homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Care este diferentsa dintre a face dragoste si a face sex?


#1 2007-09-05 11:29:31

claustrophobical
New member
Inregistrat: 2007-08-10
Mesaje: 70

care este diferentsa dintre a face dragoste si a face sex?

rasp smile pls


maine va fi prea tarziu. maine nu o sa mai fiu.

Offline

 

#2 2007-09-05 11:53:01

micaella4
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 4144

Re: care este diferentsa dintre a face dragoste si a face sex?

love--feelings for the other
sex-- physical attraction
big_smile

Ultima oara a fost editat de micaella4 (2007-09-05 11:53:49)

Offline

 

#3 2007-09-05 11:55:58

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: care este diferentsa dintre a face dragoste si a face sex?

http://forum.anticonceptionale.ro/viewtopic.php?id=6519
ia uite ce am gasit tongue
pana si numele topicului e acelasi big_smile

eu imi sustin parerea exprimata si la topicul acela... pt mine a face dragoste si a face sex e totuna, din simplul motiv ca nu ma vad facand sex cu altcineva decat persoana iubita.

sexul fara sentimente mi se pare prea plat...

Ultima oara a fost editat de ivy (2007-09-05 11:56:20)


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#4 2007-09-05 12:02:13

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: care este diferentsa dintre a face dragoste si a face sex?

alexia a scris:

Asta vorbeam eu cu iubitul meu ieri smile
Raspunsul lui a fost exact ca al micaellei, dar eu am si o alta varianta.

Eu cred ca impreuna cu persoana iubita poti face si dragoste si sex. Dragostea este atunci cand totul decurge tandru, ca in filmele siropoase, cu pozitia misionarului, sarutari si mangaieri, sexul e salbatic..

subscriu


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#5 2007-09-05 12:15:03

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: care este diferentsa dintre a face dragoste si a face sex?

yhihihi.. big_smile pai cnd faci dragoste e asa la inceput mai lent si dupa devine un pik mai "ritmat" ca s zik asa smile. am ajuns si eu la concluzia ca sex sau dragoste e totuna, desi in anumite momente o numesti mai mult dragoste decat sex pt ca ai deja o relatie stabila, e ca si cum ai spune" am fct amor aseara cu iubitul meu" dragoste=sex, amor etc smile .


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-09-05 12:16:46

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: care este diferentsa dintre a face dragoste si a face sex?

micaella4 a scris:

love--feelings for the other
sex-- physical attraction
big_smile

eu nu sunt de acord cu stereotipul asta...fiecare dintre noi tragem linia intre ele diferit...pt ca a face dragoste sau sex tine de psihic...si la fel de bine poti face sex si cu si fara sentimente...sau poti cum se spunea mai sus sa nu faci nici o diferenta intre ele...deci dupa parerea mea diferent ramane la latitudinea fiecarei persoane...si noi trebuie sa o descoperim...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#7 2007-09-05 12:21:07

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: care este diferentsa dintre a face dragoste si a face sex?

alexia a scris:

Dragostea este atunci cand totul decurge tandru, ca in filmele siropoase, cu pozitia misionarului, sarutari si mangaieri, sexul e salbatic..

pai la noi tot timpul e salbatic big_smile niciodata n-am facut asa tandru pana la sfarsit... am inceput asa, dar apoi a "degenerat" tongue
dar nu cred ca asta inseamna ca noi nu facem dragoste smile pt mine e de ajuns sa stiu ca punem suflet in ce facem noi acolo, ca sa stiu ca e dragoste


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#8 2007-09-05 12:28:01

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: care este diferentsa dintre a face dragoste si a face sex?

nu exista nicio diferenta. chiar daca se spune ca sexul poate fi facut fara sentimente nu cred ca exista cineva care o poate face mecanic, se gandeste la facturi, casa, copii, cariera cand e "cu asa in asa" tongue


mami de minuni hjarta

Offline

 

#9 2007-09-05 13:36:21

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: care este diferentsa dintre a face dragoste si a face sex?

asa zic si eu ca nu exista diferenta ... sex poti sa faci si cu persoana iubita la fel cum faci si dragoste ... acuma depinde de moment


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#10 2007-09-05 13:38:29

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: care este diferentsa dintre a face dragoste si a face sex?

eu cred ca sex=dragoste=amor=ce mai vrea fiecare.
important e sa te simti implinit,conteaza mai putin cum ii zice


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#11 2007-09-05 14:16:05

micaella4
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 4144

Re: care este diferentsa dintre a face dragoste si a face sex?

rotfl2
mai, cate suflete, atatea pareri...
ma intreb ce-o intelege claustrophobical din toate astea.. big_smile

Offline

 

#12 2007-09-05 14:20:19

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: care este diferentsa dintre a face dragoste si a face sex?

Dragostea e sentimentul si sexul e actul. iar sexul poate fi de mai multe feluri, mai tandru cu multe sarutari si imbratisari, sau mai salbatic, mai rapid


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

#13 2007-09-05 14:21:20

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: care este diferentsa dintre a face dragoste si a face sex?

Unii pot sa faca sex fara alte sentimente, doar de dragul placerii, doar pentru descarcarea fizica. Sex fac si cei care au aventuri de o noapte sau cei care merg la prostituate.
A face dragoste categoric implica sentimente. Sex cu persoana pentru care simti mai mult decat pura atractie fizica = a face dragoste.


Sex stops when you pull up your pants, love never lets you go. ~ Kingsley Amis
Nobody dies from lack of sex. It's lack of love we die from. ~ Margaret Atwood
When things don't work well in the bedroom, they don't work well in the living room, either. ~ Dr. William H. Masters
An orgasm a day keeps the doctor away. ~ Mae West
Love is just a system for getting someone to call you "darling" after sex. ~ Julian Barnes
Love is the name, sex is the game, forget the name and play the game!
Sex without love is as hollow and ridiculous as love without sex. ~ Hunter S. Thompson


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#14 2007-09-05 16:04:34

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: care este diferentsa dintre a face dragoste si a face sex?

vdaiana, total de acord ! eu nu am facut niciodata sex. numai dragoste ! nu concep altfel ! smile

Ultima oara a fost editat de adina84 (2007-09-05 16:04:52)

Offline

 

#15 2007-09-06 03:18:03

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: care este diferentsa dintre a face dragoste si a face sex?

Sex without love is as hollow and ridiculous as love without sex. ~ Hunter S. Thompson

De acord. big_smile


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#16 2007-09-06 03:28:05

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: care este diferentsa dintre a face dragoste si a face sex?

de ce nu zice nimeni "dragoste orala", ci "sex oral"? Daca faci asta cu omul pe care il iubesti, ar trebui sa spui "dragoste", nu sex... Deci nu cred ca se aplica prea bine faza cu dragoste=sentimente si sex=atractie fizica... Banuiesc ca toate femeile sunt atrase fizic de omul pe care il iubesc... Deci cred ca e acelasi lucru big_smile

Saau.. ar mai putea fi o varianta: cand spui ca faci "dragoste", asta le include pe amandoua, dar cand spui ca faci sex, e doar sex.. Uf.. complicat subiect...

Ultima oara a fost editat de soulfly (2007-09-06 03:29:41)


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

#17 2007-09-06 03:29:32

Deeyutza
Full member
De la: Baia Mare
Inregistrat: 2006-08-15
Mesaje: 616

Re: care este diferentsa dintre a face dragoste si a face sex?

A face dragoste inseamna,   Excitare,mangaieri,sarutari...(bun acestea  se intampla shi knd faci sex)dar diferentza dintre sex shi dragoste este k atunci knd faci dragoste orgasmul este produs din:mangaieri,sex oral,mangaierea clitoristului...etc...depinde de fiecare
Iar knd faci sex orgasmul il provoci introducand shi scotzand penisul din vagin......
Cel putzin asta e parerea mea....
Aici.,,,fiecare cu parerile lor....shi conceptziile lor...

Offline

 

#18 2007-09-09 22:45:23

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: care este diferentsa dintre a face dragoste si a face sex?

soulfly a scris:

Banuiesc ca toate femeile sunt atrase fizic de omul pe care il iubesc...

Dar nu toate/toti il/o iubesc pe cel/cea de care sint atrasi fizic.

soulfly a scris:

cand spui ca faci "dragoste", asta le include pe amandoua, dar cand spui ca faci sex, e doar sex..

Cea mai plauzibila varianta.
Tocmai de aia barbatii cand se culca cu alta femeie nu simt ca isi inseala partenerea/iubita/sotia pt ca ei zic "honey i love only you, it was just sex".

Ultima oara a fost editat de vdaiana (2007-09-09 22:46:03)


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#19 2007-09-10 00:48:45

A.W.
Full member
Inregistrat: 2007-04-10
Mesaje: 344

Re: care este diferentsa dintre a face dragoste si a face sex?

vdaiana a scris:

Unii pot sa faca sex fara alte sentimente, doar de dragul placerii, doar pentru descarcarea fizica. Sex fac si cei care au aventuri de o noapte sau cei care merg la prostituate.
A face dragoste categoric implica sentimente. Sex cu persoana pentru care simti mai mult decat pura atractie fizica = a face dragoste.

subscriu.asta e si parerea mea.sex ai putea face cu un tip p care l-ai cunoscut in aceeasi seara doar pt k t simti foarte atrasa de el.insa nu cred k ai putea zice dupa 'am facut dragoste cu ala pe care l-am cunoscut aseara in club'.
dragoste faci cu persoana la care tii. astazi iubitul meu mi-a zis 'vreau sa t ***'.apoi s-a corectat 'ba nu.vreau sa fac dragoste cu tine,cu cele dinaintea ta am facut sex'

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.