homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vacanta singura...


#1 2007-07-20 15:48:05

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Vacanta singura...

Fetelor o sa fiu singura vacanta asta...dupa un an de invatat vreau si eu sa merg pe undeva, la mare, la munte, nu conteaza...Dar sa plec singura? Iubitul meu nu isi poate lua concediu si eu nu am cu cine altcineva sa plec...Mi-e groaza ca o sa termin cu examenele si atunci chiar nu o sa mai am nici o ocupatie...vi se pare corect sa imi sacrific eu vacanta ptr el?


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 



#2 2007-07-20 16:14:31

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Vacanta singura...

pai cate zile pe saptamana lucreaza?puteti merge in fiecare week-end undeva!mie mi se pare tare ciudat sa mergi singura singurica!

Offline

 

#3 2007-07-20 16:19:13

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Vacanta singura...

are un program najpa...poate sa il cheme la munca oricand...chiar si sambata...sad Si nici nu poate sa se invoiasca mai mult de 2 zile, adik sambata si duminica


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#4 2007-07-20 16:32:04

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Vacanta singura...

in ce domeniu lucreaza?e cam naspa asa!cand ii aud pe unii ca au un program la serviciu de "non-stop"imi vine sa ma urc pe pereti!pai ok..sambata lucreaza,dar si duminica?de ce sa se invoiasca duminica?el cate zile pe saptamana are libere?niciuna?hmm..inseamna ca ii da extrem de multi bani de ii convine!in rest ce sa iti zic..plecati cand are si el liber(asa mi se pare frumos si potrivit pt amandoi).iar la faza cu plecatul singurica..mai bine nu!

Offline

 

#5 2007-07-20 16:57:24

marissa
Sr. member
De la: ..a million miles away
Inregistrat: 2007-04-22
Mesaje: 1704

Re: Vacanta singura...

Wildhoney dar nu ai fosti colegi, prietene cu care sa mergi undeva? .. sau poate totusi o sa mergeti intr-un weekend undeva, voi 2 smile


I miss you,I miss your smile And I still shed a tear Every once in a while
And even though it's different now You're still here somehow
My heart won't let you go And I need you to know
I miss you... hjarta grater

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-07-20 18:20:59

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: Vacanta singura...

nu,nu e normal sa iti sacrifici vacanta din cauza lui. mergi cu niste prieteni sau cu familia ta

iar la faza cu plecatul singurica..mai bine nu! de ce nu, little_rabbit ? e mai bine ca daca el nu poate pana la toamna ea sa stea in casa? mai ales dupa ce a invatat atat si are nevoie sa se relaxeze si sa se disteeze?

Offline

 

#7 2007-07-20 18:25:55

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Vacanta singura...

mika a scris:

nu,nu e normal sa iti sacrifici vacanta din cauza lui. mergi cu niste prieteni sau cu familia ta

iar la faza cu plecatul singurica..mai bine nu! de ce nu, little_rabbit ? e mai bine ca daca el nu poate pana la toamna ea sa stea in casa? mai ales dupa ce a invatat atat si are nevoie sa se relaxeze si sa se disteeze?

singura eu nu m-am referit fara el,ci singura singurica!(asa cum am zis si in primul post)si asa cum am dedus din afirmatia lui wildhoney cum ca nu ar mai avea colegi/prietene/rude sa mearga cu ei!normal ca trebuie sa se relaxeze si distreze dar mie mi se pare prea periculos sa mergi undeva departe departe singura si mai ales sa nu ai cu cine vorbi!poate doar cu noi prieteni daca e o fire mai dezghetata dar in acest caz(in care va merge singura singurica- ma tot repet ca sa nu intelegeti gresit)sunt sigura ca se va gandi la cei/cele de acasa!ai rabdare wildhoney ca se va rezolva totul!

Offline

 

#8 2007-07-20 19:23:59

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Vacanta singura...

fetele nu e chiar asa tragic programul lui cum pare...duminica intr-adevar o are libera dar sambata poate fi chemat (e adevarat, nu in fiecare sambata se intampla asta dar nu poate pleca din bucuresti). Si pe mine ma dispera programul asta haotic ptr ca nu iti poti programa nimic.Nici lui nu ii convine dar are nijte chestii de invatzat de la cei cu care lucreaza, chestii pe care nu prea le stiu multi si pe care o sa le poata folosi cand isi schimba serviciul. Lucreaza ptr Vodafone in prezent dar pana in septembrie, octombrie, vrea sa plece de la ei tocmai din cauza programului. Salariu ia 8 mil plus sporuri daca lucreaza dupa program, noaptea sau in week-end. Mie mi se pare foarte putin avand in vedere ceea ce face dar...asta e deocamdata.
revenind la topic, din fostele colege chiar nu am cu cine sa plec ptr ca toate au gastile lor si mai sunt si cuplate pe deasupra. Sunt sigura ca o sa ma simt in plus daca plecam undeva numai cupluri si eu de una singura. sad Momentan sunt numai cu tata acasa, mama are vreo 2 saptamani de cand a plecat in Italia. Ma gandeam sa ma duc la ea dar e inca in stadiul de idee sad


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#9 2007-07-20 19:27:36

brunetzik
Insomniac member
De la: cluj-napoca
Inregistrat: 2007-02-23
Mesaje: 7332

Re: Vacanta singura...

asa patesc si eu dupa un an greu , bacul, admitere iubitu meu ar avea concediu din 15 august dar nu se strie sigur , asa ca eu in vacanta nu ma pot duce nicaieri , avem noroc ca in weekend nu lucreaza si ni le putem petrece la munte sau la felix


dragostea este ceea ce tine doi oameni impreuna.......dragostea este o boala fara de care nu poti fi sanatos

Offline

 

#10 2007-07-20 19:32:18

marissa
Sr. member
De la: ..a million miles away
Inregistrat: 2007-04-22
Mesaje: 1704

Re: Vacanta singura...

Wildhoney si eu merg la mare cu un grup in care sunt numai cupluri. trebuia sa fie si prietenul meu, de fapt fostul ca ne-am despartit, dar tot ma duc si fara el. nu vreau sa raman singura acasa. trebuie sa gasesti tu o solutie smile puss

Ultima oara a fost editat de marissa (2007-07-20 19:32:45)


I miss you,I miss your smile And I still shed a tear Every once in a while
And even though it's different now You're still here somehow
My heart won't let you go And I need you to know
I miss you... hjarta grater

Offline

 

#11 2007-07-20 22:03:58

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: Vacanta singura...

Wildhoney dc nu mergi la el...asa ai fi si intr-o mini vacanta dar si cu iubi tau

Offline

 

#12 2007-07-20 22:19:42

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Vacanta singura...

pai eu as merge dar nu am unde sa stau...k momentan iubi meu nu sta cu chirie, sta intr-un fel de camin oferit de firma...si nu au voie cu femei inauntru sad Nici pe maica-sa nu au lasat-o sa intre sad


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#13 2007-07-20 23:30:49

puioanca
Full member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 989

Re: Vacanta singura...

off topic..wildhoney ce facultate a terminat preietnul tau?sunt curioasa daca a term telecomunicatii..


Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece...daca se intoarce inapoi e al tau, daca nu, inseamna k nu a fost niciodata...

Offline

 

#14 2007-07-21 11:10:51

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Vacanta singura...

nu a facut facultate...numa liceul...faza asta cu calculatoarele e mai mult un hobby care pe mine ma baga in ceatza smile


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#15 2007-07-21 11:21:35

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: Vacanta singura...

cel mai bine ar fi sa pleci la mama ta,plus k zikeai k iti e si dor de ea smile si e si frumoasa tara..si tot asa smile
  Si poate pana la urma gasesti cumva o portita sa pleci si cu el p undeva..dar la cum suntem noi aku,dupa admitere si all the shit..ai nevoie cu siguranta de o vacantza...k ma vad pe mine,fac icter knd ies din casa si vad tot jegul din bucuresti...


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#16 2007-07-21 17:26:47

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: Vacanta singura...

hai ma ca nu suntem bebelusi. De ce sa nu mergi fara iubi al tau. Si eu am concediu doua saptamani la sfarsitul lunii august si plec in sighisoara fara sotul meu pentru ca el nu poate sa-si ia concediu. Anul trecut in iunie s-a intamplat la fel iar eu am mers in sighisoara mi-am luat parintii si am plecat impreuna la mare. A fost extraordinar de frumos. Restul concediilor le petrec impreuna cu sotul meu.
Du-te la mama ta sau daca ai frati sau veri sau pur si simplu vecini de varsta ta care merg la mare, du-te cu ei si sunt sigura ca te vei distra iar poate data viitoare va avea si prietenul tau concediu si veti putea merge impreuna undeva. Fa-o doar o meriti dupa atata invatat.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#17 2007-07-21 18:27:06

andrutza
Vizitator

Re: Vacanta singura...

Baciu u ai sot stai mai mult timp cu el decat sta ea cu iubitul ei si e normal sa vrea si ea sa-si petreaca vacanta cu el. Cea mai buna solutie e sa mergi la mama ta.

Ultima oara a fost editat de andrutza (2007-07-21 18:35:06)

 

#18 2007-07-21 18:28:55

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: Vacanta singura...

depinde daca are posibilitatea de a merge la mama ei...


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#19 2007-07-21 18:32:50

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: Vacanta singura...

Eu imi iubesc sotul din toata inima si mi-as dori foarte mult sa facem acest concediu impreuna insa nu este posibil si de aceea a spus si el ca e mai bine sa merg totusi in concediu pentru a ma relaxa si a putea dupa aceea sa lucrez odihnita mai departe. Eu sper ca si prietenul ei este intelegator si ii vrea binele. Ar fi egoist din partea lui sa nu-i spuna sa mearga linistita in concediu din moment ce el nu o poate insoti.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.