homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Relatii interculturale


#1 2007-09-05 14:52:27

printz_me
New member
Inregistrat: 2007-04-11
Mesaje: 64

Relatii interculturale

Ce ziceti voi de relatiile din doua culturi complet diferite. Eu de exemplu sunt pe cale de imi lega sufletzelul de un indian si cum la acest pas se vor schimba multe din lucruri, ma gandesc ca diferentele noastre de cultura sa nu intervina. Acum pot spune ca beneficiez de toate aspectele pozitive din cele doua culturi, dar nu ma pot abtine sa nu ma intreb cum va fi cand vor veni si restul.....

Si banuiesc ca vorba noastra "it is true love baby" la un moment dat nu va fi suficienta.....


Gravitation is not responsabile for people falling in love

Offline

 



#2 2007-09-05 14:58:20

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Relatii interculturale

cred ca foarte important e sa discutati inainte de a definitiva actele(ca sa zic asa) toate aspectele problemei...sigur, nimeni nu iti poate garanta ca promisiunile facute vor fi si respectate dupa ce domnul se va vedea cu magarul legat la gard insa...mai mult de atit nu cred ca poti face


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2007-09-05 15:08:09

printz_me
New member
Inregistrat: 2007-04-11
Mesaje: 64

Re: Relatii interculturale

asta asa e. Sunt o persoana destul de pragmatica si stiu ca nu exista nici o garantie pentru fericire si lucruri roz si fluturasi, daca vrei o relatie o construiesti si muncesti pentru ea in mod egal, dar cum de multe ori suntem rezultatul lumii din jurul nostru, incerc sa ma pregatesc sa fac fata provocarilor.... smile sa le numesc asa si cum nu prea am avut relatii asa serioase in trecut imi sunt binevenite sfaturile voastre.

si tocmai de acel "magar legat la gard" imi este frica....


Gravitation is not responsabile for people falling in love

Offline

 

#4 2007-09-05 18:40:59

printz_me
New member
Inregistrat: 2007-04-11
Mesaje: 64

Re: Relatii interculturale

woow mika ma bucur sa aud ca nu sunt tocmai singura, vreau si eu sa-mi spui mai multe smile Noi ne-am cunoscut intr-un chat room, acum 2 ani jumate, hehehe era prima data cand il foloseam si initial nici nu stiam ca e din India pentru ca locuia in Irlanda, Tot ce a urmat pana in momentul intalnirii trebuia sa se intample. M-am hotarat sa merg eu sa-l vad (inca pe vremea cand nu eram in UE, deci cu viza) si de atunci de un an de zile legatura a evoluat rapid si acum ma voi duce la el de tot. Pentru o vreme o sa locuim in Dublin apoi in toamna vom merge pentru aproximativ doua luni in India, si de acolo mai vedem. Eu am decis sa renunt la cariera mea aici si sa imi urmez inima, stiu ca o sa  imi fie greu, mai ales ca eu de firea mea sunt o persoana ambitioasa.
La tine cum merge? voi cum v-ati cunoscut?

PS acum inteleg de ce citatul tau e Gandhi, ma gandeam ca trebuia sa existe o legatura smile


Gravitation is not responsabile for people falling in love

Offline

 

#5 2007-09-05 21:05:34

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: Relatii interculturale

ti-am trimis un mail...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-09-05 21:41:13

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: Relatii interculturale

bine k e open minded...eu am vb la un mom dat cu un indian de vreo 25 de ani..no flirting stuff...kre imi povestea k el nu se sarutase cu o tipa in viata lui...si nu stia cum sa-si faca tupeu sa ma intrebe dak am facut sex....(k vazuse o poza de-a mea cu bebe la avatar) si era traumatizat k la 18 ani deja o facusem....
M-a facut sa-mi dau seama k diferentele dintre culturi sunt mai mari dekt ne-am imagina la o prima impresie


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#7 2007-09-05 22:27:19

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: Relatii interculturale

eu vorbesc pe mess de un an si ceva cu un tip din Peru.e un tip foarte simpatic,si chiar cred ca ne-am potrivi de minune,daca am avea ocazia sa fim impreuna.din,pacate,cel putin momentan,acest lucru e imposibil.vorbim in spaniola,e foarte dulce,de fiecare data reuseste sa ma linisteasca si sa ma inveseleasca.pacat ca e diferenta de 8 ore intre noi si nu putem sta foarte mult de vorba,si-asa am inceput sa nu dorm noptile pana pe la 3-4.cred ca incep sa ma indragostesc si mi-e teama de lucrul asta.azi m-a intrebat cum se zice "te amo" in limba mea,si apoi mi-a zis "te iubesc".aseara l-am visat,parea atat de real.offf,de ce trebuie sa fie imposibil?doar el reusise sa ma scoata din starea oribila din ultima luna...


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

#8 2007-09-05 22:36:55

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: Relatii interculturale

pink_butterfly, nimic nu este imposibil daca amandoi va doriti. wink inteleg perfect ce ai scris aici si ce simti... iti tin pumnii

Offline

 

#9 2007-09-05 23:36:15

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: Relatii interculturale

asta mi-a zis si el.ca o sa faca tot posibilul sa vina el aici,macar sa ma vada.la un moment dat chiar ma intreba ce sanse sunt sa-si gaseasca job aici,ca web designer.deocamdata a spus ca incearca sa-si deschida firma lui si nu prea are posibilitatea sa vina,dar ca nu isi pierde speranta ca intr-o buna zi o sa ne cunoastem personal.e foarte ciudat,am senzatia ca-l cunosc de foarte mult timp,desi nu l-am vazut decat in poze,e aiurea ce simt...


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

#10 2007-09-05 23:46:44

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: Relatii interculturale

cand citesc asta imi amintesc de anu asta cand am mers in Spania mai exact in Granada.in blocul unde am stat(ca am mers la fratimiu) era un baiat de 25de ani si vorbeam cu el,tot vedeam ca el mereu statea la vorba se intindea sa vorbeasca etc...el a crezut ca eu ma stabilisem in spania ,de fapt nici nu m-a intrebat ce caut pe acolo,cu ce scop am venit.am facut schimb de iduri si atat.Apoi i-am dat add cand am venit in Romania si el credea ca sunt "acasa in spania".cand a aflat a fost ff dezamagit.mi-a zis ca nu stie acum cum sa-mi spuna ca e personal etc..da ca el ma place ff mult si acum el ce face.nici macar n-a apucat sa-mi spuna in fata.m-a sunat de cateva ori pe telefon si apoi insista sa-mi trimita bilet de avion.a durat ceva timp pana i-am explicat ca am scoala si ca intre timp eu era la inceput cu cineva.
eu mai vorbesc cu el,imi tot cere poze si imi tot spune ca poate candva daca voi veni oriunde in Spania va veni sa ma vada.in spania nu stiu cand voi mai merge da sigur voi mai face o excursie..poate peste 2 ani.de reintalnit sincer nu stiu...desi planuiesc sa merg tot in Granada.
sincer eu n-as fi dat sperante la relatia care putea fi chiar daca el era entuziasmat
oricum intotdeauna voi avea o amintire ff placuta din spania mai ales cum se uita la mine ...so sweet

Offline

 

#11 2007-09-06 01:00:26

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: Relatii interculturale

eu cunosc o tipa care dupa 1 an de vbit pe mess cu un egiptean si-a luat inima in dinti si s-a dus in egipt. S-au casatorit acolo (dupa 7 zile!!) apoi el a venit in romania si au facut o fetita care acum are 1 an jumate. Nu a pus-o sa-si puna basma in cap dar f greu a acceptat sa o pupe alti barbati pe obraz (chiar si de ziua cuiva). Acum a vazut cum stau lucrurile si cand vine pe la noi si e ziua mea sau a memei mele ne pupa pe obraz lol doar ca NICIODATA nu intra la noi in casa cand nu e si tata, chiar daca vine cu nevasta lui si nu admite sub nicio forma ca un barbat sa intre la ei in casa cand nu e el. Ciudat e ca dupa 2 ani ei tot in engleza isi vorbesc big_smile


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

#12 2007-09-06 01:01:55

Amaria
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-11
Mesaje: 2011

Re: Relatii interculturale

lol ce tare:D


At the top of the world there’s an island.A place where the sun never shines,but the people don’t care.
Because the snow over there is so bright they nearly go blind.

Offline

 

#13 2007-09-06 07:54:35

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Relatii interculturale

eu am avut o relatie cu un tip mulatru. si pot sa va spun ca a fost foarte foarte bine. distanta ne-a ucis relatia dar amintirile au ramas frumoase.

Offline

 

#14 2007-09-06 10:19:03

printz_me
New member
Inregistrat: 2007-04-11
Mesaje: 64

Re: Relatii interculturale

pink_butterfly nu ai de ce sa-ti fie frica sau sa te simti auirea, asa cum zicea mika nimic nu e imposibil..... eu acum am ajuns sa cred acest lucru wink


Gravitation is not responsabile for people falling in love

Offline

 

#15 2007-09-06 10:50:22

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: Relatii interculturale

eu sincer,nu ma vad calatorind pana in Peru.daca va veni el,cu siguranta o sa ne intalnim si o sa se infiripe cevA pt ca e mult prea dragutz.dar,nu stiu,relatiile astea la distanta ma cam deprima.eu am nevoie de cineva care sa fie langa mine mai tot timpul.ar fi super tare sa se mute el aici,dar asta e doar un vis,din pacate...


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

#16 2007-09-06 11:03:17

printz_me
New member
Inregistrat: 2007-04-11
Mesaje: 64

Re: Relatii interculturale

inteleg perfect ce spui, pentru 2 ani am simtit si eu acelasi lucru si a fost extrem de greu pana in momentul in care am decis: ma duc Am adunat bani si m-am dus si nu-mi pare rau si acum ma duc de tot si mi-au ramas doar de numarat orele si zilele.... smile (40 de zile si 19 ore)


Gravitation is not responsabile for people falling in love

Offline

 

#17 2007-09-06 11:16:32

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: Relatii interculturale

in ce oras mergi?

Offline

 

#18 2007-09-07 16:56:57

printz_me
New member
Inregistrat: 2007-04-11
Mesaje: 64

Re: Relatii interculturale

prima data ma duc in Dublin si mai apoi vedem.....cat dureaza terenul nostru neutru


Gravitation is not responsabile for people falling in love

Offline

 

#19 2007-09-07 17:28:29

marissa
Sr. member
De la: ..a million miles away
Inregistrat: 2007-04-22
Mesaje: 1704

Re: Relatii interculturale

o tipa de la mine din liceu dupa ce a terminat clasa a11a a plecat la unu cunscut pe net. intr-un an s-au casatorit, au facut un copil, s-au despartit si acum am vazut-o zilele trecute prin oras..


I miss you,I miss your smile And I still shed a tear Every once in a while
And even though it's different now You're still here somehow
My heart won't let you go And I need you to know
I miss you... hjarta grater

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.