homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Care credeti ca ar fi avantajele sau dezavantajele mutarii impreuna?


  • Index
  •  » Discutii diverse
  •  » Care credeti ca ar fi avantajele sau dezavantajele mutarii impreuna?

#1 2007-08-20 20:52:34

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

Care credeti ca ar fi avantajele sau dezavantajele mutarii impreuna?

Care credeti ca ar fi avantajele sau dezavantajele mutarii impreuna? Locuiti cu persoana iubita?Este mai bine ca un cuplu sa stea singur sau pentru inceput sa stea cu una dintre familii pentru a invata mai bine treburile gospodarieias vrea sa va axati mai mult pe avantaje si dezavantaje...eu sunt pe cale de a face asta insa este vb si de schimbarea orasului si a altora...asa ca niste sfaturi nu ar strica..pls


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 



#2 2007-08-20 20:58:02

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: Care credeti ca ar fi avantajele sau dezavantajele mutarii impreuna?

http://forum.anticonceptionale.ro/viewtopic.php?id=8892
uite aici s-a mai discutat mai mult despre subiectul asta... poate te ajuta, ca ne-am dat multe cu parerea acolo smile


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#3 2007-08-20 21:00:34

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

Re: Care credeti ca ar fi avantajele sau dezavantajele mutarii impreuna?

ms:)


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 

#4 2007-08-20 22:08:09

C.candea_21
New member
Inregistrat: 2007-08-10
Mesaje: 10

Re: Care credeti ca ar fi avantajele sau dezavantajele mutarii impreuna?

Stii, mai bine nu intrebi, ca sunt unii care vor zice: va veti uri! si daca tie iti va merge bine totul, te vei gandi, imposibil sa-mi mearga bine, doar multi au zis ca o sa fie rau, si vei face multe chestii sa strici relatia.......................E decizia voastra daca vreti sau sa va mutati, 
http://www.ele.ro/messages_7849.html   cioco_bocco: Avantajele si dezavantajele mutarii impreuna
Care credeti ca ar fi avantajele sau dezavantajele mutarii impreuna? Locuiti cu persoana iubita?Este mai bine ca un cuplu sa stea singur sau pentru inceput sa stea cu una dintre familii pentru a invata mai bine treburile gospodarieias vrea sa va axati mai mult pe avantaje si dezavantaje...eu sunt pe cale de a face asta insa este vb si de schimbarea orasului si a altora...asa ca niste sfaturi nu ar strica..pls

Offline

 

#5 2007-08-20 22:13:43

andrutza
Vizitator

Re: Care credeti ca ar fi avantajele sau dezavantajele mutarii impreuna?

Depinde dupa cat timp de muti cu el ca una e sa te muti dupa 2-3 luni si alta e sa te muti dupa cativa ani cand deja relatia e f serioasa si aveti planuri de viitor. Daca te afli in a doua situatia nu cred ca ar tb sa-ti faci pb, chiar daca e in alt oras e bine sa locuiti numai voi 2 impreuna fara parinti ca intervin discutii vrand nevrand. Ai avantajul ca il poti cunoaste mult mai bine, va impartiti anumite sarcini, aveti mai multa intimitate, va obisnuiti cu supravietuirea in comun, faceti ce vreti voi fara a avea anumite piedici. Dezavantaje nu stiu daca sunt chiar atat de multe, daca va iubiti nu cred ca o sa te enerveze f tare daca el e mai imprastiat si uita sa-si puna la loc ciorapii sau mai stiu eu ce si u tb sa faci asta in locul lui smile Oricum e o noua etapa din viata ta si din cea de cuplu, intrevin responsabilitati mai mari dar si satisfactii. Totul e sa comunicati mult si sa nu picati in extrema de a va sufoca unul pe altul.

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-08-21 12:14:54

micaella4
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 4144

Re: Care credeti ca ar fi avantajele sau dezavantajele mutarii impreuna?

eu spun ca dak e treaba serioasa...prinde super bine convietuirea asta.. isi dau seama ambii parteneri dak exista intr-adevar compatibilitate. la urma urmei, de ce te casatoresti? ca sa locuiesti cu persoana iubita. pentru ce sa faci actele dinainte? mai bine o perioada de asta de tranzitie. eu, cel putin, asta fac acum si se pare ca ne e destul de ok.smile.
orice, numai sa nu astepti sa-i porti numele ca sa va mutati impreuna. nu mai suntem pe vremea bunicii.. am devenit si noi mai practice.wink

Offline

 

#7 2007-08-21 12:51:25

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: Care credeti ca ar fi avantajele sau dezavantajele mutarii impreuna?

nici de-a dreaq nu stau cu ai mei. si nici cu ai lui. eu as fi in continuare fata lu' mama si el baiatu' lu maica-sa. si nu e bine...
stam noi nitel singurei, ne certam, ne batem, ne impacam si gata. nu se baga nimeni intre noi.


Nobody home

Offline

 

#8 2007-08-21 12:56:57

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

Re: Care credeti ca ar fi avantajele sau dezavantajele mutarii impreuna?

C.candea_21 a scris:

Stii, mai bine nu intrebi, ca sunt unii care vor zice: va veti uri! si daca tie iti va merge bine totul, te vei gandi, imposibil sa-mi mearga bine, doar multi au zis ca o sa fie rau, si vei face multe chestii sa strici relatia.......................E decizia voastra daca vreti sau sa va mutati, 
http://www.ele.ro/messages_7849.html   cioco_bocco: Avantajele si dezavantajele mutarii impreuna
Care credeti ca ar fi avantajele sau dezavantajele mutarii impreuna? Locuiti cu persoana iubita?Este mai bine ca un cuplu sa stea singur sau pentru inceput sa stea cu una dintre familii pentru a invata mai bine treburile gospodarieias vrea sa va axati mai mult pe avantaje si dezavantaje...eu sunt pe cale de a face asta insa este vb si de schimbarea orasului si a altora...asa ca niste sfaturi nu ar strica..pls

da stiu tot eu sunt am cont pe mai multe forumuri...nu vad care e problema/.


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 

 Acum


  • Index
  •  » Discutii diverse
  •  » Care credeti ca ar fi avantajele sau dezavantajele mutarii impreuna?

   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.