homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

JEANINE-18


#324 2008-04-13 16:42:10

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: JEANINE

lesi...inca pauza nu s a sfarsit...deci menstra mai are timp sa apara...si tu ai spus ca le ai luat corect...deci nu ai dcsa ti faci griji...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 



#325 2008-04-13 16:58:51

lesi
Full member
Inregistrat: 2008-02-08
Mesaje: 113

Re: JEANINE

nu va mai stresez da imi spuneti la 21 saptamani cum se vede sarcina,eu cred ca inebunesc pana maine cand merg la doctor

Offline

 

#326 2008-04-13 17:00:10

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: JEANINE

se vede la ecograf si isi da seama si medicul la control smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#327 2008-04-21 11:13:31

bbianca
Membru
Inregistrat: 2008-03-27
Mesaje: 3

Re: JEANINE

lesi a scris:

am mai intrebat si ieri revin si azi marti seara am luat ultima pastila din folia de jeanine si nu mi a aparut menstra.nu am vut relatii din decembrie si am luat 3 folii de ac corect si pana acum nu am avut probleme.sa mai intamplat la cineva sa  nu ii vina in pauza ca nu mai stiu ce sa fac.am facut 3 teste toate negative.va rog





buna....acum ceva timp puneam si eu aceeasi intrebare:( in pauzade 7 zile nu am avut CM. 3 teste?!!!!!!!!!!! si eu fost foarte nelinistita, dar avand in vedere ca le luasem corect si am citit ca se poate intampla ...nu mi-am facut niciunul. acum am mai terminat o folie si sunt in pauza si mi-a venit asa ca dc ai luat corect pastilele ...stai linistita:)

Offline

 

#328 2008-04-23 14:06:25

Kati
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-05
Mesaje: 149

Re: JEANINE

redoxon, muconasal (nas) tongue sau aspirn protect, influenteaza cumva acc...thanks

Offline

 

 Publicitate


loading...

#329 2008-04-23 14:27:24

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: JEANINE

nu influenteaza

Offline

 

#330 2008-08-14 12:55:11

mayra
Membru
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 4

Re: JEANINE

buna...am si eu o nelamurire..iau jeanine d 4 luni..dupa c am luat prima luna in perioada d pauza am avut menstruatie,insa cantit f redusa, si totodata am avut o indigestie (varsaturisi cele specifice indigestiei)...credeti ca poate influenta efectul pastilelor trecute??apoi in a 3a luna la penultima pastila s-a intamplat sa mananc cv care nu mi-a priit bine si la 3 ore dupa c am luat pastila am avut avut varsaturi..am citit in prospectul d la pastile si o alternativa ar fi fost sa termin folia si sa incep cealalte folie fara sa mai fac pauza d o sapt, asa am si facut..la inceputul celei de-a 4-a folii am avut contact sexual ..dupa c am terminat pastilele menstra a fost mai redusa cantitativ, relativ putina si sunt ingrijorata daca exista vreun risc de sarcina ??...pastilele le-am luat la ora indicata , insa tot sunt ingrijorata daca totul este in regula...va multumesc anticipat pt raspuns....


o alta intreb:dupa cate zile d la contact  poti sa-ti faci testul care sa-ti infirme sau    sa-ti confirme o eventuala sarcina..??


merci mult de raspuns....mai am o alta intreb : in cazul in care iau AC se poate intampla sa existe menstra peste sarcina, chiar si in cazul asta nu ar trebui sa am simptomele specifice...acum dupa c am terminat folia am menstra , insa redusa cantitativ fata d obicei..reducere cantit s poate datora faptului k am luat pastile 2 luni fara sa fac pauza intre sau probl poate fi alta??...va multumesc anticipat...

Ultima oara a fost editat de mayra (2008-08-14 14:05:07)

Offline

 

#331 2008-08-14 12:59:45

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: JEANINE

daca luai pastila si ai varsat imediat dupa ce ai luat-o, scade protectia.
eu zic ca nu trebuie sa-ti faci griji
\pentru linistea ta fa un test

Offline

 

#332 2008-08-14 13:46:44

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: JEANINE

editeaza cele 2 mesaje de mai sus, ca o sa iei warn

menstra peste sarcina apare extrem de rar
nu cred ca e sarcina
testul se face la 7 zile de intarziere a menstruatiei sau la 21 de zile de la contacul cu risc

Offline

 

#333 2008-08-14 13:56:02

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: JEANINE

mayra ai warn pt ca nu ai editat...citeste te rog regulile...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#334 2008-08-18 00:33:25

mihaela2102
Membru
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 1

Re: JEANINE

salut.. in legatura cu problemele tenului.. am vazut k unele dintre voi aveti pb cu cosurile.. eu am scapat cu "CLORHEXIN C". mi l-a recomandat un medic dermatolog. acest produs este un dezinfectant. pe tenul meu a facut minuni fara sa mi-l usuce. este cel mai bun produs pe care l-am folosit. este ieftin in comparatie cu produsele cosmetice ( doar 14 lei - 250 ml ). il folosesc dimineata si seara. mama este farmacista si am incercat o multime de produse cosmetice de toate felurile si de la firme renumite.. precum avene, galenic, no7... da nimic n-a fost k clorhexin. din pacate se gaseste intr-un singur loc, in bucuresti. la romana este o farmacie. cum stati cu fata la pizza hut, in stanga.. treceti strada si fix acolo e singura farmacie unde se gaseste. sper sa va mearga la fel de bine k mie. smile

Offline

 

#335 2008-08-18 11:29:34

ELYELY
New member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 17

Re: JEANINE

buna ... am si eu o intrebare
In cele 7 zile de pauza ,daca am menstra 4 zile ,si in celelalte 3 zile am contact sexual, exista posibilitatea  sa raman gravida?

Offline

 

#336 2008-08-18 11:34:58

Alina Delia
Addicted member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-12-16
Mesaje: 12952

Re: JEANINE

nu daca ai luat corect folia..esti protejata si pe perioada pauzei..menstra nu are de a face cu protectia


Cine rade la urma....gandeste mai incet dumbom

Offline

 

#337 2008-08-18 11:43:05

ELYELY
New member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 17

Re: JEANINE

Alina Delia a scris:

nu daca ai luat corect folia..esti protejata si pe perioada pauzei..menstra nu are de a face cu protectia

iti multumesc de raspuns

Offline

 

#338 2008-08-18 11:44:16

Alina Delia
Addicted member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-12-16
Mesaje: 12952

Re: JEANINE

cu placere


Cine rade la urma....gandeste mai incet dumbom

Offline

 

#339 2008-08-18 14:41:43

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: JEANINE

buna ziua...as avea si eu o intrebare..ieri am inceput cea de-a  5-a luna de cand iau AC-Jeanine- ..probl mea este ca p in a3-a sapt p data de 18 iulie  am luat penultima pilula si in decurs de 3 ore  datorita unor cauze externe(de la un suc) am varsat..am citit prospectul si acolo scria ca ar trebui sa termin folia , adik sa iau si ultima pastila si sa incep fara pauza urmatoarea folie,ceea c am si facut, insa p 22iulie la vreo 4zile dupa am avut contact cu terminare "in"...dupa c am terminat folia am avut sangere de privatie dar mai redusa cantitativ fata de ultima luna knd am avut menstra...acum am inceput o alta folie noua, insa ma simt putin cam rau(stari de greata), nush dak intr-adevar am cv sau starile mele au la baza autosugestia si teama de a fi insarcinata...as vrea sa apelez la experienta si cunostiintele voastre in a elucida aceasta probl pana sa-mi fac un test (mi-e putin frik d rezultat)...va multumesc anticipat pt raspuns...o zi buna!..


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

#340 2008-08-18 14:43:44

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: JEANINE

nu e vb.de sarcina cel putin eu asa cred.si de acum cand mai vomiti in primele 3-4 ore dupa ce iei pastila ia alta dintr-o folie de rezerva ca sa evitam situatii de genul asta


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#341 2008-08-18 15:00:07

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: JEANINE

va multumesc mult pt raspuns..sunt ingrijorata din cauza acelui incident...am mai citit alte postari si am vazut ca pers cu probl asemanatoare cu a mea li s-a recomandat sa s protejeze primele 7 zile ..eu acest lucru nu am stiut, in prospect nu scrie asta, scrie doar ca in sapt a 3a dak ai uitat o pilula (in cazul meu k am vomitat e ca si cum am uitat-o) termini folia si incepi alta fara pauza...totusi nush d c anume am stari de greata , sa fie vb aci de autosugestie, de o alta probl medicala, poate fi din cauza pastilelor sau o sarcina??..imi scz paranoia, insa mi-e teama sa nu fiu insarcinata...pt o mai mare siguranta am sa-mi fac si un test, dupa o luna de la contactul cu risc dak as fi insarcinata ar iesi pozitiv , nu?....ink o data va multumeasc pt raspuns..


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

#342 2008-08-18 21:50:05

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: JEANINE

pt ca testul sa fie concludent se face la 3 sapt de la actul cu risc sau la 7 zile de intarziere


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.