat, apoi insotite de mancarimie si usturime. Am fost la dr., la consult a presupus ca e candida facuta pe antibiotic, mi-a dat un ovul (ceva de 200 de mii) ca sa administrez pana la confirmarea diagnosticului prin analize. La analize s-a ivit altceva: "FCB: Relativ frecvente PMN si celule epiteliale, abundenta flora microbiana (coci). Cultura vaginala: negativa." Doctorita mi-a transmis sa nu mai pun ovulele alea si sa folosesc 10 zile ovule cervugid. Bun. Nu mi-a explicat nimic despre ce am, mi-a zis ca oarecum e mai bun ce mi-a iesit la analiza decat candidoza.
Intrebarea mea este: Pana la urma ce am, este tot o micoza? Am cautat pe google dar nu m-am lamurit deloc. M-am speriat cand am citit undeva o trimitere catre gonoreea cand e vorba de infectii cu coci. Ce am este o dereglare a florei vaginale sau este ceva transmis sexual? Vreau sa fiu sigura pentru ca acest lucru va ridica semne de intrebare asupra relatiei mele sexuale.
Va multumesc si astept cu nerabdare raspuns.

Offline

 



#2 2007-07-13 13:19:25

sandyro
Membru
Inregistrat: 2007-01-28
Mesaje: 3

Re: VA rog sa ma lamuriti!!!!!!!!!!!

vai de capul meu, nu-mi raspunde nimeni...sad

Offline

 

#3 2007-07-13 13:24:59

unik
Full member
De la: Litoral..
Inregistrat: 2006-10-08
Mesaje: 906

Re: VA rog sa ma lamuriti!!!!!!!!!!!

Nu putem sa ne aruncam cu parerea pe o problema asa serioasa, in plus multe fete de aici nici nu stiu semnificatia termenilor medicali pe care i-ai folosit, cere parerea unui alt medic ginecolog, poate cel la care te-ai dus s-a inselat. fa un papanicolau sau macar o analiza generala si dute la laborator sa-ti analizeze mucoasa vaginala. mai mult de atat nu pot sa iti zic...

Offline

 

#4 2007-07-13 13:30:06

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: VA rog sa ma lamuriti!!!!!!!!!!!

din pacate doctoressa este in concediu, de asta nu poti primi un raspuns avizat sad cel mai bine e sa mergi la doctor, cum a zis si unik...


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.