homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Probleme cu ochii


#1 2007-09-08 14:54:40

AdA_Ad9
Hero member
De la: Bucuresti-in mare parte:D
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2193

probleme cu ochii

fetele de aproximativ un an mi se umfla ochii.am fost la un consult si doctoara mi-a zis ca e un microb care l-am luat.si fac un feld e ulcior.problema e urmatoare,doctoara mi-a zis ca daca imi apare de mai mult de 7 ori va trebui sa ma operez.mi-a dat un tratament pe care sa il urmez,dar nu m-a ajutat foarte mult.in urma acestor umflaturi imi apar niste galme pe pleoape.si am ramas din pacate cu 2.azi dimineata m-am trezit cu ochiul stang umflat,iar mama mea e hotarata sa mergem la control,dar mie imi e tema pentru ca s-ar putea sa ma opereze,ca sa imi poata scoate galmele.iar in urma acestei operatii voi ramane cu cicatrici vizibile.stie careva ce as putea sa fac?


Să dărui totul, să sacrifici totul fără speranţă de răsplată;asta inseamnă iubire.Albert Camus

Offline

 



#2 2007-09-08 18:01:16

domino
Full member
Inregistrat: 2007-07-08
Mesaje: 250

Re: probleme cu ochii

acum vreo 4 ani am avut pe pleoapa de sus ca o intepatura de insecta [rosie si putin umflata]...m-am dus la doctor ca nu-mi trecea si mi-a dat tratament si mi-a zis cam acelasi lucru: daca nu trece, sa ma duc sa ma opereze...din fericire mi-a trecut si am scapat...
nu cred ca doctorii au epuizat toate metodele astfel incat sa treaca la bisturiu...chiar nu pot crede asta sad ..eu zic sa consulti si alt doctor in caz ca va zice sa te opereze...asa e cel mai sigur


Nothing happens without a reason...

Offline

 

#3 2007-09-08 18:23:48

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: probleme cu ochii

neaprat consulta si alt medic inainte sa te operezi! eu, cand eram mica, faceam tot timpul ulcior, un doctor mi-a zis ca trebuie operat, ca altfel nu mai scap de el... iar mama m-a vindecat cu ceai de musetel neutral comprese puse zi si noapte pe ochi si mi-a trecut intr-un final...
nu zic ca e si cazul tau, dar clar trebuie sa ceri si o a 2a opinie, ca sa fii sigura ca e caz de operat.


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#4 2007-09-08 21:00:54

AdA_Ad9
Hero member
De la: Bucuresti-in mare parte:D
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2193

Re: probleme cu ochii

o s ama duc la consult saptamana viitoare.sper sa fie bine sad


Să dărui totul, să sacrifici totul fără speranţă de răsplată;asta inseamnă iubire.Albert Camus

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.