homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Despre infidelitate


#1 2007-08-28 10:37:34

isis
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2005-09-01
Mesaje: 215

despre infidelitate

buna fetele.nu stiu daca a mai fost postat subiectul asta.dar eu va intreb totusi.ati fost inselate vreodata?cum va dati seama daca partenerul calca stramb?ideea mi-a venit stand de vb cu un coleg de servici care isi minte sotia cel putin o data pe luna spunandu-i ca a avut curse prin oras si ca asa intarzie,el ducandu-se la altcineva.ea nu stie.iar lui i se pare normal.voi cum ati reactiona.si cum v-ati da seama in primul rand ca va inseala.eu am fost insdelata dar nu am aflat decat dupa terminarea relatiilor. sad nu imi pot da seama daca persoana ma inseala sau nu.

Offline

 



#2 2007-08-28 11:01:29

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: despre infidelitate

eu i-am zis iubitului ca daca chiar vrea sa ma insele macar sa nu simt. Si cum eu imi dau seama imediat cand are cate ceva (suparat, obosit, nervos) si doar daca vb cu el la telefon, cam greu sa nu-mi dau seama daca ma inseala. + ca noi ne vedem cam in fiecare zi, si stim unul de celalalt mereu. Nu suntem impreuna doar cand suntem la serviciu. Si nu cred k m-ar insela cu vreo colega de serviciu in toaleta firmei.


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

#3 2007-08-28 11:18:10

andrutza
Vizitator

Re: despre infidelitate

Eu mi-as da seama din comportamentul lui si din atitudinea lui, la un moment dat tb sa simti ceva, doar daca esti prea cu capul in nori sau prea credula nu simti ca te inseala. Eu numai daca ma uit putin la el si dupa timbrul vocii imi dau seama daca minte sau nu, mai ales ca el nu prea le are cu mintitul, iar daca mi se pare ceva dubios deja stie ca tot aflu de la unul altul asta in cazul in care nu imi zice el, aflu fara sa vreau de la vreo prietena ceva, mereu s-a intamplat asa. Iar in legatura cu ce ai povestit u isis eu una in locul femeii aleia ma interesam daca el intr-adevar face curse  si etc, totusi ai incredere in el f bine, dar stii cum e la un moment dat se poate intampla orice si daca esti desteapta sa actionezi atunci cand tb totul e perfect. Si nu prea sunt de acord cu chestia asta ca daca e sa insele eu sa nu simt, adica el sa stea sa se duca la altele, dar eu sa fiu tot aia de la inceput si sa ma port normal sa ii fiu fidela etc......daca are chef de alte muieri clar ramane cu alea si cu infidelitatea lui, chit ca se comporta el la fel cu mine....prea putin conteaza ca se poarta la fel, atata timp cat calca stramb inseamna ca nu ii sunt eu de ajuns si ii sta mintea si la altele.

 

#4 2007-08-28 13:08:13

isis
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2005-09-01
Mesaje: 215

Re: despre infidelitate

mda.dupa ce mi-a spus chestia asta am stat de vb cu prietenul  meu ca in cazul in care vrea sa calce pe langa sa fie atent sa nu aflu si in primul rand sa se protezeje sa nu ma trezesc ca ma imbolnavesc din cauza lui.a zis sa stau linistita.mai ales ca noi locuim impreuna...dar stand numai intre baieti aici la munca si vazand cum isi fac timp sa se duca la altele pe langa servici si sa ajunga si la timp acasa....am cam inceput sa stau pe ganduri.

Offline

 

#5 2007-08-28 19:23:20

anda23
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-09-12
Mesaje: 556

Re: despre infidelitate

eu cred ca este destul de greu sa iti dai seama ca te inseala..eu sunt destul de geloasa in felul meu si de multe ori l-am banuit aiurea , fara temei...probabil daca m-ar insela pe bune acum m-as gandi ca iar sunt paranoia...ca in povestea cu lupu smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-08-28 19:36:01

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: despre infidelitate

eu cred ca sar simti totusi in comportamentul lui ... asa in general si cel fata de tine ... asta in caz ca nu este un actor f bun .... ca daca se stie preface f bine ...  poate sa se comporte cu tine ireprosabil si cu toate astea .... depinde de la om la om


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#7 2007-08-28 19:48:44

sweet_di
Full member
Inregistrat: 2007-04-02
Mesaje: 408

Re: despre infidelitate

sincer si mie mi-e cam frica de subiectul asta.....ufffff.....sper totusi sa nu fie atat de prost sa calce pe alaturi ca in mod sigur nu l-as ierta dk as afla...bine k pana acum nu mi-a dat motive, dar...cine stie?


To live is the rarest thing in this world.....most people exist, that's all (Oscar Wild)

Offline

 

#8 2007-08-28 21:11:34

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

Re: despre infidelitate

nu am fost inselata,sau poate am fost si el a reusit sa "mimeze"atata de bine,,eu nu bag mana in foc pt nici un baiat:D insa sunt singura atunci cand eu baiat o face,trebuie sa apara unele mici schimbari.in comportament sau pe undeva anume,,bine asta depinde si de faptul cat il cunosti de mult


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 

#9 2007-08-28 22:46:42

Ank-Su-Namun
Sr. member
De la: Londra
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 1830

Re: despre infidelitate

daca as afla ca iubi meu ma inseala sau ca s-a intamplat doar odata nu stiu ce as face.de felul meu sunt o persoana tare si dau impresia ca nimik nu ma poate dobora,felul de persoana invincibila ("super-woman") dar chiar si o chestie "minora" asa cum ar fi inselatul (ma refer sa-l prind sarutandu-se cu alta) m-ar face sa innebunesc de nervi si as fi cu moralul la pamant.pe de alta parte,daca as fi casatorita si cu copii si daca as afla ca scumpul meu sot ma inseala a 2 zi ar gasi casa goala si doar un singur bilet pe masa..."cerere de divort"...


....Thought I never fall in love again...but ur out a perfect gentleman... hjarta

Offline

 

#10 2007-08-29 01:28:17

disguise
Full member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 591

Re: despre infidelitate

pe mine un fost prieten m- a inselat pe 1 ianuarie imediat dupa revelion(revelion petrecut impreuna).explicatia lui tampita a fost asta:"pai da ce sa fac dc u nu ai vrut sa vii cu mine la prietenii aia asa ca m-am dus singur si mi-am facut de cap ca aveam nevoie sa-mi faca una laba:Dsi cum u nu ai vrut (adica eu)asa ca m-am dus la alta"am incheiat citatul.el mi-a zis dupa ce ii spusesem eu ca nu vreau sa ma culc cu el.


Life is like a box of chocolates, you never know what you're gonna get

Offline

 

#11 2007-08-29 10:10:58

isis
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2005-09-01
Mesaje: 215

Re: despre infidelitate

nici eu nu bag mana in foc pt nici un baiat.nici pt tov meu chiar daca lucram impreuna, locuim impreuna,plecam impreuna acasa....ce sa zic..daca vrea isi face timp cand pleaca de la firma.isi poate gasi timp.inainte de el am mai avut 3 prieteni.dupa primul (primul in toate privintele) am aflat ca ma insela abia dupa un an de la terminarea relatiei.se prefacea atat de bine....nici nu va inchipuiti.al doilea la fel si vb cu el de 2 ani ...ce sa zic daca vor sa insele reusesc.explicatia tipului de la munca a fost ca mai vrea ceva pe langa nevasta-sa .ca o iubeste are un copil cu ea dar mai simte nevoia si de altceva.prietenul meu tacea in timpul ala.nu a comentat. chiar nu inteleg de ce o fac.nu le ajung sotiile sau prietenele lor?al 2 -lea prieten m-a inselat numai pt ca si-a inchipuit el ca l-as fi inselat  o data si asta fara sa ii dau vreun motiv macar.doar ca i-a spus lui una ca asa ar fi fost si cu aia m-a inselat. smile i-as bate daca as putea. lol

Offline

 

#12 2007-08-29 10:55:24

suteusimona
Full member
Inregistrat: 2006-11-15
Mesaje: 119

Re: despre infidelitate

Isis, unii joaca asa de bine teatru incat uneori chiar nu poti sa-ti dai seama.Aveam o colega care zicea ca e f ciudat de la un timp sotul ei, e f atent cu ea, e dragastos......si dupa un timp a aflat ca de fapt sotul avea pe cineva .El era atent si dragastos ca sa nu cumva sa descopere sotia infidelitatile lui.Unii se comporta altfel , eu zic ca depinde de la barbat la barbat sau de la femeie la femeie pt ca si femeile inseala.

Offline

 

#13 2007-08-29 11:49:52

suteusimona
Full member
Inregistrat: 2006-11-15
Mesaje: 119

Re: despre infidelitate

Daca iti inseli prietenul nu inseamna ca esti...........ci inseamna ca ceva nu merge in relatie,ce anume nu merge trebuie descoperit.

Offline

 

#14 2007-08-29 14:02:34

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: despre infidelitate

pur si simplu nu te mai gindesti!


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#15 2007-08-29 14:05:09

angelaflory
Hero member
De la: F.City
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 2882

Re: despre infidelitate

daca scrie la fete pe mess chestii de genul "scumpo,dragutza ce mai faci?" si discutii distractive si neincepute de el (asa mi-a zis)despre sex poate duce la infidelitate sau este doar un mod de a se relaxa de relatia sufocanta care o are cu mine?sa stiu la ce sa ma astept


"Munceste ca si cum nu ai avea nevoie de bani. Iubeste ca si cand nimeni nu te-a facut vreodata sa suferi. Danseaza ca si cand nimeni nu te vede. Canta de parca nu te-ar auzi nimeni. Traieshte ca shi cum paradisul ar fi pe pamant ..."

Offline

 

#16 2007-08-29 14:06:44

micaella4
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 4144

Re: despre infidelitate

oana_nice a scris:

nici eu nu cred asta, vroiam sa aud o parere... eu am comis o greseala la inceputul relatiei mele, si acum regret nespus!!dupa doi ani,inca am mustrari de constiinta...imi e frica,daca afla prietenul meu o sa se desparta de mine!a fost o greseala:-s el mi-a spus ca daca afla ceva nici nu sta pe ganduri!! cum scap de acest sentiment de vina??

oana, nu ma intelege gresit, dar ti-ar prinde bine putina nesimtire..tongue.

Offline

 

#17 2007-08-29 14:08:47

adriana18
Full member
De la: bucuresti....colentina
Inregistrat: 2006-09-27
Mesaje: 670

Re: despre infidelitate

io mi-am inselat prietenul meu acum cateva zile dupa 2 ani de zile de relatie ..nu stiu ce a fost in capu meu ........m-am intalnit cu niste fosti colegi din liceu la un gratar.....si era si el......nu am stat niciodata impreuna in liceu ne placeam reciproc.......dar am ramas doar prieteni buni........io nu am vrut sa stau pt ca toti ar fi zis ca stau cu el pt bani...si acum la padure parca eram din nou in liceu.....si ne-am sarutat.......poate nu e chiar inselat e ceva ce vroiam sa fac demult.........si a fost bine >smile.....tot imi iubesc prietenul si nu o sa renunt la el pt acel baiat a fost o chestie de moment smile


"""You should be kissed and often - by someone who knows how"

Offline

 

#18 2007-08-29 16:38:57

pink_lady
New member
Inregistrat: 2007-08-21
Mesaje: 14

Re: despre infidelitate

eu am fost inselata, dar prietenul meu nu a putut tine secret..dupa 2 zile mi-a confesat..a fost groaznic cand am aflat , am fost distrusa, mai ales ca a facut-o cu fosta lui prietena...dar i-a parut rau si mai mullt 'tarfa' l-a imbatat ca sa o faca. la inceput am zis k nu as putea sa iert un barbat daca ma inseala, dar totusi am facut-o si nu imi pare rau. intradevar a fost groaznic pe moment pana mi-am revenit caci pt mine a fost un adevarat soc. acum suntem de 2 ani jumate impreuna (incidentul s-a intamplat cand aveam mai putin de 1 an) si suntem ft fericiti impreuna si stiu ca nu ma inseala si sunt ft fericita din pctul acesta de vedere. eu cred k depinde d la barbat la barbat, uni pot juca ft bine teatru si isi mint nevestele, prietenele (cea ce mi se pare ft trist si nu as putea ierta) iar pe unii ii mustreaza constiinta si nu pot tine secret (cazul prietenului meu)... oricum trebuie sa incerci sa cunosti cat mai bine pers de langa tine si atunci reusesti sa iti dai seama daca pers de langa tine te minte sau te inseala.

Offline

 

#19 2007-08-29 23:01:49

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: despre infidelitate

off barbatii astia... uneori stau si ma gandesc ca mai bine ai avea pe cineva de sex opus decat un barbat tongue nushu ...nivelul lor de testosteron e crescut  si deaia vezi doamne sunt ''predispusi" la inselat...citeam odata presa si era un articol in care spunea ca iubita i-a retezat penisul prietenului in timp ce-i facea oral pe motiv ca l-a prins inseland-o big_smile hihihih.bne i-a fct.femeia inseala din alte chestii... al ea nu e cva obisnuit... mai mult pot sa zik ca duce dorul unei imbratisari calde sau undei vb bune... nu inseala pt ca sa ai s-a nazarit ei  si k asa  i se pare normal si isi da seama mai rpd k a fct o greseala..al meu daca ma minte cu cva imi dau seama k se balbaie.. devien suspicios...tongue sunt o fire mai vulcanica si geloasa si cam incerc sa despic firul in 4 de multe ori fara s am un motiv intemeiat.. decta ca asa mi s-a parut mie sau k m-a deranjat cva d genu k s-a uitat la una si a comentat cum e aia...isis la intrebarea ta "chiar nu inteleg de ce o fac.nu le ajung sotiile sau prietenele lor?" pot sa zik k nici eu sau niciun savant n-a gasit raspuns...sunt o specie greu de inteles barbatii...aici o sa ma leg un pik si de partea arabeasca ca sa zik asa.. unde musulmanii isi pot lua my multe sotii...eu nushu cum primei sotii ii convine.. nushu cum suporta lucrul asta. ma uitam cu socrela intr-o seara la "clona" si se tot certa jade si cu cealata  si cnd venea sotiul mereu ii lua apararea celeilalte ca se pisicea pe langa el..desi el tot pe jade o iuby... asta a fost asa ca o paranteza


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.