homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Opinii despre fluturasi


#1 2007-09-14 22:13:17

schumiholic
Hero member
Inregistrat: 2006-07-28
Mesaje: 2051

Opinii despre fluturasi

Fetelor, am nevoie de parerile voastre. Vreau sa fac niste fluturasi si vreau sa stiu ce v-ar atrage pe voi, ce v-ar face sa doriti sa aflati mai multe informatii despre un produs.

1. In primul rand, ce va atrage mai mult atentia - un fluturas care contine doar un slogan (un indemn, o invitatie) si informatii de contact sau un fluturas cu mai multe detalii? Care din cele 2 v-ar face sa vreti sa aflati mai multe informatii?

2. Daca se specifica in text ca produsul este mai scump, ati renunta din prima sa aflati mai multe detalii la gandul ca poate nu va permiteti sau ati vrea sa aflati ce inseamna scump?

3. Ce diferenta vedeti intre cele 2 sintagme "bun, dar scump" sau "scump, dar bun".

Astept cu interes parerile voastre!


If you love something, set it free. If it comes back, it will always be yours. If it doesn't come back, it was never yours to begin with. BUT, if it just sits in your living room, messes up your stuff, eats your food, uses your telephone, takes your money, and doesn't  appear to realize that you had set it free....... You either married it or gave birth to it!

Offline

 



#2 2007-09-14 22:21:10

PN
Full member
Inregistrat: 2006-10-21
Mesaje: 589

Re: Opinii despre fluturasi

1.  mai intai imi atrage atentia sloganul...si apoi vad detaliile...nm-as sta sa citesc nijte detalii asa aiurea..mai intai trebe sa ma atraga ceva.
2. dak produsul ma intereseaza mult nu conteaza pretzul..si dak e mai scumpicel trebuie sa fie si bunicel.
3.diferentza e la "bun, dar scump" faptu k vreau ceva bun si nu conteaza pretzul..iar la "scump, dar bun" ..in situatia in care gandesc k dak e scump trewbuie sa fie si de calitate..adik bun..cred k e ceva doar...teoretic, practic acelasi lucru.. :-?


bebe

Offline

 

#3 2007-09-14 22:21:23

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Opinii despre fluturasi

credeam ca te referi la fluturi reali cand am vazut titlul rotfl2))))) eu ador fluturii si numai la asta ma puteam gandi big_smile

eu as face reclama buna produsului cu info  care sa ataraga interesul, dar as scrie si pretul, macar intr-un coltisor (asta pt ca nu sufar genul de reclame care lauda nu stiu ce si spun ca e ieftin si te trezesti ca de fapt poate nici nu face banii)

Offline

 

#4 2007-09-14 22:24:44

schumiholic
Hero member
Inregistrat: 2006-07-28
Mesaje: 2051

Re: Opinii despre fluturasi

Am zis produs in general, dar nu este unul singur, sunt mai multe, deci nu prea am cum sa scriu pretul...


If you love something, set it free. If it comes back, it will always be yours. If it doesn't come back, it was never yours to begin with. BUT, if it just sits in your living room, messes up your stuff, eats your food, uses your telephone, takes your money, and doesn't  appear to realize that you had set it free....... You either married it or gave birth to it!

Offline

 

#5 2007-09-14 22:27:54

persifona
Vizitator

Re: Opinii despre fluturasi

1. fluturas cu mai multe informatii
2. nu, as citi sa vad ce inseamna scump, desi as fi un pic sceptica dupa ce as citi ca e un pic mai scump.
3. prima chestie scrisa mi se pare a fi trasatura definitorie a produsului.. deci ori e mai mult bun decat scump, ori mai mult scump decat bun.. daca m-am facut inteleasa.

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-09-18 03:03:46

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: Opinii despre fluturasi

schumiholic a scris:

Am zis produs in general, dar nu este unul singur, sunt mai multe, deci nu prea am cum sa scriu pretul...

atunci de ce trebuie sa specifici k e mai scump? Nu cred k ar fi o reclama prea buna. Lumea s-ar speria de asta. Nu face nicio referire legata de pret. Daca sunt interesati, sa te contacteze pt mai multe detalii si atunci le explici tot iar daca vor fi incantati probabil nu li se va mai parea scump. Daca tu spui ca e mai scump.. Poate omului nu i se pare scump, dar tu ii induci ideea asta, asa k i se va parea scump din start, doar fiindca in subconstient i-a ramas ideea k e scump.... Eu zic sa nu mentionezi...


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

#7 2007-09-18 03:57:18

skumpi
Vizitator

Re: Opinii despre fluturasi

ceva care sa fie cu poze...colorate atractive...

 

#8 2007-09-18 14:20:11

schumiholic
Hero member
Inregistrat: 2006-07-28
Mesaje: 2051

Re: Opinii despre fluturasi

soulfly a scris:

schumiholic a scris:

Am zis produs in general, dar nu este unul singur, sunt mai multe, deci nu prea am cum sa scriu pretul...

atunci de ce trebuie sa specifici k e mai scump? Nu cred k ar fi o reclama prea buna. Lumea s-ar speria de asta. Nu face nicio referire legata de pret. Daca sunt interesati, sa te contacteze pt mai multe detalii si atunci le explici tot iar daca vor fi incantati probabil nu li se va mai parea scump. Daca tu spui ca e mai scump.. Poate omului nu i se pare scump, dar tu ii induci ideea asta, asa k i se va parea scump din start, doar fiindca in subconstient i-a ramas ideea k e scump.... Eu zic sa nu mentionezi...

Pana la urma nu am mai mentionat faptul ca e mai scump. Si sunt de acord cu teoria ta, insa mai e una. Eu ma gandisem in felul urmator: produsele sunt mai scumpe, dar nu exagerat, insa probabil ca nu oricine ar avea posibilitatea sa investeasca in sumele astea. Sunt oameni pentru care calitatea e mai putin importanta decat pretul. Si decat sa fiu contactata de mai multe persoane care vor sa afle detalii despre produs, dar in momentul in care le spun pretul dau inapoi, prefer sa fiu contactata doar de persoanele care in momentul in care vad "mai scump", stiu ca isi pot permite si poate chiar nu li se vor parea prea scumpe. Asta era teoria mea, insa ma razgandisem oricum, si nu am mai inclus detaliile referitoare la pret in fluturas.


If you love something, set it free. If it comes back, it will always be yours. If it doesn't come back, it was never yours to begin with. BUT, if it just sits in your living room, messes up your stuff, eats your food, uses your telephone, takes your money, and doesn't  appear to realize that you had set it free....... You either married it or gave birth to it!

Offline

 

#9 2007-09-18 14:29:52

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: Opinii despre fluturasi

e mult mai bine... bafta tongue

da` zi-ne si noua ce vinzi.. poate vrem si noi lol

Ultima oara a fost editat de soulfly (2007-09-18 14:30:20)


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

#10 2007-09-18 15:05:15

schumiholic
Hero member
Inregistrat: 2006-07-28
Mesaje: 2051

Re: Opinii despre fluturasi

E vorba de produsele cosmetice de care am mai zis pe forum. Mai multe detalii iti dau pe mail, daca vrei, ca altfel iau warn pentru reclama.


If you love something, set it free. If it comes back, it will always be yours. If it doesn't come back, it was never yours to begin with. BUT, if it just sits in your living room, messes up your stuff, eats your food, uses your telephone, takes your money, and doesn't  appear to realize that you had set it free....... You either married it or gave birth to it!

Offline

 

#11 2007-09-18 16:24:11

disguise
Full member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 591

Re: Opinii despre fluturasi

schumiholic...pe mine la un fluturos ma atrage culoarea ....daca are o culoare placuta sau aranjat frumos ,o forma frumoasa il citesc de susu pana jos ..daca e negru sau alb tot nici nu ma mai apuc.
nu ma intereseaza cat costa , l-as cititi oricat ar costa


Life is like a box of chocolates, you never know what you're gonna get

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.