homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Oare sunt insarcinata?! ajutati-ma!!!


#1 2007-07-16 19:52:28

ildiz
Membru
Inregistrat: 2007-07-16
Mesaje: 2

oare sunt insarcinata?! ajutati-ma!!!

Va rog din suflet, ajutati - ma! Problemele au inceput cand am luat primul POSTINOR pe data de 18 dec(ultima menstruatie pe 10dec) dupa ce prietenul meu m-a atins pe vagin cu penisul ud(stropul placerii, parca asa se cheama prima "ejaculare").
Dupa aceea urma:
- la sfarsitul lui decembrie o sangerare de 3-4 zile probabil de la POSTINOR
- 4 ian menstruatia
- 30 ian menstruatia
- 17 feb am luat inca un POSTINOR
- 27 feb am avut o sangerare probabil de la POSTINOR
- am avut rana pe col tratata cu CERVUGID(ovule, 1 cutie), FLAMEXIN SI CLTORIMAZOL
- 26 martie mentruatia
- 5 aprilie primul contact sexual (protejat) dupa care toata luna aprilie nu am avut mentruatie pana data de 4 mai
- 1 iunie ultima menstruatie
- 4 iulie penisul a intrat nu adanc, a fost mai mult o atingere, deci nu a fost un contact sexual in toata regula, dar imi este frica ca prin atingerile acelea sa fi intrat si spermatozoizi
     Nu am luat nimic si mi-e frica ca am ramas insarcinata deorece mestruatia nu mi-a venit pana acum, ma dor ovare foarte tare, simt o apasare in partea de jos a stomacului, azi dimineata am avut ameteli si greata, am o scurgere alba branzoasa nu fff abundenta, sanii nu s-au marit dar sunt mai sensibili si ma dor.
Trebuie sa mentionez ca dureri de ovare am avut si inainte mai ales la ovarul drept la care am facut si o infectie in 2005, mestruatia intarzia de obicei 2-3 zile odata 8 zile dar niciodata mai mult de 2 saptamani ca acum. Am 20 de ani si sunt studenta. Mi-e frica de un avort. Dar daca se ajunge (Doamne fereste) ce sa fac, sa aleg pe cel prin absorbtie sau chiuretaj? Va rog din suflet, ajutati!

Offline

 



#2 2007-07-16 19:59:50

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: oare sunt insarcinata?! ajutati-ma!!!

eu zic sa te calmezi. daca zici ca dupa ultima menstra ai avut doar un contact sexual (protejat cu coit intrerupt) nu cred sa fie probleme. fa totusi un test de sarcina.
si gandeste-te la o metoda contraceptiva eficienta. ao bagat cam mult postinor in tine.


Nobody home

Offline

 

#3 2007-07-16 20:02:40

unik
Full member
De la: Litoral..
Inregistrat: 2006-10-08
Mesaje: 906

Re: oare sunt insarcinata?! ajutati-ma!!!

Daca nu a ejaculat in tine stai linistita k nu sunt sanse, dupa calendaru de mai sus ati fost cam neglijenti, postinorul se ia de maxim 2 ori pe an...este posibil ca din cauza lui sa ti se fi dereglat ciclul si daca mai adaugi stresul si faptul ca nu il ai regulat era de asteptat sa iti intarzie. De ce nu va protejati? va place sa traiti in stres? Daca nu-ti place prezervativu-l ia anticonceptionale.... Oricum nu te mai stresa, k sigur iti va veni menstruatia. Daca vrei sa scapi de dubii, fa un test desarcina cam dupa o saptamana de la data la care trebuia sa iti vina menstruatia.

Offline

 

#4 2007-07-17 12:33:04

Susi
New member
Inregistrat: 2007-07-17
Mesaje: 13

Re: oare sunt insarcinata?! ajutati-ma!!!

va rog mult raspundeti-mi si mie la o intrebare: mie nu imi vine mestruatia la un numar foarte fix de zile dar luna asta chiar mi-a intarziat si am inceput sa ma agit rau de tot.luna trecuta mestuatia m-a tinut un pic mai mult decat de obicei, asta poate fi un semn ca sunt insarcinata? m-au durut si un pic sanii dar doar vreo 2 zile si m-am gandit ca ma dureau datorita faptului ca trebuia sa-mi vina.toate simptomele alea cu stari de greta etc cam cand apar? ca eu n-am asa ceva si ma gandesc ca poate nu sunt.o sa-mi fac unt est de sarcina peste cateva zile dar sa fiu sigura ca au trecut cele 7 zile de care ziceati. ajutati-ma va rog cu ce v-am intrebat

Offline

 

#5 2007-07-17 12:42:04

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: oare sunt insarcinata?! ajutati-ma!!!

iei anti?daca da stai calma. daca nu, a ejac in tine?


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-07-17 12:47:28

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: oare sunt insarcinata?! ajutati-ma!!!

durata mentrei nu indica sarcina...daca ai ciclul neregulat nu te agita inca...ai avut vreun contact neprotejat?


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#7 2007-07-17 13:54:34

ildiz
Membru
Inregistrat: 2007-07-16
Mesaje: 2

Re: oare sunt insarcinata?! ajutati-ma!!!

nu iau anti. "incidentul" s-a petrecut pe 4 iulie.ultima data am avut menstruatia pe 1 iunie si acum e 17 iulie!!! deci a intarziat mai mult de 2 saptamani!!! ceea ce nu mi s-a intamplat niciodata. nu ma bazez pe metoda calendarului ca sunt o persoana fff stresata ceea ce duce, dupa cate stiu eu la modificarea perioadei fertile. ma dor ovare foarte tare, simt o apasare in partea de jos a stomacului, am o scurgere alba branzoasa nu fff abundenta, sanii nu s-au marit dar sunt mai sensibili si ma dor. pot sa spun ca era un contact cu, coitul intrerupt dar problema e ejacularea precoce pe care a avut-o cu 3-5 ore inainte de care am uitat. riscul e ca poate au ramas spermatozoizi pe canal.

Offline

 

#8 2007-07-17 13:57:54

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: oare sunt insarcinata?! ajutati-ma!!!

daca a intarziat mai mult de 2 saptamani ia un test si fa l...macar sti o treaba...daca iese negativ atunci e vb de o dereglare...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#9 2007-07-17 16:42:08

Susi
New member
Inregistrat: 2007-07-17
Mesaje: 13

Re: oare sunt insarcinata?! ajutati-ma!!!

nu iau anticonceptionale dar atunci am facut-o fara nici un fel de protectie dar n-a ejac in mine

Offline

 

#10 2007-07-17 16:45:31

Fly_High
New member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 25

Re: oare sunt insarcinata?! ajutati-ma!!!

Susi daca nu a ejaculat in tine sansele sunt foarte mici , faptul ca nu a ejaculat in tine este o metoda de protectie numita coit intrerupt (cand baiatul retrage penisul din vagin chiar inainte de ejaculare).
cam cate zile ti`a intarziat menstruatia?

Offline

 

#11 2007-07-17 16:46:59

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: oare sunt insarcinata?! ajutati-ma!!!

deci v ati protejat cu coitul intrerupt...din pacate nu ti poti calcula perioada fertila...eu zic sa te linistesti...daca ti a intarziat doar umpic...poate fi de la caldura...clima...fa testul acela la 7 zile...daca e negativ atunci intarzierea e de la altceva...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#12 2007-07-18 00:08:33

Susi
New member
Inregistrat: 2007-07-17
Mesaje: 13

Re: oare sunt insarcinata?! ajutati-ma!!!

mi-a venit, s-a rezolvat. imi intarziase vreo 2 zile dar nu se mai intamplase si de aia ma agitam. as vrea sa fac un test totusi dupa ce-mi trece ca sa fiu sigura, sunt valabile rezultatele testului atunci nu? multumesc mult pt ajutor

Offline

 

#13 2007-07-18 00:15:58

lee
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-08-14
Mesaje: 3845

Re: oare sunt insarcinata?! ajutati-ma!!!

ma bucur 4u...sa ne spui cum iese testu! bafta!


"Cel mai sigur drum catre iad este cel progresiv,cu povarnisuri dulci,pardosite molatic,fara cotituri neasteptate ,fara jaloane ,fara indicatoare." box  punish

Offline

 

#14 2007-07-18 00:23:54

onyca
Sr. member
De la: N-E
Inregistrat: 2007-07-10
Mesaje: 1314

Re: oare sunt insarcinata?! ajutati-ma!!!

ma bucur pt tine...


vrreau si eu sa fiu miresica big_smile

Offline

 

#15 2007-07-18 13:30:12

Susi
New member
Inregistrat: 2007-07-17
Mesaje: 13

Re: oare sunt insarcinata?! ajutati-ma!!!

mai am totusi o intrebare stiu ca poate sa-ti vina ciclu peste sarcina dar as vrea sa stiu daca in afara de faptul ca este mai putin abundent difera prin altceva de cel normal? si diferenta asta de abundenta este mare?

Offline

 

#16 2007-07-18 13:31:20

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: oare sunt insarcinata?! ajutati-ma!!!

este o diferenta cantitativa mare si are si o alta culoare


mami de minuni hjarta

Offline

 

#17 2007-07-19 15:00:45

Susi
New member
Inregistrat: 2007-07-17
Mesaje: 13

Re: oare sunt insarcinata?! ajutati-ma!!!

ok mersi mult

Offline

 

#18 2007-07-20 18:21:22

d3utza
New member
Inregistrat: 2007-07-20
Mesaje: 5

Re: oare sunt insarcinata?! ajutati-ma!!!

buna..sunt noua pe aici... vreau sa stiu dak pot fi insarcinata...am facut sex cu pr meu ieri ,insa neprotejat ,nu a ejacuat in mine,dar totusi mi-e frika ,astazi am facut iar dar protejat ,ciclul trebuie sa imi vina.. luna trecuta mi-a venit pe 21 si s-a terminat pe 25-26 .. nu stiu ce sa fac sa apelez la ceva sau totusi sa mai astept sa vad dak imi vine ciclul...dar totusi m-am gandit sa fac si un test de sarcina peste 7 zile ...dar nu vreau sa fie prea tarz .. ce sa fac..ma puteti ajuta:-s ??

Offline

 

#19 2007-07-20 18:23:15

silly_duck
Full member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 265

Re: oare sunt insarcinata?! ajutati-ma!!!

pai daca nu a  ejaculat in tine nu crezi ca esti safe?!


All good things come to those who wait

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.