homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Prieteni noi...-2


#20 2007-08-19 20:03:22

Cassiopeia
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-03-09
Mesaje: 9529

Re: prieteni noi...

pink_martini a scris:

nici eu nu am prieteni mai deloc , prietenu meu e singuru cu care mai ies si imi petrec timpul , in rest pauza, acasa pe net.
la fac ma inteleg bine cu toata lumea dar nu iesim in oras pt k nu suntem asa , fiecare are grupul lui  de prieteni (mai putin eu) . sunt zile in care sunt necajita k nu am prieteni dar am invatat sa deal with it . bine , eu sunt si pretentioasa la oameni si foarte greu accept pe cineva si dk nu-mi place o persoana incerc s-o evit decat sa ma inconjor de oameni care nu-mi plac. sper sa trecem toate cu bine peste asta smile

asa sunt si io...da' mai nou nu-l mai am nici pe iubi meu.ma declar oficial singura sad


Sim y 

Offline

 



#21 2007-08-19 20:08:33

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

Re: prieteni noi...

crys_ty_na a scris:

eu zic ca aveti destul de multi prieteni aici smile

da da ai dreptate:D insa cateodata e nevoie si de cineva real..:Dde un om cu care sa vb face 2 face:)

Ultima oara a fost editat de luna_amara (2007-08-19 20:09:01)


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 

#22 2007-08-19 20:15:15

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: prieteni noi...

cred ca e o mare greseala, pe care am fost pe punctul sa o fac si eu, sa renunti la prieteni/prietene si sa iti petreci tot timpul  numai cu iubitul...eu am avut noroc si m-am trezit la realitate pana nu a fost prea tarziu...apoi m-am despartit de el...si m-am bucurat ca nu am rupt legatura cu prietenele mele. in schimb "prietena mea ce mai buna" nu a facut asta...sotul ei este navigator...de ceva vreme incoace cand el se intorcea din voiaj, ea nu mai dadea nici un semn de viata si cand el pleca...telefonul meu incepea brusc sa sune. i-a emrs de vreo 2 ori dar acum 3 saptamani gata, am pus punct...m-am saturat. asta nu e prietenie

Offline

 

#23 2007-08-19 20:15:35

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: prieteni noi...

pai ar trebui sa ne vorbim si sa ne intalnim...unde suntem 2,3,4 din ac oras...eu una din pacate sunt singura din oradea se pare...nu pot sa zic ca  n am prieteni...dar cu greu imi fac timp sa ma inalnesc cu ei din pacate...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#24 2007-08-19 20:16:30

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: prieteni noi...

mika, cateodata n-ai de ales... viata face in asa fel incat iti pierzi prietenii, vrei nu vrei. ba mergi la facultate, ba te muti ina lt oras... etc. sunt multe conjuncturi.


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-08-19 20:22:48

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: prieteni noi...

da sunt...dar daca vrei cu adevarat...poti sa iti pastrezi prietenii. oricum, in cazul meu nu a fost vorba de nici o conjunctura din asta...pur si simplu...amandoua suntem in acelasi oras, am terminat aceeasi facultate, colege de grupa...etc. problema a fost alta: invidia ei prosteasca

Offline

 

#26 2007-08-19 20:23:32

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

Re: prieteni noi...

cu [rietena mea...sau asa zisa s a intamplat asa:ea era genu de om care ma dadea mereu la o parte pt iubitu sau((mai bine zis iubiti ei)pana cand mi a venit si mie randu sa am o relatie cu un tip(nu am neglijato sau mai bine zis nu asa de mult ca ea pe mine:()trebuia sa ma dc la ziua ei insa cum nu ma simteam bine i a m spus ca nu pot..ca sa gasesc a 2a zi dimineata pe mss de la ea o pagina plina de injuri si amenintari...ca eu nu o sa termin facultaea..si alte tampeni..a dat in mine cu ceea ce eu ii povestisem(temerile mele)si eram prietene de 10 ani de zile.a avut grija insa sa spuna si la tot restu grupului vb urate despre mine...nici azi nu am aflat adevartul motiv si uite asa s a dus prietenia noasta:(


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 

#27 2007-08-19 20:25:34

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: prieteni noi...

neutral incredibil... pur si simplu incredibil... cata rautate zace in unele femei...


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#28 2007-08-19 20:38:05

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

Re: prieteni noi...

si eu care credeam ca sunt singura:|


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 

#29 2007-08-19 20:39:40

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: prieteni noi...

mda, uite ca suntem destule in situatii asemanatoare...


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#30 2007-08-19 20:40:42

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: prieteni noi...

ivy a scris:

mda, uite ca suntem destule in situatii asemanatoare...

uufff, da sad


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#31 2007-08-19 20:42:59

marissa
Sr. member
De la: ..a million miles away
Inregistrat: 2007-04-22
Mesaje: 1704

Re: prieteni noi...

pacat ca suntem toate din colturi opuse ale tarii..


I miss you,I miss your smile And I still shed a tear Every once in a while
And even though it's different now You're still here somehow
My heart won't let you go And I need you to know
I miss you... hjarta grater

Offline

 

#32 2007-08-19 20:43:31

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

Re: prieteni noi...

marissa a scris:

pacat ca suntem toate din colturi opuse ale tarii..

exact:(


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 

#33 2007-08-19 20:45:13

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: prieteni noi...

marissa a scris:

pacat ca suntem toate din colturi opuse ale tarii..

Da, pacat. Poate ne va fi de folos sondajul deshis de "air" cu orasele. Ne mai gasim macar 2-3-4 din acelasi oras.

Ontopic: din pacate am ajuns la urmatoarea concluzie - decat multi amici doar asa sa pot spune ca am multi prieteni, mai bine o mana de oameni pe care stiu ca pot conta si cu care am o legatura mai stransa.
Nici eu nu am un grup cu care sa ies in oras, la iarba verde, la ce-o fi si nu-mi place. Imi petrec timpul acasa, toata ziua la calculator, la tv. De 1 an nici la servici nu merg pentru ca sint in concediu de boala, asa ca ma simt foarte singura.
Prietenii mei buni sint: mama (eh cu ea sint toata ziua tongue ), iubitul (care din pacate este foarte ocupat), o prietena buna (care in afara de un serviciu solicitant mai are si acasa indatoriri), un prieten bun (care mai lucreaza si in privat in afara serviciului si e foarte obosit) si o amica noua cu care abia incepem sa ne cunoastem.
Toti sint ocupati cu jobul, obositi in weekend, unii au familie si au program cu socrii sau in doi, altii trebuie sa-si ingrijeasca rudele in varsta. Asa ca vorbim la telefon sau pe messenger desi sintem in acelasi oras.

Ultima oara a fost editat de vdaiana (2007-08-19 21:00:15)


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#34 2007-08-20 18:37:20

Designer
Banat
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 155

Re: prieteni noi...

Esenta si adevarul e putin stirbit si aici si in realitate . E o laturalnica impresie ca restul lumii depinde exclusiv de prieteni si in jurul lor ... , ma rog , sunt persoane si .. caractere de ' rezerva/pomana ' ( si printr-o .. sa-i zic eroare / coincidenta in zona e chiar ultima statie ) .

Si probabil o gresita impresie mi-am format si am ajuns la concluzia ca personajul ' omniprezent ' here duce lipsa de activitati de tot felul cat si de personaje auxiliare prielnice socializarii .
Si ca o recomandare .. evita sa fii altfel decat esti .

Offline

 

#35 2007-08-21 00:00:41

printz_me
New member
Inregistrat: 2007-04-11
Mesaje: 64

Re: prieteni noi...

Come on designer, imi cer scuze pentru ce o sa postez acum, dar chiar nu ai gasit un alt loc unde sa faci pe desteptul.... Adica, amu no pe bune, daca tot vrei sa fii filozof nu mai fii asa de eliptic, sa te inteleaga lumea si sa se poata relationa la tine,
Scuze din nou, dar chiar nu m-am putut abtine.... :-)


Gravitation is not responsabile for people falling in love

Offline

 

#36 2007-08-21 00:25:19

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: prieteni noi...

luna id meu e la22fil. daca imi dai add sa zici cine esti k sa dau accept (mi l-am lasat pe topicu cu iduri si m-au luat mai multi care nu aveau nici o treaba) si mai vb una alta wink


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#37 2007-08-21 00:36:01

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: prieteni noi...

printz_me a scris:

sa te inteleaga lumea si sa se poata relationa la tine

...subscriu


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#38 2007-08-21 20:49:51

Designer
Banat
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 155

Re: prieteni noi...

printz_me a scris:

Come on designer, imi cer scuze pentru ce o sa postez acum, dar chiar nu ai gasit un alt loc unde sa faci pe desteptul.... Adica, amu no pe bune, daca tot vrei sa fii filozof nu mai fii asa de eliptic, sa te inteleaga lumea si sa se poata relationa la tine,
Scuze din nou, dar chiar nu m-am putut abtine.... :-)

Eh .. iata o minte pe un sfert luminata .. aici nu e 'lume' care vrea sa inteleaga .. dar aceasta-i si realitatea .

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.