homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Factori care influenteaza viata sexuala-7


#115 2010-04-06 18:15:39

Dreea
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-04-18
Mesaje: 44

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

Hristos a inviat, fetelor! De vreo luna, iubitul meu nu mai poate ejacula, decat foarte greu si cu mult ajutor din partea mea. Problema sta in felul urmator
: exista preludiu, excitatie super ok insa dupa ce ajung eu, asta insemnand cam 20- 30 de min , nu mai poate face nimic. Se chinuie sa ma faca pe mine sa ajung iar apoi nu mai poate el. In mod normal, el in max 10 min ar termina insa vad ca se abtine pentru mine. Ma simt absolut oribil pentru ca vad cat se chinuie. Am discutat si mi-a spus exact lucrul pe care il gandeam, aka sacrificiu. Tot de vreo luna, desi folosesc antibebe, a vrut sa foloseasca doar prezervativ, pe motiv ca vrea a ejacula in mine(e putin paranoic), ceea ce nu s-a ajuns a se intampla decat foarte , foarte greu. O fi abatut, stresat...l-am incurajat sa vorbim insa imi inchide gura cu : "n-avem despre ce vorbi". Nu ma pot simti bine daca stiu ca nici el nu se simte bine, mi se anuleaza toate orgasmele neutral.  Sper sa nu fie vorba de altceva si sa-i fie frica sa-mi spuna. Voi ce parere aveti?! sad

Offline

 

#116 2010-04-06 19:38:22

AyraBlack
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-29
Mesaje: 1068

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

Daca nu poti discuta cu el, as merge pe ideea ca o perioada sa iti mimezi orgasmele.

Inainte la 10 minute, pe urma la 15 minute, dar treptat.

Ca ce are prietenul tau e pe fond psihic.

si asa el crede ca te-a satisfacut, se termina si el. Toate bune si frumoase. Si cu timpul, facand treptat asta, vei ajunge sa il faci sa termine in acelasi timp cu tine...

Ultima oara a fost editat de AyraBlack (2010-04-06 19:39:16)

Offline

 

#117 2010-04-06 20:13:12

Dreea
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-04-18
Mesaje: 44

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

Multam' AyraBlack! >big_smile< O sa incerc sa vad ce se intampla. Daca si la 10-15 min vad ca inca are probleme nu stiu ce o sa fac. Sper sa nu fie vorba de altcineva.

Offline

 

#118 2010-11-16 13:24:30

iuli_ana
Full member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 187

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

Buna fetelor! Problema mea este ca prietenul meu este mai tot timpul plecat si noi ne intalnim pt momente fierbinti cam la o luna, o luna si jumatate. Vroiam sa va intreb care credeti ca este cea mai potrivita metoda antibebe tinand cont ca sunt alergica la latex. Am incercat metoda calendarului combinata cu cea a coiotului intrerupt dar parca totusi mi se pare ca ma joc cu focul si nu e deloc bine. As vrea ceva mai sigur. Ma poate ajuta cineva?


Cu totii suntem in acelasi sant, dar unii dintre noi privesc spre stele.                       
Cel ce se gandeste mult inainte de a face un pas isi va petrece viata intr-un singur picior.

Offline

 

#119 2010-11-26 23:15:50

dark_beee
Full member
De la: Oradea
Inregistrat: 2009-01-22
Mesaje: 114

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

Desi el este plecat..sincer tot AC ti-as recomanda...o vizita la planning/ginecolog si o recomandare buna... nu e o solutie sa te joci asa cu focul...


have a nice day wink

Offline

 

 Publicitate


loading...

#120 2010-12-03 16:01:06

bluesky89
New member
Inregistrat: 2010-09-10
Mesaje: 35

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

stresul influenteaza viata sexuala, in rau bineinteles

Offline

 

#121 2011-01-05 16:24:46

RYZE
Membru
Inregistrat: 2011-01-05
Mesaje: 1

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

Muzica este un alt element care influenteaza viata sexuala.

b-) raw beats & raw lyrics = magic

Offline

 

#122 2011-03-04 11:17:44

alinn2011
Membru
Inregistrat: 2011-03-04
Mesaje: 1

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

Pera Novacovici a facut cateva filmulete video despre sex *reclama*

Ultima oara a fost editat de gargarita (2011-04-19 19:05:48)

Offline

 

#123 2011-04-19 17:34:08

mature_man
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-17
Mesaje: 163

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

alinn2011 a scris:

Pera Novacovici a facut cateva filmulete video despre sex *reclama*

Alineeee,

Daca tot faci reclama unui site comercial care-i taxeaza la sange pe creduli, de ce nu scoti cativa gologani din buzunar si sa platesti un banner, ceva.
Sau te excita ideea ca postul tau e gratuit?!

MM

Ultima oara a fost editat de gargarita (2011-04-19 19:07:18)


Decat sa mori cu regrete, mai bine traiesti cu amintiri.

Offline

 

#124 2011-04-19 17:37:36

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

alinn2011 a scris:

Pera Novacovici a facut cateva filmulete video despre sex*reclama*

cred ca ai citit in reguli ca e interzisa reclama...deci ai ban

Ultima oara a fost editat de gargarita (2011-04-19 19:07:55)


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#125 2011-06-21 23:49:07

Narcoleptic
New member
Inregistrat: 2011-06-21
Mesaje: 6

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

Ok, nu stiu daca postez bine unde postez, but anyway ... problema mea este urmatoare :
    Am candidoza de... foarte mult timp (cred ca am 5 ani de zile), pe care nu pot sa o tratez neam. As putea spune ca e cronica. Cunosc si aplic toate regulile, toate tratamentele, etc. despre candidoza si in plus... nu iau anticonceptionale. Si totusi.... nu dispare.
    Nu ma astept la vreun leac minune(naturist sau nenaturist), pt ca m-am convins, nu exista smile, desi continui sa incerc pentru ca altceva nu am de facut si chiar nu mai am nimic de pierdut . In schimb as vrea sa imi fac un prieten, ceea ce ridica probleme evidente d.p. meu de vedere. Intrebarea este: Cum as putea eu vreodata, in viata asta, sa imi fac un prieten, sa am o relatie stabila, si sa fiu fericita alaturi de cineva, fara sa-i cauzez neplaceri, avand in vedere problema pe care o am? In majoritatea cazurilor, boala apare atunci cand exista o relatie stabila, partenerii se cunosc deja foarte bine, exista comunicare, intelegere si iubire intre ei. Dar cand vrei sa incepi ceva... cum procedezi? Ar fi dispus cineva sa te accepte asa cum esti? Intreb toate astea pentru ca sincer va spun.. ma simt anormala cu pb pe care o am. Ma gandesc ca posibilul partener ar prefera langa el mai degraba o persoana fara aceste probleme, decat una cu pb. de aceasta natura.
neutral Stiu, suna cam sumbru ceea ce zic, dar am ajuns la momentul in care sa cred ca viitorul nu-mi surade. deloc.
Astept pareri, sfaturi, povestiti din experienta... orice smile

Offline

 

#126 2011-06-22 00:24:58

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

daca nu ti-a trecut candidoza cu ce antimicotic ti-a prescris ginecologul, atunci o antifungigrama sigur ar arata la ce antimicotic este sensibila.
crede-ma ca si eu am avut o infectie timp de 4 ani de care credeam ca nu mai scap si care-mi dadea menstre foarte dureroase si, cu antibioticul potrivit (dupa antibiograma in cazul asta, dupa ce incercasem deja oricum toate antibioticele de pe antibiograma), a trecut intr-un final. antimicoticele nu stiu de cate feluri sunt, insa am inteles ca la antifungigrama trebuie apelat in cazul unei candidoze care nu mai trece.
si in ce fel te deranjeaza? sunt o gramada de femei care au candidoza si nici nu-si dau seama. esti sigura ca ai candidoza, asa ti-a iesit la analize?

Ultima oara a fost editat de jeannie (2011-06-22 00:31:57)

Offline

 

#127 2011-06-22 00:32:48

Narcoleptic
New member
Inregistrat: 2011-06-21
Mesaje: 6

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

Problema e ca locuiesc intr-un oras mic, si nu exista laboratoare care sa faca antibiograma. Am incercat cu mai toate tratamentele medicamentoase, dar de ceva timp nu mai iau nici un fel de astetfel de pastile sau ovule, ci m/am axat pe naturiste, pe ceaiuri, alimentatie sanatoasa, fara zahar si paine sau tot ce e legat de ele. Dupa cum ziceam, am cam incercat orice. E secretia aceea albicioasa, care ma deranjaza. nu e abundenta, dar exista. Si in plus dureri , intepaturi. Sunt sigura. Nici nu mai stiu de cate ori mi-am facut papa nicolau. Altceva nu iese decat candida. Problema a devenit una mai mult psihologica pot zice. Efectiv ma termina! si m-am saturat.

Offline

 

#128 2011-06-22 00:56:46

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

antifungigrama trebuie in cazul tau, nu antibiograma (eu am avut altfel de infectie). si apoi tratament prescris de ginecolog, cu care sa discuti si despre ce tratamente ai luat deja.

Offline

 

#129 2011-06-22 01:12:20

Narcoleptic
New member
Inregistrat: 2011-06-21
Mesaje: 6

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

am inteles.. multumesc mult de indrumari smile

Offline

 

#130 2011-06-22 15:28:10

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

Uite ce am gasit pe net. Dau copy-paste:
Algoritmul in tratarea oricarei infectii cu candida este urmatorul: se face recoltare de secretie vaginala direct pe un mediu de cultura pentru fungi (ciuperci). Se face cultura fungului pentru a se stabili exact ce specie si ce tulpina se gaseste in secretia vaginala respectiva. Dupa identificarea fungului se face antifungigrama (se testeaza mai multe medicamente antifungice si se observa la care dintre ele rata mortalitatii tulpinii fungice este mai mare). Antifungicul cel mai competent este indicat apoi pentru tratament persoanei respective. Tratamentul in stabileste NUMAI medicul.
Aceasta analiza trebuie neaparat facuta deoarece femeia nu este un cobai (cum gresit considera chiar si unii medici) pe care se testeaza antifungic dupa antifungic pana cand se descopera cel eficient. Testarea se face in afara corpului omenesc, pe medii de cultura iar tratamentul se face strict doar cu cel mai eficace antifungic conform antifungigramei si nicidecum dupa ureche.
Din pacate la noi se face numai in unele laboratoare cultura de fungi cu antifungigrama, asa ca trebuie intrebat la tine in oras. In Bucuresti se face sigur la Institutul Cantacuzino.
(http://www.naturaplant.ro/forum/candido … -t249.html)

Offline

 

#131 2011-06-23 00:20:23

Narcoleptic
New member
Inregistrat: 2011-06-21
Mesaje: 6

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

am gasit o clinica, care face antifungigrama, intr-un alt oras. mi-am facut o programare si voi merge vineri big_smile Sper sa iasa mai bine decat alte dati. Multumesc mult puss

Offline

 

#132 2011-06-23 23:58:57

next_
New member
Inregistrat: 2011-06-23
Mesaje: 37

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

factori.....

comportamentul, stitul, partenerii.


"Oamenii cunosc preţul fiecărui lucru, dar valoarea nici unuia."

Offline

 

#133 2011-07-06 00:36:01

t maria t
Membru
Inregistrat: 2011-07-06
Mesaje: 1

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

buna! am si eu o intrebare daca se poate.. eu i`au yasmin de 2 luni si mi`am inceput viata sexuala luna aceasta in schimb nu iau pastilele regulat, le iau ba cu o ora ba cu 2 intarziere, in schimb am facut`o neprotejat si nu a fost doar o data.. el spune ca nu a ejaculat in schimb eu am terminat tableta acum 2 zile si trebuia sa`mi vina:( credeti ca e posibila o sarcina?

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.