homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebare


#1 2007-08-03 12:16:57

usagi
New member
Inregistrat: 2007-07-24
Mesaje: 6

Intrebare

Am 41 de ani si pana de curand foloseam plasturi contraceptivi, dar de la o vreme au inceput sa nu mia stea lipiti, u stiu din ce cauza. Intrebarea este daca se poate sa revin la anticonceptionale orale, pt. ca am renuntat la ele la sfatul medicului care mi-a spus ca imi fac foarte rau (am probleme cu ficatul si fierea)! Nu stiu ce sa fac dar in orice caz nu vreau sa raman insarcinata! Poate imi puteti da un sfat sau recomanda niste pastile mai "usoare"...multumesc anticipat!

Offline

 



#2 2007-08-03 12:30:57

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Intrebare

noi nu putem sa iti recomandam pastile pe forum,doar un doctor paote sa faca asta. eu nu inteleg de ce ti-a schimbat ac. cu plasturii care functioneza cam dupa acelasi principiu. eu zic ca poti sa iei din nou pastile dar sa vb. mai intai cu un doctor de plannig


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#3 2007-08-03 12:31:15

andrutza
Vizitator

Re: Intrebare

Pai daca medicul ti-a recomandat sa nu mai iei pilule ar trebui sa il asculti si sa folosesti alta metoda contraceptiva, spre ex sterilet, diafragma, spermicidele, metoda calendarului in caz ca ai ciclu regulat

 

#4 2007-08-03 12:35:00

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Intrebare

usagi...mergi iar la medic...explicai situatia si daca poti ia din nou anticonceptionale impreuna cu un hepatoprotector...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#5 2007-08-03 12:41:36

usagi
New member
Inregistrat: 2007-07-24
Mesaje: 6

Re: Intrebare

problema e ca eu sunt in spania la munca si medicul meu e in romania! aici unde stau acum nici nu cred ca este vreun cabinet de ginecologie, pt ca e un fel de satuc...sad dar multumesc pt sfaturi oricum!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-08-03 13:47:35

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: Intrebare

in cazul asta..pana nu te deplasezi la un medic (te duci si u intr-un oras mai apropiat)..incearca sa faci rost de prezervative..cele mai sigure..


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.