homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dintele meu... :(


#1 2007-08-07 15:09:09

Crista
Membru
Inregistrat: 2007-08-07
Mesaje: 1

dintele meu... :(

Buna! am si eu o intrebare la voi in cazul in care ma puteti ajuta... sunt momentan destul de intristata din cauza dintisorului meu central, chiar cel din fata, care in ultima vreme mi-a creat probleme..am avut dureri f mari si nu am ezitat deloc a ma duce la medicul stomatolog, unde in urma radiografiei verdictul dupa parerea doctoritei nu este atat de sumbru: o pulpita dentara. A inceput tratamentul cu tot ce stie ea ca trebuie si mi-a spus in acelasi timp ca enrvul meu e deja mort. Ceea ce ma ingrijoreaza extraordinar de tare este posibilitatea ca el sa se innegreasca, mai ales avand in vedere faptul ca este in fata... ea spune ce se poate rezolva prin aplicarea unei foite de portelan pe el, insesizabila chiar, insa eu nu prea mi-as dori acest lucru. Momentan dintele arata destul de bine, insa ma inspaimanta ideea ca in viitor sa fiu nevoita sa recurg la asa ceva... voi ce credeti? mika, am vazut postarile tale in forum in calitate de medic stomatolog, ai putea sa-mi spui si mie te rog ce riscuri ar exista intr-un asemenea caz? multumesc anticipat tuturor

Offline

 



#2 2007-08-07 15:27:24

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: dintele meu... :(

eu mi-am imbracat o masea care avea nervul scos si sincer e super...acum depinde si de materialul folosit.am dat cam 100 de euro da a meritat n-am pb si e in perfecta stare

Offline

 

#3 2007-08-07 15:29:13

silly_duck
Full member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 265

Re: dintele meu... :(

eu am avut probleme cu dintele . mi-a scos nervul   si  a inceput sa se innegreasca de numa numa. si apoi l-a imbracat dar nu mai stiu cum se numea  materialul   si dupa o perioada a inceput sa se vada negreala si  prin "imbracamintea" aia. acum  cu portelan  e ok ,  mai bine ca nou


All good things come to those who wait

Offline

 

#4 2007-08-07 17:28:26

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: dintele meu... :(

si eu am unul din dintii din fatza cu nervul mort si inchis la culoare...
Deocamdata nu ma deranjeaza foarte tare si prefer sa-l mai las asa decat sa umblu la el, poate Doamne fereste raman fara el si imi face lucrare daca il zgandar. Intr-adevar, nu e prea placut sa ai un dinte inchis la culoare in fatza.. dar asta e neutral . Cine ma place ma place asa cum sunt big_smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.