homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ureaplasma tratament


#1 2007-07-13 00:10:21

claui
New member
Inregistrat: 2007-04-13
Mesaje: 11

ureaplasma tratament

Dupa tratament cu cervugid, spalaturi cu tantum rosa si azitrox 500, timp de 6 zile, analiza pt ureaplasma a iesit tot pozitiva. Dr mi-a indicat sa incerc cu urmatorul antibiotic din lista ( antibiograma) dar nu mai tin minte daca mi-a zis sa folosesc si cervugid sau alte ovule. Cum este indicat sa fac tratamentul, la fel ca prima data( adica timp de 6 zile si constand in antibiotic pe cale orala si ovule??)  sau dupa alta schema?
Multumesc anticipat!

Offline

 



#2 2007-07-13 00:27:26

claui
New member
Inregistrat: 2007-04-13
Mesaje: 11

Re: ureaplasma tratament

Mai am o intrebare de care am uitat (varsta e de vina, cred): are importanta in ce perioada a lunii fac tratamentul, dat fiind ca folosim prezervativ, deci nu exista riscul aparitiei unei sarcini??

Offline

 

#3 2007-07-13 18:13:22

Anny
New member
Inregistrat: 2007-02-08
Mesaje: 38

Re: ureaplasma tratament

Cel mai bine este sa urmezi sfatul medicului, suna-l si intreaba-l. Eu am avut ureaplasma, dar mi-a trecut cu 10 zile de tratament cu Doxicilina, spalaturi cu meclon si ovule de Klion. La urmatorea analiza n-am mai avut.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.