homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Asigurari


#1 2007-09-08 19:24:34

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

asigurari

rog fetele care lucreaza in domeniul asigurarilor, sa dea niste detalii despre munca lor. e vorba, mai exact, de acele pensii private. incearca cineva sa ma coopteze la interamerican ca si agent de asigurari. as vrea sa fiu in tema inainte de intalnirea cu persoana respectiva. ea binenteles mi-a spus ca sunt numai avantaje, ca se castiga bine. vreau sa stiu cu ce ma angajez eu fata de ei (financiar si nu numai), cat de profitabil e job-ul, cat se castiga in realitate, cat timp solicita ? alte avantaje si dezavantaje...  mersi mult

Offline

 



#2 2007-09-08 19:49:31

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: asigurari

stiu pe cineva care strage semnaturi si datele de pe buletin si i se da 700ron la persona lucreaza ptr AIG

Offline

 

#3 2007-09-08 20:01:54

ellaP
Full member
De la: arad
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 153

Re: asigurari

cam asa e cum a scris butterfly20.dar mai sunt si alte avantaje si se tin seminarii in tara unde cei recrutati sunt instruiti.in orice caz merita sa te inscrii in acest domeniu.e un job part-time.eu nu stiu prea multe dar sorela si cumnatelul meu se ocupa.


Nu putem face lucruri mari pe acest Pamant, putem face numai lucruri mici, cu multa dragoste.

Offline

 

#4 2007-09-09 02:35:27

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: asigurari

nu strangi semnaturi si datele de pe buletin si iei 700ron, ci 70ron. Nu faci doar atat. Trebuie sa iei copie dupa buletin, sa completeze un chestionar, in care sunt obligati sa completeze chiar si codul C.U.I al firmei la care lucreaza. Oamenii sunt foarte ciufuti si nesiguri pe ei, pt ca in tara noastra nu exista educatie pt asa ceva. Iar acei 70 ron sunt impozabili. Calculeaza si tu 16% din 70ron si vezi cu ce mai ramanem. Eu m-am bagat (ING), si pe 17 incepe "omoru`" dar deja am vb cu niste persoane si se lasa f greu convinse, chiar daca le spui ca este OBLIGATORIU. Va fi foarte, foarte greu....

Ultima oara a fost editat de soulfly (2007-09-09 02:36:59)


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

#5 2008-03-14 20:00:26

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: asigurari

lucreaza cineva in domeniul asigurarilor ca as avea si eu o intrebare in legatura cu asigurarea locuintei.


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-03-14 20:03:50

skumpi
Vizitator

Re: asigurari

oana_ a scris:

lucreaza cineva in domeniul asigurarilor ca as avea si eu o intrebare in legatura cu asigurarea locuintei.

am lucrat eu ... desi eram pe parte cu RCA si CASCO dar stiu cate ceva si despre locuinte...

 

#7 2008-03-14 20:36:08

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: asigurari

eu am de facut o tema si imi trebuie niste sume....stiu valorea tehinca a locuintei si trebuie sa ma interesez cat costa asigurarea.


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.