homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cat rezista EI fara sex?-2


#20 2007-08-27 00:01:09

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: Cat rezista EI fara sex?

da asa e dar cearta a fost recenta in care el avea chef sa mearga la mare singur si acum pleaca...ei au fost mult timp la distanta si s-a vazut clar ca s-au indepartat(el,nu ea) si de aia cred ca se agata de ceva,spera,etc....
si cred ca el cat timp va fi plecat.....

Offline

 

#21 2007-08-27 00:11:53

andrutza
Vizitator

Re: Cat rezista EI fara sex?

Eee acum depinde, asa e a gresit destul de mult fata de ea, ma rog....nu e frumos sa judecam, daca ei simt ca asta trebuie sa faca...

 

#22 2007-08-27 00:17:24

laurik16
Full member
Inregistrat: 2007-04-29
Mesaje: 243

Re: Cat rezista EI fara sex?

ganditi-va k el a cautat-o a stat un timp s-a gandit si a ajuns l concluzia k vrea s mai incerce sa se impace...am mai zis nu stim ce e in sufletul lui...si nu n putem da cu presupusu inainte..saracu nici nu a plekt in spania..nici nu a ajuns acolo si noi gata ii spunem k o s-o insele..exista si posibilitatea asta nu neg..dar poate nu o inseala..nu toti baietii sunt l fel..si daca iubesc intr-adevar nu inseala..sau s fie un moment d prostie si s faca lucrul asta...asta e acu...s asteptam s vdm cat sta acolo..cum decurg lucrurile..noi acu vedem relatia din afara si analizam l rece...dar pana acu am vazut pareri mai putin optimiste...sad

Offline

 

#23 2007-08-27 00:24:51

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: Cat rezista EI fara sex?

laurik16 eu am zis ce cred si am vazut ca uneori se dau pareri de genu : lasa ca va fi bine,lasa ca nu te merita ptr a nu se supara cineva sau sa incercam sa acoperim adevarul.
o parere sincera fie buna sa rea conteaza mai mult decat o incurajare ptr a acoperii ceva sau doar asa sa fi optimiste...eu sunt mai realista

Offline

 

#24 2007-08-27 00:28:50

laurik16
Full member
Inregistrat: 2007-04-29
Mesaje: 243

Re: Cat rezista EI fara sex?

nu incerc s acopar nici un adevar...dar d unde s stim noi daca asta va fi adevarul k o va insela...si nu o incurajez..ci pur si simplu s vada ambele variante dar s nu fim atat d sigure p noi..k gata o va insela...daca ii spunem k o va insela gata s va simti mai bine..sau daca ii spunem nu t va insela la fel s va simti bine....dar zic s nu fim atat d sigure pe noi...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-08-27 00:33:18

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: Cat rezista EI fara sex?

si eu ce am spus??daca ar vrea se poate abtine nu ca o va insela 100%...
eu am zis ca tind sa cred ca o va face (NU ca o va face sigur) ptr ca au fost niste probleme .....
eu cred nu este=cu sunt sigura...e o opinie din 10 postari ale unor pesoane diferite

Offline

 

#26 2007-08-27 00:37:15

laurik16
Full member
Inregistrat: 2007-04-29
Mesaje: 243

Re: Cat rezista EI fara sex?

ai spus k daca ar vrea s poate abtine, dar nu e cazu asta...sau m insel eu..de asta am zis k sunteti prea sigure

Offline

 

#27 2007-08-27 00:43:43

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: Cat rezista EI fara sex?

atunci imi cer scuze..era vorba de o opinie oricum

Offline

 

#28 2007-08-27 00:44:53

laurik16
Full member
Inregistrat: 2007-04-29
Mesaje: 243

Re: Cat rezista EI fara sex?

nici o problema..xcum o s fim alaturi d wildhoney!smile

Offline

 

#29 2007-08-27 01:44:43

andrada79
Full member
De la: orasul celor 7 coline
Inregistrat: 2007-02-18
Mesaje: 883

Re: Cat rezista EI fara sex?

wildhoney, depinde de barbat, de sentimentele pe care le are fata de partenera, de respect si de ocaziile care se vor ivi acolo.
Sotul meu a rezistat 9 luni cat am fost gravida (medicul ne-a interzis sa avem relatii sexuale) + 2 luni dupa ... dar era ca turbat la un moment dat. Toata ziua se uita la poze cu femei dezbracate (pe calculator), iar noaptea se uita din ce in ce mai des si pentru mai mult timp pe Spice Platinum.
Dar ma intreb ce s-ar fi intamplat atunci (cand era in starea aceea ciudata, apropiata de obsesie)daca ar fi aparut vreo mandra la orizont cu vreo oferta tentanta pt el...
Si nu gandul ca m-ar fi inselat ma infioara, ci bolile care se pot transmite chiar si cu prezervativ...


"Şi chiar dacă mă vei mai iubi
Peste crivăţul iernii ce vine,
Fără braţe, cu ochii pustii
N-am să am ce întinde spre tine..." (Adrian Paunescu - Copaci fara padure)

Offline

 

#30 2007-08-27 01:48:59

disguise
Full member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 591

Re: Cat rezista EI fara sex?

eu cred ca nu rezista mai mult de 2 luni .iar daca nu vrea sa te insele ,cred ca isi rezolva treaba masturbandu-se.


Life is like a box of chocolates, you never know what you're gonna get

Offline

 

#31 2007-08-27 16:06:19

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: Cat rezista EI fara sex?

fasssss fass fasss... daca stau bine sa ma gandesc hai sa nu fim naive si sa zice" daca te iubeste sigur va rezista"...pt k ne mintim pe noi... desi pe o perioada nedeterminata  e cam dificil pt unii....desi eu as zice alternativa "manute" poate unii nu, avand in vedere ca sunt multe ispite pe acolo. barbatii sunt mai predispusi prin natura lor la treaba asta,ca sa zic asa si numarul mare de testosteron e de vina. asa ca nu mai bagati mana atata in foc ca el nu face si nu drege. nu vreau sa bag pe nimeni in sperieti dar asta e crudul adevar. smile


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#32 2007-08-27 16:09:06

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: Cat rezista EI fara sex?

daca te iubeste rezista.al meu a rezistat 6 luni jumate si uite ca n-a murit si nici nu a uitat cum se face tongue
cu manuta asta e partea a2a si e problema lui big_smile.mi-a zis clar si f sincer ca el la curve nu s-a dus si nici nu o sa se duca pt ca nu e genul.si pot sa bag mana in foc.

Ultima oara a fost editat de oana_ (2007-08-27 16:11:01)


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#33 2007-08-27 16:13:11

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: Cat rezista EI fara sex?

daca n-ai uitat mai exista si barbati care isi mint iubitele ca n-au facut si n-au dres... bla bla bla..nushu ei sunt mai predispusi la insela decat  noi.asta e parerea mea.din moment ce au mani nu inteleg dc nu si le folosesc, asta ca sa nu-si insele partenera.


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#34 2007-08-27 16:20:31

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: Cat rezista EI fara sex?

pana la proba contrarie am incredere in el ca nu a facut si nici nu o sa faca nimic cu alta.iar daca a rezistat 6 luni jumate,3 luni jumate vor fi floare la ureche.


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#35 2007-08-27 17:35:09

Shosanna
Insomniac member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-04-26
Mesaje: 8836

Re: Cat rezista EI fara sex?

Al meu a stat o luna fara , cat am fost eu in Anglia...asa ca da, se aplica faza cu "daca te iubeste asteapta"...pot sa bag mana si picioru in foc(,) ca nu a facut nik(,) cat am fot eu plecata...si conetaza mult si sa ai incredere in el...sa nu te gandesti numai la prostii si sa i le spui lui pe urma...ca i se taie si pana la urma se duce la altele macar sa stie ca ai de ce sa ii scoti ochii


Reach for the stars ,so if you fall you land on a cloud... wink
bebe

Offline

 

#36 2007-08-27 19:33:23

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: Cat rezista EI fara sex?

yo i-am zis lui bubi meu k am incredere s-l las la mare(el si cu ink 2 baieti) dar pana la urma am mers si eu k a vb el cu ai mei si a fost f bne smile, ne-am cam si certat din unele tampenii...zik k uneori e bine s mai fie si un pik d frik, nu s zici gata bag mana in petrol sau in orice altcva k x nu face si nu drege.hmm as face bne s nu-i pun p toati intr-o oala

Ultima oara a fost editat de blue_elf (2007-08-27 19:33:45)


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#37 2007-08-27 22:04:11

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Cat rezista EI fara sex?

andrada79 a scris:

wildhoney, depinde de barbat, de sentimentele pe care le are fata de partenera, de respect si de ocaziile care se vor ivi acolo.
Sotul meu a rezistat 9 luni cat am fost gravida (medicul ne-a interzis sa avem relatii sexuale) + 2 luni dupa ... dar era ca turbat la un moment dat. Toata ziua se uita la poze cu femei dezbracate (pe calculator), iar noaptea se uita din ce in ce mai des si pentru mai mult timp pe Spice Platinum..

offtopic: si eu daca nu facem sex 3 zile ma uit la Spice Platinum,simt ca altfel nu pot functiona bine..macar ma masturbez sa elimin din tensiunea asta sexuala...
e foarte sanatos sa shtii!
si pt wildhoney....si eu am citit...intr'adevar va indepartaserati..dar daca va vrea,se va abtine..insa..la tine nu te'ai gandit deloc? eu am o prietena al carui LOGODNIC a plecat pe mare pt 6 luni...erau fff inlove si cand venea urma sa se casatoreasca....5 luni a stat in casa..a iesit cu noi..fetele...a plans dupa el si etc....in a 6a luna din intamplare a cunoscut pe cineva...si pac!puf! s'au indragostit.....cand s'a intors el i'a ascuns o perioada...a incetat relatia cu celalalt....dar a vazut ca nu merge deloc!(era cu gandul la asta nou) l'a parasit pe logodnic.....si acum e de 1 an si cateva luni cu "noul" si n'am vazut'o niciodata mai fericita....
ORICE se poate intampla....


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#38 2007-08-27 23:08:56

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Cat rezista EI fara sex?

Janis ai dreptate. Bineinteles ca daca o sa simt ceva pentru alta persoana o sa ii pun capat. Dar nu vreau deocamdata sa ma gandesc la asta. Sunt constienta ca o sa fie greu dar prefer sa las lucrurile sa vina de la sine


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.