homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dilema-2


#20 2007-08-21 14:08:20

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Dilema

eu zic sa treci mai departe...eu una nu l as vrea sincer pe unu care tot timpu se va gandi la exa...pt ca si daca se despart...tot asa va fi...mai ales daca i va da ea papucii...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 



#21 2007-08-22 13:23:37

Florentina
New member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 65

Re: Dilema

hehe...se pare k nu e kiar atat d happy cu ea, m-a sunat astazi desi a spus k cel mai bine e sa nu mai vb...big_smile
nu mai generalizati fetelor...k nu e kiar atat d usor sa treci mai departe knd dai peste o persoana care t face sa t simti cum nimeni nu te-a facut, sunt 100% k nu a vrut sa-si bata joc de mine, si exista fapte care atesta lucrul asta
voi nu ati fost niciodata indragostite? credeti k e atat d simplu sa spui treci mai departe, lasa-l k dak e sa fie vine el sau alte lucruri de genu asta? in viata unele lucruri le faci si tu nu t lasi tot timpu in mana destinului sa faca c vrea.
el kiar nu e k ceilalti, este doar indecis..e o persoana foarte buna si dak vroia sa-si bata joc o facea de mult....voua nu vi s-a intamplat sa va ramana gandu la un fost? si mai ales knd e vorba d prima iubire? mie mi s-a intamplat...
baietii sufera intotdeauna mai rau k o fata doar k nu o arata...

Offline

 

#22 2007-08-22 17:19:10

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Dilema

tu ne ai cerut parerea si noi ne am dat o...eu una imi sustin afirmatia...si anume ca nu mi ar placea sa fiu vioara a 2 a...la mine e totul sau nimic...mai bine sufar dupa el decat sa ma las calcata in picioare...aici nu e vb de destin ci de firea umana...si din ce ai povestit tu nu reiese niciunde ca te ar iubi...sau ca te ar iubii atat de mult...daca asa ar fi ar sta langa tine...si l ar durea undeva de razbunare sau de fosta...dar bineinteles...asta este PAREREA MEA...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#23 2007-08-22 20:07:49

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: Dilema

florentina, primul meu prieten m-ai-a dat papuceii de plimbare (singurul care a facut asta smile ). si-l iubeam d enu mai puteam. da' el avea de invatat mult. si nu mai facea fatza si cu o relatie (ar fi timpul sa spun ca noi ne intalneam doar la scoala - eram colegi de clasa). mi-a parut rau, am plans, m-am intrebat de ce a facut-o, de ce nu mi-a bagat scuza aia cretina bla-bla. si am aflat ca s-a combinat cu cea mai buna prietena a mea, si colega de banca pe vremea aia.
l-am iubit, asa cum poti iubi prima oara. am crezut ca o sa raman singura toata viata pt ca el m-a parasit. si uite ca acum privesc degajata povestea si mai mult: tipul a incercat sa se intoarca la mine dupa ceva timp. si-am avut asa un mare sictir cand i-am dat flit!!! am fost rea. eram la noul meu prieten in ziua aia si m-a abordat pe mess. cand mi-a zis in fatza ca ma vrea inapoi, ca ma iubeste si alea-alea i-am zis scurt ca ma duc la baie si-l las sa vb cu iubitul meu.
o sa uiti. stiu ca ii cauti scuze acum. si nu contest ca e un baiat bun. dar orice barbat matur intre iubire si razbunare ar alege iubirea. de-asta e matur.
gandeste-te: vrei sa ai langa tine un etern nehotarat? un razbunator? eu i-as fi spus sa aleaga intre mine si "razbunare". si sa ramana cu ce alege.


Nobody home

Offline

 

#24 2007-08-22 20:19:02

Florentina
New member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 65

Re: Dilema

nashira ai dreptate...dar el a bagat placa cu razbunarea doar asa, nu il cred in stare...tre sa ai in sange atata rautate sa t poti razbuna.
nu e vorba de iubire intre noi pt k ne stim de doar o luna...eu iesisem dintr-o relatie urata, iar o prietena mi-a zis hai sa-ti fac cunostinta cu un tip iesim prin orash, faze d-astea...am zis ok, iar el de prima oara knd m-a vazut m-a placut foarte mult si s-a tinut dupa mine o luna.
nu stiu, este ceva c simt inauntrul meu ce nu am simtit niciodata, si am 2 relatii in spate...si cu nici unu nu m-am simtit cum ma simt cu el, nu stiu sa explic...ma trec o gramada d senzatii numai knd pune mana p mine.
si el iesise dintr-o relatie se pare, numai k nu a vorbit deskis cu mine despre lucrurile astea...astazi am vb cu el si nici el nu stia k se va impaca cu ea, era intr-o pasa nasoala nu stia ce isi doreste, si se pare k nici acum.
nu stiu...ai dreptate si tu, dar e o kestie p care o simt si nu o pot controla
nu este vorba k nu am eu caracter sau sunt o persoana slaba, am o ambitie puternica si am trecut peste lucruri urate pana acum, dar el mi-a pus capac...deci efectiv nu mai am control eu asupra mea
timpul oricum le rezolva iar eu sunt sigura k isi va da seama k a facut o greseala, dar dak isi da seama peste cateva luni s-ar putea sa nu mai fiu eu disponibila si sa am o stare d sictir...
astazi doar mi-a dovedit k nu ii sunt deloc indiferenta...nu stiu, knd esti indragostit si happy nu spui "uite am prins un moment d respiro (nu sunt cu ea p capu meu) si am vrut sa vad c mai faci"...parerea mea
oricum baietii vor fi vesnic niste copii...asta este clar

Ultima oara a fost editat de Florentina (2007-08-22 20:21:16)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-08-23 00:26:21

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: Dilema

Florentina a scris:

astazi doar mi-a dovedit k nu ii sunt deloc indiferenta...nu stiu, knd esti indragostit si happy nu spui "uite am prins un moment d respiro (nu sunt cu ea p capu meu) si am vrut sa vad c mai faci"...parerea mea

atunci la ce mai ii buna razbunarea ? la ce sa se chinuie si sa te chinuie si pe tine pt o chestie cel deranjeaza asa tare .... daca nu mai poate sa stea cu ea dc o face ?
   ceva nu se leaga aici .... si tare ma tem ca esti cam subiectiva si dupa relatia urata dinainte vrei sa vezi ceva ce nu este aici neutral


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.