homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

As dori si eu o parere


#1 2007-07-20 12:38:15

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

as dori si eu o parere

fetelor  aseara nu mai mi-a fct nervi, sper ca azi sa nu-mi faca. s-a potolit. dar pb e alta
mama a zs k ma lasa la mare dar nu cu masina(el are masina ) cu conditia asta...
din cate stiu eu mai exista o ruta ocolitoare unde exista limita de viteza.taicamiu a zs k ma lasa s merg cu masina dar pe ruta ocolitoare nu pe autostrada pt ca se pot intampla multe si cum el chiar daca a facut 1 an de condus nu are mare experienta. acu nushu eu l-as sfatui pe al meu ca intradevar sa mergem p ruta ocolitoare dar daca nu vrea  ce fac?a mers cu tasu acu cateva sapt in urma pe autostrada si a intors la lehliu, a mers chiar si cu 150 km/h. dar sincera sa fiu si mie mi-e frica pe autostrada....nu e vb de el cum conduce, merge frumos doar ac stiti si voi sunt atatia nebuni ....care dau muzik la maxim si nu mai aud ce si cum in spatele sau in fatza lor..

o parere va rog.


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 



#2 2007-07-20 12:39:41

mariabuzz
New member
Inregistrat: 2007-06-20
Mesaje: 53

Re: as dori si eu o parere

pai ce tre sa stie ei pe unde o luati voi.....io am fost cu al meu pe autostrata e chiar ok smile

Offline

 

#3 2007-07-20 12:42:33

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: as dori si eu o parere

chiar asa.ziceti ca ei si faceti ca voi wink


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#4 2007-07-20 12:44:14

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: as dori si eu o parere

da  dar..nushu ....sincer m-as simti mult mai in siguranta daca am lua pe ruta ocolitoare,.. darcum bien stiti pe acolo sunt si case si mai sare cate unu in fatza masinii fara sa fie pe trecere... o sa mergem numai noi 2. big_smile poate o sa ne prinda bien vacanta asta. plkm vineri dim si venim dum.


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#5 2007-07-20 13:07:37

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: as dori si eu o parere

Draguta eu anu trecut am fost la mare cu masina mea....o dacie berlina...si am fost eu cu inca 3 fete....doar eu conduceam....de un an si ceva aveam carnet....si nu s-a intamplat nimic. Incearca sa-l mai temperezi si pe el cand e la volan daca e asa teribilist.Zi-i ca ti se face rau daca merge asa repede (exista cazuri)


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-07-20 13:13:31

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: as dori si eu o parere

el nu e teribilist...odata cnd ma fost cu batranica lui(dacia)  pe linia lui 102, acolo unde se construieste acu un hotel, mai avea un pik si-i dadea 100 si am tzipat sa mearga mai incet ...si mi-a zis k daca mai tzip odata ma da jos din masina sau ma muta in spate, si acu ii zik p un ton calm mai incet daca vad k depaseste limita.de fel nu e teribilist.


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#7 2007-07-20 13:19:16

myra
New member
Inregistrat: 2007-07-20
Mesaje: 95

Re: as dori si eu o parere

Draga mea am facut drumul ala 4 ani de zile si e mult mai nasol pe ruta ocolitoare..multe sate...pana la urma poate sa stea pe bada incepatorului si sa mearga cu cat simte el ca sunteti in siguranta..apropo, sa te invat cum sa-l dezveti de viteza...daca ai permis fa-i o simpla demonstratie - el neaparat in dreapta - de cum se conduce nebuneste..de pe acel loc o sa vada altfel lucruril..la mine a mers

Offline

 

#8 2007-07-20 13:23:22

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: as dori si eu o parere

n-am permis din pacate..stiu ca pe cealata parte sunt sate deasta ii e lui frik sa nu-i sara vreunu in fatza...nu stiam k p autostrada exista banda incepatorului. si cam care ar fi aia?


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#9 2007-07-20 13:40:09

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: as dori si eu o parere

banda incepatorului este prima banda de mers, respectiv cea de langa acostament (marginea drumului)  smile


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#10 2007-07-20 13:44:08

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: as dori si eu o parere

maicamea e speriata pt ca a vaz acu cva timp in urma la stiri cum pe autostrada soarelui s-a produs un accident din cz unor paie arse, si unu cica a pus frana brusca si l-a lovit un tir care venea cu viteza..deasta ii ei frik si sormea a vb cu mama si i-a cam dat de inteles k nu e bne s mergem cu masina, mai ales k el e incepator.


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#11 2007-07-20 13:47:40

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: as dori si eu o parere

a fost un accident in lant acum cateva saptamani din cauza unui incendiu pe camp care a scazut vizibilitatea soferilor si s-au ciocnit unii de altii...Nu stiu daca e mai periculos acolo decat pe orice alta sosea intens traficata...Eu am permis de multi ani, dar de-abia acum am inceput sa conduc cate putin si conteaza foarte mu;lt experienta si sangele rece... Vad ca voi sunteti din bucuresti...de ce nu mergeti cu trenul, ca e destul de aproape si asa ati sta si voi si parintii fara grija...Daca tot ti-e frica...

Ultima oara a fost editat de nicolle_rox (2007-07-20 13:48:08)


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#12 2007-07-20 13:50:06

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: as dori si eu o parere

pai  el nu vea cu trenu k scutim niste bani, si stam si jos si nu ne deranjeaza nimeni, si e mult mai convenabil. oricum eu reducere am la tren dar el nu.si asa face plinu la masina si ne ajunge sa ne si intoarcem.a facut el niste calcule.o sa mai vb cu el sa vad ce  parere are.


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#13 2007-07-20 13:57:32

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: as dori si eu o parere

Nu stiu ce sa va sfatuiesc, intr-adevar economisiti niste bani, e adevarat, dar conteaza mai mult siguranta voastra...Plecati si voi la o ora cand e mai libera soseaua, dimineata devreme, nu stiu... Daca tu ai incredere in el ca e un bon sofer si daca si el se bizuie pe el fara sa faca pe orgoliosul, incercati cu masina.


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#14 2007-07-20 14:13:13

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: as dori si eu o parere

pai dimineata devereme o sa plecam si nu o sa goneasca pe sosea.pai tokmai asat ca nu vreaus a faca pe orgoliosul, oricum va venii si va vb cu ai mei. noi vrem dim devreme ca sa nu prindem nici aglomeratie si sa mearga lejer.


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#15 2007-07-20 14:15:21

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: as dori si eu o parere

pai daca merge cu atat prin oras mi se pare k e un pic cam teribilist. Iar banda aia de la marginea drumului, marcata cu linie continua pe autostrada e banda de urgenta....si nu e voie sa circuli pe ea.....decat in caz de urgenta (defectiune)....Iar daca circuli pe acolo cu 120-130 sau chiar mai mult clar nu este nici o urgenta


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

#16 2007-07-20 14:16:52

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: as dori si eu o parere

nu inteleg de ce nu mergeti cu trenul. e mai sigur si in afara de asta va spun sigur ca in constanta e o aglomeratie de nu mai ai nici unde sa parchezi...se conduce nebuneste...mie pur si simplu imi vine sa nu mai ies din casa...

Offline

 

#17 2007-07-20 14:17:15

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: as dori si eu o parere

pai cel mai bine e sa vb sincer cu el...daca se simte in stare, spune-i sa se gandeasca la siguranta ta, daca nu la a lui...si daca e sincer convins ca poate, mergeti cu masina, plecati dimineata, mergeti frumos pe prima banda si il atentionezi tu la viteza...ii spui ca ti-e rau etc...Daca vezi ca ezita, propune-i trenul...dati cateva sute de mii in plus, dar mergeti linistiti si nu cred eu ca nu sunt locuri, ca am vazut ca e tren rapid...Vezi care e feelingul tau, al lui si luati cea mai buna decizie....


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#18 2007-07-20 14:27:51

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: as dori si eu o parere

Deci fetelor...pe autostrada se circula pe 2 benzi....banda 1 si banda 2. Cea despre care ziceti voi ca e banda incepatorului (lucru despre care eu chiar nu auzisem pana acum) e aia marcata cu linie alba continua.....e banda de urgenta, care oricum e muult mai ingusta decat o banda de circulatie = nu se poate circula pe ea. Aia se foloseste doar in caz de probleme, defectiuni la masina, sau daca iti vine rau si vomiti.


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

#19 2007-07-20 15:24:52

ela_is_sweet
Sr. member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 1309

Re: as dori si eu o parere

total de acord cu mitzili ...nu ai voie sa mergi pe banda de urgenta...iar din cate stiam eu...viteza minima pe autostrada e de 80 de km/h deci puteti sa mergeti pe prima banda cu viteza asta...maximul e 130 km/h desi nu se respecta smile oricum din cate imi aduc eu aminte in primul an de cand ai carnet nu ai voie sa intri pe autostrada big_smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.