homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Hellllllllllllllpppppp !!!


#1 2007-08-09 00:04:46

mydy
Full member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-08
Mesaje: 939

hellllllllllllllpppppp !!!

Am o  problema ce ma maicina si anume... nu stiu daca mai sunt virgina sad...am prieten de aprox 8 luni..... .ne-am inceput dak pot spune asa viatza sexuala insa nu am facut actul in sine...adik ne-am oprit in momentu in care nu am mai suportat eu...sange nu a curs insa a intrat cam ...7-8 cm in interior.Ce ma sfatuitzi sa fac?????????.stresant e faptu k ciclul meu e neregulat de knd lumea;)) eu am 17 ani si nici pana akm nu este regulat:...si din cauza asta mama vrea sa mergem la ginecolog cesafac.mai sunt virgina? nustiu
astept sfaturiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii  !!!!!!!!!!!!!!!!! multzumesc anticipaaaaattt >big_smile<


^__________________ [ hjarta ]___________________^

Offline

 



#2 2007-08-09 00:08:00

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: hellllllllllllllpppppp !!!

daca a intrat 7 8 cm s-ar putea sa nu mai fi. nu e neaparat sa curga sange.  dar tu de ce nu ai mai suportat?


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#3 2007-08-09 00:17:37

mydy
Full member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-08
Mesaje: 939

Re: hellllllllllllllpppppp !!!

pai pana atunci nu ma durea asa rau..insa de la un punct..am simtzit k dak mai inainteaza....ma doare mai rau.smile,si ne-am oprit.Dk merg la ginecolog trebuie neaaparat sa se faca control inauntru sa vada dk  nu mai sunt virgina sau se observa de la inceput???? multzumesc pt raspuns.


^__________________ [ hjarta ]___________________^

Offline

 

#4 2007-08-09 00:21:45

Mandy
Hero member
De la: Bucuresti most of the time
Inregistrat: 2006-04-15
Mesaje: 3287

Re: hellllllllllllllpppppp !!!

Te intreaba medicul daca esti vigina si daca tu spui ca esti,nu are voie sa iti faca control in interior.Iar himenul se poate rupe din mai multe motive,daca observa ca ar fi rupt nu ajunge neaparat la concluzia ca s-a rupt in cadrul actului sexual wink

Offline

 

#5 2007-08-09 00:25:25

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: hellllllllllllllpppppp !!!

mydy.. virginitatea e un termen prea abstract. Virgina practic nu mai esti din momentul acela. Dar deflorarea propriu-zisa nu s-a produs, cel putin nu total sau poate chiar deloc. Medicul oricum nu poate sa-si bage ustensilele acolo pt ca himenul tau este inca intreg si l-ar rupe el, ceea ce nu se face!
Uite-te cu o oglinda in zona ta intima, incearca sa-ti vezi himenul, intrarea in vagin si vezi daca e rupt sau intreg big_smile
Intr-un final, ii spui medicului k esti virgina , pt ca oricum nu minti prea mult!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-08-09 00:25:36

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: hellllllllllllllpppppp !!!

pai in mod normal tu ii zici k esti virgina (oricum si daca mai ai himenul acolo tu practic nu mai esti, dar asta e partea a2a) si nu iti face control. daca totusi iti face trebuie sa fi constienta de faptul k trebuie sa existe confidentialitate intre medic si pacient, deci la orice ginecolog te-ai duce nu are voie sa ii spuna nici macar mamei tale daca mai esti sau nu virgina, in fond pe el si pe mama ta, implicit si pe tine va intereseaza dereglarile menstruale.
in alta ordine de idei diagnosticul de virginitate se pune doar de medicul legist

eu zic sa te bucuri de noul pas facut si sa nu stai sa te stresezi pe tema asta. te-a durut ori k erai prea stramta, ori k s-a rupt himenul, dar cu timpul dispare durerea.


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#7 2007-08-09 00:29:32

mydy
Full member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-08
Mesaje: 939

Re: hellllllllllllllpppppp !!!

multzumesc mult...deci nu e cazu sa intru in panik...uochei #cesafac pot sa respir usurata in legatura cu chestia asta.
problema mea secunda e CICLUL.nu e regulat delok.ultima oara mi-a venit in aprilie.m-am decis sa tot astept insa vad k nici un rezultat,anul trecut am luat anticonceptionale la sfatul medicului..insa m-am ingrasat teribil am luat diane-35 si tot nu mi s-a reglat tp de o luna.mi-a venit singur singurel dupa 2 luni de pauza fara nici un medicament.insa akm chiar ma preocupa problema asta. Trebuie sa ma duk la ginecolog cu mama insa..problema virginitatii ma face sa tot aman.
Ce ma sfatuitzi sa fac? ce parere avetzi? orice sfat e mai mult k binevenit !! multzumescccccccccc >big_smile<


^__________________ [ hjarta ]___________________^

Offline

 

#8 2007-08-09 00:34:45

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: hellllllllllllllpppppp !!!

si eu aveam ciclul neregulat...dar de un an incoace iau ac yasmine si ma simt super de la ele , nu m-am ingrasat...si ciclul imi vine la fix 28 de zile.asa ca cel mai bine ptr tine, mai ales ca acum esti activa sexual, e sa reincepi sa iei anticonceptionale. Eventual alte anticonceptionale daca spui ca de la diane te-ai ingrasat. Totul e sa gasesti anticonceptionalele potrivite tie smile


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#9 2007-08-09 00:52:10

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: hellllllllllllllpppppp !!!

Nu mai amana mersul la ginecolog. Cred ca ti-ai lua o piatra de pe inima daca i-ai povesti mamei ca nu mai esti virgina. Cum de nu i-ai spus pana acum?
Mama mea mi-e cea mai buna prietena. Nu ii spun chiar intimitati de cuplu, dar un astfel de eveniment fericit nici nu concep sa nu-l fi impartasit si ei. Sigur ca depinde de relatia mama-fiica. N-ar trebui sa existe tabuuri si tensiuni.


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#10 2007-08-09 01:01:49

mydy
Full member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-08
Mesaje: 939

Re: hellllllllllllllpppppp !!!

sad nush imi e asa sa-i zic...avand in vedere faptul k am o sora de 20 de ani care si-a pierdut virginitatea pe la 16 ani... de knd cu sora mea imi tot zica sa am grija sa nu fac aceeasi greseala...si akm imi e greu chiar rushine...sa-i zik sad. eu de regula vbesc cu ea despre orice sunt deschisa...insa nu indraznesc sa-i zik sad despre chestia asta grater,uoffff :-<
va multzumesc din suflet pentru raspunsuri !


^__________________ [ hjarta ]___________________^

Offline

 

#11 2007-08-09 02:14:17

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: hellllllllllllllpppppp !!!

Mda smile tin minte ca si mie mi-a fost teama pe vremea aia. Nu eram sigura oare cum va reactiona.
Am amanat putin marturisirea, dar imi era parca tot mai greu si atunci am hotarat fie ce-o fi tot afla si mai bine mai devreme, ca pe urma o sa fie suparata ca i-am ascuns atata timp si i-am zis. N-a fost nici o cearta, scandal, nu m-a pedepsit. A ramas un pic socata ca "fetita ei" a devenit femeie in toata regula, apoi m-a imbratisat si m-a intrebat daca ne-am protejat si daca m-a durut. Am vazut in ochii ei putin inlacrimati ca parca regreta ca am cresut atat de repede. A fost un moment special.


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#12 2007-08-09 10:24:26

myya
Full member
De la: bacau
Inregistrat: 2007-07-25
Mesaje: 570
Site

Re: hellllllllllllllpppppp !!!

mydy aceeasi pb am avut-o si eu cu ciclul imi venea cand avea el chef si la cate luni vroia si mama vroia sa merg la ginecolog iar eu nu ca sa nu afle ca nu mai sunt virgina:)....pana la urma i-am zis ca ma duc singura ca nu tre sa ma duca ea d manutza ca-s destul de mare...iar eu am fost la planning mi-am luat anticonceptionale si i-am zis ca asta mi-a dat doctorul ca sa-mi regleze ciclul..si ea stie ca pt asat le iau:)iar acum imi vien ciclul exact la timp

Offline

 

#13 2007-08-09 11:48:23

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: hellllllllllllllpppppp !!!

mydy da dc excluzi vaianta prezervativului...nu inteleg dc fugiti de el ca de altceva..din punctul meu de vedere,eu asta as folosi.si eu m-am dat peste cap cu Ac si vorbesc din proprie experienta...se va normaliza cu timpul si menstra

Offline

 

#14 2007-08-09 12:23:05

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: hellllllllllllllpppppp !!!

mydy, de ce sa tre duca mama de manuta la medic ? si cu ce te deranjeaza ciclul neregulat ? ciclul neregulat e ceva normal la varsta asta si kiar si mai tarziu. si eu aveam (si mai am) si am mers la medic acum vreo 2 ani crezand ca nu e normal. eram virgina. nu m-a consultat si m-a intrebat si ea cu ce ma deranjeaza. mi-ar fi dat ac ca sa mi-l regleze dar m-a sfatuit ca nu are rost sa retin apa, sa ma ingras doar pt a-mi regla. daca sunt sanatoasa, sa il las asa cum e pana imi incep viata sexuala. mi-am inceput-o si tot nu iau ac, dar asta e alta discutie... faci o ecografie eventual, sa vezi daca e totul in regula si gata.

Offline

 

#15 2007-08-09 12:30:50

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: hellllllllllllllpppppp !!!

hmm...stau si ma gandesc ca nu prea e normal sa iti vina o data la cateva luni...nu prea e normal sa fie atat de dereglata....
o prietena de a mea avea o dereglare hormonala destul de grava si inca nu a scapat de ea....
desiu face tratamente de cateva luni bune...


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#16 2007-08-09 14:58:17

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: hellllllllllllllpppppp !!!

pokemon a scris:

hmm...stau si ma gandesc ca nu prea e normal sa iti vina o data la cateva luni...nu prea e normal sa fie atat de dereglata....
o prietena de a mea avea o dereglare hormonala destul de grava si inca nu a scapat de ea....
desiu face tratamente de cateva luni bune...

de acord cu tine, pokemon. la inceput intr-adevar la 12-14 ani cand incepe menstruatia e normal sa fie dereglata, dar daca in 1 maxim 2 ani nu se regleaza nu mai e ok. Ideal e ciclul de 28 de zile, dar e normal si daca e de 22-35 de zile, dar nu o data la 3-4 luni.

mydy a scris:

am luat diane-35 si tot nu mi s-a reglat tp de o luna.

In prima luna cand iei antibebe mentruatia vine mai repede, abia din a doua luna va veni la 28 de zile.


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#17 2007-08-09 16:49:55

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: hellllllllllllllpppppp !!!

mydy, vaginul nestimulat(deci in afara excitatiei) are o lungime de 7-8 cm. excitat ajunge pe la 9,5-10 cm....daca tu spui ca a intrat penisul in vagin 7-8 cm...si eu cred ca prea excitata nu erai, ma intreb unde s-ar fi putut duce mai mult?
deci nu iti mai pune problema virginitatii


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.