homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Mi-e frica!!!!-3


#39 2007-08-15 11:12:31

Shosanna
Insomniac member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-04-26
Mesaje: 8836

Re: mi-e frica!!!!

Mie imi e frik de intuneric... imi e frik sa nu sufar iar...si imi e frik de faptu ca o sa trebuiasca sa incep sa ma descurc in viata fara nici un ajutor


Reach for the stars ,so if you fall you land on a cloud... wink
bebe

Offline

 



#40 2007-08-15 23:50:06

C.candea_21
New member
Inregistrat: 2007-08-10
Mesaje: 10

Re: mi-e frica!!!!

as dori sa-i spun un raspuns pt. pink_martini:    despre judecata de apoi, ai citit in biblie apocalipsa? defapt judecata de apoi ce este. Este aceea trecere de la o viata la alta, dar mai diferita, (una buna si un ana rea)in functie de pacatele avute. Rautatile pe care le facem noi;
Rautatile pe care le fac altii din cauza noastra;
Bunatatile pe care nu le-am facut;
Bunatatile pe care nu le-au , facut altii, impiedicati de noi.
Si ceea ce scrie in Judecata de Apoi, majoritatea sunt metafore, daca ai citit, sti ca acolo se pomeneste de un balaur mare care iasa din mare, ........s.a.m.d.. Despre judecata de apoi nu stie nimeni cum este, ci judecata de apoi v-a fi facuta de Iisus Hristos. Ziua judecatii: o zi strasnica si inspaimantatoare. Nu mai avem de-a face cu Mielul Acela bland, Care a venit pentru iertare si rascumparare, ci cu un plin de marire Judecator, inconjurat de ingeri. Care va da sentinta cea grozava: "Duceti-va de la Mine!"
O, dar pentru ce ii gonesti Mantuitorule, Tu Care esti lumina si acoperamantul oamenilor? Si unde ii trimiti, Tu, Care ai venit sa ii chemi la Tine pe toti?
"Duceti-va, blestematilor, in focul cel de veci, care este gatit diavolului si ingerilor lui."

A trecut vremea milei si a indurarii. Acum nu mai au trecere nici lacrimile, acum este judecata nepasatorilor la pocainta. Despartire de dumnezeiasca slava, foc vesnic.

Nici cu mintea nu mai inteleg, nici cuvinte pe limba pamanteasca nu pot descrie sau infatisa deznadejdea celor ce merg acolo. O, Dumnezeule, Dumnezeule, de atatea ori am auzit de munci, de viermele neadormit si gheena, de foc neadormit, si numai una din ele inspaimanta si pe cel mai nesimtitor si de rea credinta. Dar cat de infricosate vor fi toate la un loc si vor fi vesnice, vesnice! Foc care nu lumineaza. Cainta, ca ce usor puteai sa fii in rai.

Lumina in rai, va fi, nu soarele acesta material ci, lumina Sfintei Treimi, si cei care vor fi despartiti de Dumnezeu, vor fi in adanc de intuneric.

Amarul ce il vei avea fiind departat de cei mantuiti, aceasta mare cainta, este viermele neadormit. Dorinta arzatoare de a scapa este setea.

Se produce un amar si o furie pe ei insisi, si aceasta va fi scrasnirea dintilor.

Ferice, de mii de ori ferice, de cei care, prin o mica venire in fire, se pregatesc, dupa cum spune Biserica, prin Evanghelii, pentru mantuirea lor.

Ferice deci de cel care cunoaste lucrul si-si mantuie sufletul, caci atunci amar mare va fi. Fiul lui Dumnezeu, rupt de pacatele oamenilor, plin de sange, rastignit, alungat, scuipat, insultat, lovit cu bice cu plumb, batut in cuie pe cruce intre talhari, impuns in coasta. Cine le-a facut altcineva decat pacatele tale?

Ce va zice Dumnezeu Tatal, pacatosule, care nu ai facut o cat de mica cainta la o spovedanie ferma si curata si plina de bunavointa din partea unui duhovnic care te-ar fi inteles?

Va zice Tatal: "Nemultumitilor, viata Fiului Meu este mai de pret decat toate vietile intregii omeniri si a ingerilor, si Eu am jertfit-o. Sangele Fiului Meu era cel mai scump margaritar al raiului, si l-am varsat tot pe pamant. Tu M-ai silit sa-ti sterg pacatele si tu nu ai vrut sa intelegi cata ura am fata de pacat.

Sunt Judecator, sunt Tata. Ca Judecator, te judec dupa dreptatea Mea, si ca Tata te judec pentru moartea Fiului Meu."

Daca nu ai vrut cu nici un chip sa-ti randuiesti viata dupa invatatura sigura a Bisericii, mai poti nadajdui atunci mila de la un Judecator si Tata ca Acesta?

Fara hotar este dragostea pentru Fiul Lui, dar tot fara hotar este ura pentru pacatul de care omul nu s-a pocait. cam asa ceva e despre judecata de apoi

Offline

 

#41 2007-08-16 11:13:26

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: mi-e frica!!!!

aa ... si ce vrei mai anume sa zici cu asta k nu inteleg foarte bine .... ?
da , sunt constienta ce inseamna Raiul , iadul si judecata de Apoi , tocmai de-aia am si scris ca mi-e frica


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#42 2007-08-16 11:16:34

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: mi-e frica!!!!

neutral


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#43 2007-08-16 15:42:54

addicted
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-12
Mesaje: 2052

Re: mi-e frica!!!!

mi`e groaza de..." singuratate "
mi`e teama c`am sa`l pierd din cauza distantei..
mi`e frica de.. suferinta ce`ar putea urma



You can’t live a positive life with a negative mind.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2007-08-17 11:11:26

berbecutza_ali
Full member
Inregistrat: 2006-07-20
Mesaje: 355

Re: mi-e frica!!!!

mi-e frica de faptul ca o voi pierde si pe binca mea draga, la fel cum l-am pierdut si pe bunicu' acum o saptamana jumatate.... si aveam senzatia ca vor fi langa mine pentru totdeauna....
mi-e frica sa nu intervina acel neprevazut pe care-l vad din pacate peste tot in jur,  in incercarile noastre proaspat incepute de a crea un bebelus...


E toamna iar... si ploua picuri mari...
Curand vin si sarbatorile de iarna, cu parfum de portocale, vanile si cozonaci ... de-abia astept momentele astea de liniste, sa ascult colinde... si afara sa NINGAAAAAAAA!

Offline

 

#45 2007-08-17 12:30:23

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: mi-e frica!!!!

stiti vb aia. de ce ti-e frik nu scapi ? uneori pare a fi doar o vb


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#46 2007-08-17 12:44:19

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: mi-e frica!!!!

mi-e frica de faptul ca sunt atat de fricoasa si de sensibila si nu pot sa fac fata anumitor situatii,iar asta nu cred ca imi va aduce beneficii.sper sa reusesc sa fiu mai tare pe viitor


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

#47 2007-08-17 12:45:14

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: mi-e frica!!!!

pink_butterfly a scris:

mi-e frica de faptul ca sunt atat de fricoasa si de sensibila si nu pot sa fac fata anumitor situatii,iar asta nu cred ca imi va aduce beneficii.sper sa reusesc sa fiu mai tare pe viitor

asa sunt si eu smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#48 2007-08-17 22:21:18

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: mi-e frica!!!!

acum mi'e frica sa nu ma plictisesc maine. sau sa obosesc prea tare...muncesc de la 8.30 la 21


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#49 2007-08-17 22:25:38

amv
Full member
Inregistrat: 2007-03-08
Mesaje: 500

Re: mi-e frica!!!!

mi-e frica de singuratate....si vad ca de asta nu scap.... sunt singura fara iubit, fara prieteni si prietene:(


eu cu bibi meu hjarta

Offline

 

#50 2007-08-17 23:05:22

air
New member
Inregistrat: 2007-08-14
Mesaje: 46

Re: mi-e frica!!!!

amv cum poti spune k iti e frica de singuratate si ca nai prietene din monent ce te afli pe acest forum smile capu sus

Offline

 

#51 2007-08-19 19:50:24

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: mi-e frica!!!!

credeam k sunt singura care nu are prieteni , ma bucur ( si nu ma bucur ) sa aflu k nu sunt singura . am crezut k sunt io defecta , dar se pare k nu e asa .


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#52 2007-08-28 15:49:20

micaella4
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 4144

Re: mi-e frica!!!!

mai, fetele.. eu nu stiu ce sa mai cred.. de cand tot intru pe forumul asta am luat contact cu tot felul de cazuri..
ajung la concluzia ca orice metoda de contraceptie e riscanta, dintr-un punct sau altul de vedere.
habar nu am la ce sa ma opresc..prezervativ..ac..abstinenta.. si noi suntem in pragul inceperii unei relaxii sexuale(ambii virgini), dar..pare o gaura neagra toata povestea asta... apar atatea probleme.. uf... recunosc ca mi-e teama; rau. :-(

Offline

 

#53 2007-08-28 18:31:17

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: mi-e frica!!!!

mi-e frica ca peste ani, nu ma va ma iubi, ca va aparea alta, mai frumoasa, mai interesanta, mai nu stiu cum... oare se mai gandeste cineva la asta ? or sunt eu prea negativista... il adooooooor si ma adora de 3 ani incoace.. dar ma mai gandesc catodata la asta pt ca nu imi pot imagina viata fara el....of.

Offline

 

#54 2007-08-28 19:04:26

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

Re: mi-e frica!!!!

mi e frika sa nu ma exatriculeze de la facultate!


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 

#55 2007-08-28 19:54:35

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: mi-e frica!!!!

luna_amara a scris:

mi e frika sa nu ma exatriculeze de la facultate!

:-S de ce te gandesti la asta?

Offline

 

#56 2007-08-28 21:08:51

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

Re: mi-e frica!!!!

well am un examen de anul trecut pe care o sa l dau sambata daca nu l iau pierd ani de facultate:(


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 

#57 2007-08-28 21:15:04

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: mi-e frica!!!!

neutral bafta!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.