homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pls lamuriti-ma si pe mine!


#1 2007-09-11 14:02:38

ice_princes
New member
Inregistrat: 2007-09-03
Mesaje: 90

Pls lamuriti-ma si pe mine!

Mi-a intarziat menstruatia 4-5 zile,iar in afara de asta am ameteli,greata,sanii intariti si f durerosi,ma doare spatele si burta.Astazi am facut un test si au iesit 2 liniute,insa a doua nu se vedea la fel de bine,era mai stearsa.Asta inseamna ca sunt insarcinata?Noi folosim metoda coitului intrerupt,dar mereu are grija si nu a ejaculat in mine deloc.


Me and u...

Offline

 



#2 2007-09-11 14:03:30

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Pls lamuriti-ma si pe mine!

mai fa unul maine dimineata cu urina prima...dar eu inclin sa cred ca e vb de o sarcina...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#3 2007-09-11 14:03:49

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: Pls lamuriti-ma si pe mine!

ar fi trebuit sa mai astepti 2 3 zile pana sa faci testul...


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#4 2007-09-11 14:04:29

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Pls lamuriti-ma si pe mine!

crys_ty_na a scris:

mai fa unul maine dimineata cu urina prima...dar eu inclin sa cred ca e vb de o sarcina...

si eu tot la sarcina ma gandesc ...


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#5 2007-09-11 14:05:53

PN
Full member
Inregistrat: 2006-10-21
Mesaje: 589

Re: Pls lamuriti-ma si pe mine!

dureri de spate si burta sunt semne ale menstruatiei...mi se pare cam devreme pentru gretzuri si ametzeli...calculeaza-ti perioada fertila...nu te stresa k poate vine ea!


bebe

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-09-11 14:07:05

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Pls lamuriti-ma si pe mine!

de obicei testele care arata si a2a liniutza...fie ea cat de neclara....sunt pozitive...asa ca....


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#7 2007-09-11 14:09:15

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: Pls lamuriti-ma si pe mine!

mai bine faci test de laborator cu snage. asta e cel mai sigur dupa parerea mea.mai fa unul maine. nu inteleg dc va complicati voi cu metoda coitului intrerupt cnd exista atatea si atatea metode de protectie, m?

Ultima oara a fost editat de blue_elf (2007-09-11 14:09:49)


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#8 2007-09-11 14:10:29

LadyInRed
Hero member
De la: _________
Inregistrat: 2007-06-07
Mesaje: 3261

Re: Pls lamuriti-ma si pe mine!

testul eu zic k trebuia facut in a 7`a zi...si totusi e prea devreme pentru greturi si ameteli...iar animalutza eu imi facusem un test de sarcina...iar a doua linie se vedea tot stearsa si am intrebat`o pe doctorita si mi`a zis k nu sunt...si asa era...a 2-a liniutza tre sa fie clar vizibila , iar burta si spatele asa cum a zis si PN sunt semne ale menstruatiei nicidecum ale sarcinei...eu zic k nu esti

Offline

 

#9 2007-09-11 14:11:53

ice_princes
New member
Inregistrat: 2007-09-03
Mesaje: 90

Re: Pls lamuriti-ma si pe mine!

Multumesc mult pt raspunsuri fetelor....o sa mai fac un test mai spre seara si maine merg sa imi fac analizele de sange.Se poate merge oricand,nu?ma refer ca nu trebuie dupa o anumita perioada de timp ca si testul de sarcina.


Me and u...

Offline

 

#10 2007-09-11 14:17:10

ice_princes
New member
Inregistrat: 2007-09-03
Mesaje: 90

Re: Pls lamuriti-ma si pe mine!

pe mine spatele nu m-a durut ncd inainte de menstruatie,doar burta.Insa acum ma doare f tare spatele....Si eu ma gandeam ca e ciudat pt ca inainte de stop ma dureau sanii si imi apareau 2-3 cosuri cam in acelasi loc.Si mi-au iesit...deja mi-au si trecut si sanii tot ma dor si stopul nu mai vine.Sau ar mai putea sa fie ceva....eu am luat ac vre-o 10-15 zile,dar m-am simtit rau si am renuntat si atunci mi-a venit menstruatia pt a doua oara in aceiasi luna(luna trecuta in 6).Este posibil sa nu mai imi vina luna asta?


Me and u...

Offline

 

#11 2007-09-11 14:18:56

LadyInRed
Hero member
De la: _________
Inregistrat: 2007-06-07
Mesaje: 3261

Re: Pls lamuriti-ma si pe mine!

ai rabdare putin... pana maine dimineata si la prima urina ..mai faci un test ...si atunci vezi..dak e tot asa neclar dai fugutza la sange.. [fara sa papi inainte] si acolo`ti va spune exact.

Offline

 

#12 2007-09-11 14:20:48

PN
Full member
Inregistrat: 2006-10-21
Mesaje: 589

Re: Pls lamuriti-ma si pe mine!

poate ai racit ice_princes...eu nu cred k esti insarcinata...si probabil antibb p kre zici k le-ai luat ti-a dereglat organismu..nu te mai juca asa.

Ultima oara a fost editat de PN (2007-09-11 14:22:39)


bebe

Offline

 

#13 2007-09-11 14:28:51

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Pls lamuriti-ma si pe mine!

1. poate sa manance inainte...nu are treaba hormonul de sarcina din sange cu mancatul.
2. f posibil e sarcina avand in vedere liniuta palida - poate fi mai stearsa si de la faptul ca l-ai facut cam devreme...testul de sange va spune exact daca e sau nu.

3. ai warn. mergi si citeste regulile unde vei invata cum sa editezi un mesaj la care nu ti s-a raspuns inca


mami de minuni hjarta

Offline

 

#14 2007-09-11 14:30:49

ice_princes
New member
Inregistrat: 2007-09-03
Mesaje: 90

Re: Pls lamuriti-ma si pe mine!

pai am mai racit eu.asper sa fie asa ca nu vreau bebe deocamdata.Si am uitat sa va spun ca initial a iesit doar o liniuta,iar mai spre sfarsit a aparut si a doua.Am cautat pe google si spuneau acolo cateva fete ca le-a aparut liniuta tot asa,abia se vedea si au fost intr-adevar insarcinate.Pana maine dimineata cred ca mor de neliniste sad


Me and u...

Offline

 

#15 2007-09-11 15:25:21

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Pls lamuriti-ma si pe mine!

ice_princes, nu vreau sa te necajesc, insa pun prinsoare pe orice vrei tu ca e sarcina...coitul intrerupt e o metoda de protectie destul de ineficienta...mai devreme sau mai tirziu trebuia sa se intimple...testul e slab pozitiv pentru ca l-ai facut destul de devreme(nu avem suficient beta HCG in urina) dar e pozitiv deci e sarcina
si, fetelor, de unde pina unde e prea devreme pentru greturi?????


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#16 2007-09-11 15:50:14

ice_princes
New member
Inregistrat: 2007-09-03
Mesaje: 90

Re: Pls lamuriti-ma si pe mine!

Am facut alt test...a iesit la fel sad.Maine o sa merg sa fac analizele de sange sa fiu sigura.Multumesc mult pt raspunsuri.


Me and u...

Offline

 

#17 2007-09-11 16:01:09

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Pls lamuriti-ma si pe mine!

ice_princes, nu arunca banii pe fereastra cu analiza de singe. e sarcina. salveaza banii pentru ca, indiferent daca decizi sa pastrezi sau nu copilul, vei avea nevoie de ei.
crede-ma pe cuvint, stiu ce vorbesc, chiar daca tie nu iti place ce iti spun: e sigur sarcina


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#18 2007-09-11 16:05:40

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: Pls lamuriti-ma si pe mine!

am o intrebare in special pt doctoressa. nu poate sa se duk la medicul de familie s-i ceara sa faca anlize la sange asa poate scuteste bani,m?


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#19 2007-09-11 16:20:56

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Pls lamuriti-ma si pe mine!

blue_elf, testul la care te referi nu il deconteaza casa de asigurari...nu orice analiza vrei tu sa faci ti-o poate da medicul de familie gratuit. In plus, cheltuiala e inutila, cum spuneam. Argumente:
1. metoda de protectie contraceptiva putin eficienta(risc 40-45% de sarcina)
2. 2 teste de sarcina pozitive
3. semne de sarcina prezente(dureri de sini si absenta menstruatiei)
E sigur sarcina


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.