homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Fetita de 4 ani la ginecolog?


#1 2007-07-12 18:53:09

lili pala
Sr. member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 1061

fetita de 4 ani la ginecolog?

buna!

am o fetita de aproape 5 ani (la toamna) care mai vrea si acum sa faca baie cu mine in cada mare (cu toate ca are montata si ea cada ei mica).de cateva zile i-a aparut o secretie vaginala mai abundenta care ii pateaza chiloteii, tare ma tem ca a luat ceva de la mine. doctorul meu mi-a spus ca am o mica micoza (asociata cu chistul, tratamentul cu antibiotic...) si ma tratez cu ovule cervucid si niste pastile de metronidazol.

ce sa fac? unde sa ma duc? la ginecolog?VA ROG sa ma sfatuiti, asta-mi mai trebuia, parca vad ce scandal o sa am cu sotul... sad


Mami de Stefanici si Mirunica -pentru poze vizitati blogurile
http://stefanici.blogspot.com
http://emiruna.blogspot.com
59.7 kilograme afurisite! Hai inca - 3 kile !

Offline

 



#2 2007-07-12 18:56:09

brunetzik
Insomniac member
De la: cluj-napoca
Inregistrat: 2007-02-23
Mesaje: 7332

Re: fetita de 4 ani la ginecolog?

si eu cand aveam vreo 6 ani tot asa am patit daram luat de la strand si am fost la gine si mi a dat ceva antibiotice crde dupa cum mai tin eu minte


dragostea este ceea ce tine doi oameni impreuna.......dragostea este o boala fara de care nu poti fi sanatos

Offline

 

#3 2007-07-12 19:06:27

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: fetita de 4 ani la ginecolog?

daca are si mancarimi cel mai probabil e vb de candida...apare si la fetitele mici...ai putea s o duci la medic sa fie sigura treaba...iar intre timp tine o cat de departe poti de dulciuri si da i biotisc pt copii...si pune o sa pape iaurt...poate si o refacere a sistemului imunitar ar fi bine venita...

Ultima oara a fost editat de crys_ty_na (2007-07-12 19:06:48)


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#4 2007-07-12 21:57:13

pisica
Full member
Inregistrat: 2007-06-14
Mesaje: 113

Re: fetita de 4 ani la ginecolog?

am avut si eu si avem aceeasi varsta tratament clotrimazol unguent si ceva pastilute nu mai stiu ce pt ca eram f mica! sanatate multa si totusi gandestete la sanatatea copilululi tau si fa-l sa inteleaga ca esti mai mare si sunt anumite lucuri pe care inca nu trebuie sa le stie sau  ,, in fine stii ce ai incearca sa protejezi copilul lili

Offline

 

#5 2007-07-12 23:20:31

brunetzik
Insomniac member
De la: cluj-napoca
Inregistrat: 2007-02-23
Mesaje: 7332

Re: fetita de 4 ani la ginecolog?

sanatate multa si orikum cred ca nu e vina ta pt ce are fetita o putea lua si din alta parte


dragostea este ceea ce tine doi oameni impreuna.......dragostea este o boala fara de care nu poti fi sanatos

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-07-13 00:22:14

pisica
Full member
Inregistrat: 2007-06-14
Mesaje: 113

Re: fetita de 4 ani la ginecolog?

brunetzik ai dreptate dar dupa ce mama stie ca are pb cum sa-i dea prin cap sa faca baitza cu copilul? mama nu are nici o boala si totusi cat am fost mica nu am baut una dupa cealalta din pahar pentru ca un adult are mai multi microbi decat un copil...(chestie discutata)!

Offline

 

#7 2007-07-13 11:16:11

brunetzik
Insomniac member
De la: cluj-napoca
Inregistrat: 2007-02-23
Mesaje: 7332

Re: fetita de 4 ani la ginecolog?

da asta se stie, dar se poate lua si din alta parte, bineinteles ca gresalaa sta afost ca astiut ca este bolnava si a lasat fetita, dar nu este grav si eu am patit cand eram mik dar de pe la stranduri


dragostea este ceea ce tine doi oameni impreuna.......dragostea este o boala fara de care nu poti fi sanatos

Offline

 

#8 2007-07-13 14:26:49

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: fetita de 4 ani la ginecolog?

mie mi a spus doctoressa ca altele sunt motivele aparitiei candidei la fetite...nu luarea de la cineva sau de undeva...dar s ar putea sa fie si asta...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#9 2007-07-13 22:11:15

lili pala
Sr. member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 1061

Re: fetita de 4 ani la ginecolog?

oare sa ma duc cu ea la un cabinet sa-i fac un frotiu (o lama)?sau ce analize se pot face?


Mami de Stefanici si Mirunica -pentru poze vizitati blogurile
http://stefanici.blogspot.com
http://emiruna.blogspot.com
59.7 kilograme afurisite! Hai inca - 3 kile !

Offline

 

#10 2007-07-14 00:06:26

still_dreaming
Full member
De la: Yes we can!
Inregistrat: 2006-11-28
Mesaje: 488

Re: fetita de 4 ani la ginecolog?

eu zic sa te duci.
ce analize e bine sa faci trebuie sa iti spuna si medicul.
Nu vad ceva rau sa mergi cu un copil de 4 ani la ginecolog,
banuiesc ca medicul trebuie sa fie priceput si sa stie cum se lucrezea cu o fetita de 4 ani.


To accomplish great things, we must not only act, but also dream; not only plan, but also believe.
All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.