homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dureri in timpul actului sexual-2


#20 2007-08-17 19:19:10

ana78
New member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 44

Re: dureri in timpul actului sexual

pe mine ma doare burta jos rau cand intra in mine...stiti de la ce poate fi?

Offline

 



#21 2007-08-17 19:32:17

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: dureri in timpul actului sexual

daca se intampla doar in anumite pozitii e din cauza penetrarii prea profunde...daca se intampla de fiecare data poate fi ori din lipsa ta de excitare...ori marimea lui wink...o problema medicala sincer nu cred ca e...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#22 2007-08-17 20:03:37

ana78
New member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 44

Re: dureri in timpul actului sexual

multumesc mult

Offline

 

#23 2008-03-08 16:39:35

ympulse
New member
Inregistrat: 2007-11-21
Mesaje: 80

Re: dureri in timpul actului sexual

am si eu o intrebare. in urma cu 4 luni mi s-a dat sa iau antibebe jeanine ptr chisturi pe ambele ovare. de fiecare data am dureri,  daca nu ma excit suficient ma doare la intrare,dar in timpul actului cum spunea si nani mai sus.. simt o durere ciudata.. parca ar fi in interior exact sub piele.. parca ar atinge un perete, si in functie de pozitie ma doare si mai rau si imi da si o senzatie ciudata, incat m'as duce la toaleta in momentu ala... se poate sa fie de la chisturi? nici nu mi'am inceput demult viata sexuala dar nu mi se pare normal de atata timp sa ma doara de fiecare data. pls daca puteti sa mi spuneti ce e de facut.. la ginecolog am fost mai demult ptr alta problema, dar dupa control a zis ca e totu ok.


..::nu conteaza CE ai in viata, conteaza PE CINE ai::..

Offline

 

#24 2008-03-08 16:43:41

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: dureri in timpul actului sexual

de cat timp ti-ai inceput viata sexuala? nu e de la chisturi problema ta ci de la lipsa insuficienta de lubrifiere si excitare.... trebuie sa vb.cu partenerul despre acest lucru sa lungiti preludiul...


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-03-08 16:59:04

ympulse
New member
Inregistrat: 2007-11-21
Mesaje: 80

Re: dureri in timpul actului sexual

evilpink a scris:

de cat timp ti-ai inceput viata sexuala? nu e de la chisturi problema ta ci de la lipsa insuficienta de lubrifiere si excitare.... trebuie sa vb.cu partenerul despre acest lucru sa lungiti preludiul...

din noiembrie, dar de excitare si de lubrifiere nu prea se pune problema ptr ca daca nu ma excita si nu ma lubrifiez destul, nici nu reuseste sa intre.. parca as fi de piatra, problema e inauntru, de exemplu daca stau eu deasupra, sau intr'o parte, depinde de poz. am senzatia ca mi se rupe ceva in interior mai jos de buric.. si tot senzatia ca o sa fac pe mn. dupa ce isi da drumu(si asta fara prezervativ) deci nu se mai pune probl de lubrifiere, nu prea mai poate continua decat 5 minute ptr ca ma doare pe mine ingrozitor.


..::nu conteaza CE ai in viata, conteaza PE CINE ai::..

Offline

 

#26 2008-03-08 17:04:48

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: dureri in timpul actului sexual

eu am avut dureri la penetrare 3 luni dupa deflorare..... daca erai suficient lubrifiata si excitata nu trebuia sa apara senzatia aia de urinare...


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#27 2008-03-08 17:10:08

ympulse
New member
Inregistrat: 2007-11-21
Mesaje: 80

Re: dureri in timpul actului sexual

evilpink a scris:

eu am avut dureri la penetrare 3 luni dupa deflorare..... daca erai suficient lubrifiata si excitata nu trebuia sa apara senzatia aia de urinare...

atunci kiar nu stiu ce sa mai zic smile daca spui ca senzatia de urinare e ptr ca nu eram destul de lubrifiata si excitata, nu stiu cat de mult ar trebui sa fiu, atat timp cat simteam placere maxima, dar nah.. si durere, ma opream pentru ca ma deranja groaznic... merci mult, sa vad pe viitor cum o sa fie tongue


..::nu conteaza CE ai in viata, conteaza PE CINE ai::..

Offline

 

#28 2008-03-08 17:11:32

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: dureri in timpul actului sexual

senzatia aia se poate sa apara si dincauza ca actul sexual dureaza prea mult se poate sa il scurtati wink


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#29 2008-03-08 17:22:45

ympulse
New member
Inregistrat: 2007-11-21
Mesaje: 80

Re: dureri in timpul actului sexual

evilpink a scris:

senzatia aia se poate sa apara si dincauza ca actul sexual dureaza prea mult se poate sa il scurtati wink

mult? nu tine, ti 'am spus dupa ce isi da drumu prima data(ce se intampla destul de rpd, dupa cateva minute) nu mai pot nici macar 5 minute sa continui de durere smile eh, multumesc frumos ptr raspunsuri. o sa mai revin daca e smile


..::nu conteaza CE ai in viata, conteaza PE CINE ai::..

Offline

 

#30 2008-03-08 18:27:56

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: dureri in timpul actului sexual

sa nu ai vreo infectie


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#31 2008-03-09 20:37:21

tttttt
Hero member
Inregistrat: 2008-01-22
Mesaje: 4110

Re: dureri in timpul actului sexual

eu cred totusi ca el se grabeste ... mai ales ca sunteti totusi la inceput ....poate ma insel dar nu trebuie sa priviti toata treaba ca pe un act sexual .. trebuie sa va iubiti .. sa va spuneti unul altuia ce va place si ce nu ...poate e ceva care tie iti dispalce ...nu te panica....luati-o mai incet

Ultima oara a fost editat de tttttt (2008-03-09 20:37:44)

Offline

 

#32 2008-03-09 22:20:33

ympulse
New member
Inregistrat: 2007-11-21
Mesaje: 80

Re: dureri in timpul actului sexual

tttttt a scris:

eu cred totusi ca el se grabeste ... mai ales ca sunteti totusi la inceput ....poate ma insel dar nu trebuie sa priviti toata treaba ca pe un act sexual .. trebuie sa va iubiti .. sa va spuneti unul altuia ce va place si ce nu ...poate e ceva care tie iti dispalce ...nu te panica....luati-o mai incet

thx ptr raspuns smile dar am stat eu bine si m'am gandit, si cred ca totu e din cauza "Stresului" sa'i zic asa.. ca daca vine cineva, ca daca o fi.. daca o patzi tongue si de aici... orice e posibil, dar cred ca... si ptr ca sunt eu mai mica si slaba poate, na difera corpu de la fata la fata,m'oi obishnui mai greu.. :f?rv?nad:


..::nu conteaza CE ai in viata, conteaza PE CINE ai::..

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.