homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Administrarea ovulelor Lomexin


#1 2007-07-14 13:26:33

Diviana
New member
Inregistrat: 2006-12-19
Mesaje: 22

Administrarea ovulelor Lomexin

Buna tuturor!Sunt noua pe acest forum si am o nelamurire:) daca ma puteti ajuta...Am fost la medicul ginecolog si m-a diagnosticat cu vulvo-vaginita...mi-a dat 2 ovule Lomexin sa iau...dar nu stiu exact cum le-as putea lua...mi-a zis ceva de un ovul in prima zi....si inainte sa fac spalaturi intravaginale...si al doilea ovul...tocmai a 5-a zi....sunt confuza...cum trebuie sa fac?

Offline

 



#2 2007-07-14 14:50:59

sibel
New member
Inregistrat: 2007-04-13
Mesaje: 32

Re: Administrarea ovulelor Lomexin

am luat si eu 2 ovule lomexim ,dar medicul meu imi spusese sa iau una in prima zi si al doilea in a 3a zi
si fara spalaturi

Offline

 

#3 2007-07-15 14:36:45

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Administrarea ovulelor Lomexin

hmmm...diviana...ia le cum a zis medicul...dar fara spalaturi...pe prospectul lor ce scrie? cum se administreaza?


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#4 2014-07-15 05:29:49

oanacristina
Membru
Inregistrat: 2014-07-15
Mesaje: 1

Re: Administrarea ovulelor Lomexin

Buna ziua, am nevoie de un sfat: mi-am administrat un ovul lomexin 600mg, iar pe durata noptii am inceput sa am mancarmi mult mai mari decat inainte de administrare. Dupa cateva ore acestea s-au mai temperat, dar in continuare persista. Intrebarea este: aceasta poate fi o forma de alergie, sau  face parte din reactia organismului la medicament ?
Si inca o intrebare: este eficient acest medicament ? multumesc mult

Offline

 

#5 2014-07-15 08:56:45

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Administrarea ovulelor Lomexin

depinde, poate fi o reactie alergica, dar poate fi si din cauza ca zona e deja iritata... cred ca la alergie nu ar fi scazut in intensitate reactia

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2014-07-16 07:55:41

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Administrarea ovulelor Lomexin

oanacristina a scris:

Buna ziua, am nevoie de un sfat: mi-am administrat un ovul lomexin 600mg, iar pe durata noptii am inceput sa am mancarmi mult mai mari decat inainte de administrare. Dupa cateva ore acestea s-au mai temperat, dar in continuare persista. Intrebarea este: aceasta poate fi o forma de alergie, sau  face parte din reactia organismului la medicament ?
Si inca o intrebare: este eficient acest medicament ? multumesc mult

cel mai probabil este vorba despre o reactie alergica. apare de regula daca te speli in vagin i ainte de administrarea lomexin(e recomandat sa nu faci asta din acest motiv)


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#7 2014-08-28 23:32:27

Onutza76
Membru
Inregistrat: 2014-08-28
Mesaje: 3

Re: Administrarea ovulelor Lomexin

Am patit si eu dupa ce am folosit ovulele Lomexin sa apara o mancarime. Eu cred ca e un efect advers al medicamentului. In rest sunt bune si te scapa de candida.

Offline

 

#8 2014-09-15 16:49:10

Happylyka
Full member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 517

Re: Administrarea ovulelor Lomexin

Am fost la control, nu stiu sa imi fi luat mostre pentru analize dar dupa control imi zisa ca am candida si ca sunt foarte iritata. Ma pusa sa fac spalaturi vaginale cu musetel, sa iau o data pe saptamana timp de 2 saptamani ovule Lomexin de 1000g, sa ma dau cu crema de la Lomexin dar doar pe exterior in fiecare seara si sa iau Flucovim 150. Vi se pare ok? Si spalaturile vaginale le fac in fiecare seara? Nu intelesai prea bine treaba asta.


,,Eu nu sunt un corp care are suflet, sunt un suflet care are o parte vizibila numita corp."- Paul Coelho

Offline

 

#9 2014-09-15 16:53:10

daenarys
Vizitator

Re: Administrarea ovulelor Lomexin

in mod normal trebuia sa iti zica medicul.eu le as face inainte sa pun ovulul.

 

#10 2014-09-15 17:13:40

Happylyka
Full member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 517

Re: Administrarea ovulelor Lomexin

Tu spui ca spalaturile sa le fac numai o data pe saptamana inainte sa imi bag ovulul? Medicul mi-a dat atat de multe informatii incat nu am reusit sa retin tot.
P.s. era arab medicul


,,Eu nu sunt un corp care are suflet, sunt un suflet care are o parte vizibila numita corp."- Paul Coelho

Offline

 

#11 2014-09-16 07:53:13

daenarys
Vizitator

Re: Administrarea ovulelor Lomexin

Happy,da asta zic.
daca faci mai des tare imi e ca iti dereglezi flora si mai rau.
bine in mod normal trebuia sa iti faca o analiza de secretie ca sa vada ce ai.

 

#12 2014-09-16 10:19:46

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Administrarea ovulelor Lomexin

hapy,spalaturile cu irigatorul le faci doar inainte de a-ti introduce ovulul.daca te speli mai des,mai rau faci.si neaparat analiza secretiei.dupa ochi,dr nu poate decat sa-si dea cu parerea...


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#13 2014-09-16 12:23:39

Happylyka
Full member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 517

Re: Administrarea ovulelor Lomexin

Va multumesc frumos, astept sa vad daca are vreun efect reteta doctorului, am sa continui deci cu crema de la lomexin doar pe exterior si daca nu observ imbunatatiri o sa ma duc la un alt ginecolog pentru a-mi face si analize de secretie. Multumesc inca o data!


,,Eu nu sunt un corp care are suflet, sunt un suflet care are o parte vizibila numita corp."- Paul Coelho

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.