homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

-Barbatii-


#1 2007-09-15 13:50:43

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

-Barbatii-

acum cateva minute am gasit in ziarul 'libertatea'' un articol foarte foarte interesant iar commenturile erau la fel de interesante si mai nasteau si intrigi.


http://www.libertatea.ro/index.php?sect … sid=187123
pe voi iubitii/ sotii vostrii va ajuta in treburile casnice sau zik  eterna replik ca barbatu aduce bani in casa iar femeia gateste, ae grija de bebe si fc curat intr-un cuvant (cum se spunea odata si uneori si acum) " la cratitaaaaaaaa!!!!"
'

Ultima oara a fost editat de blue_elf (2007-09-15 13:51:39)


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 



#2 2007-09-15 13:54:44

Mandy
Hero member
De la: Bucuresti most of the time
Inregistrat: 2006-04-15
Mesaje: 3287

Re: -Barbatii-

Cu iubitul meu gatesc de multe ori,e mai distractiv smile.Peste o saptamana si un pic o sa ne mutam impreuna si chiar vorbeam de faptul ca o sa impartim sarcinile si a zis ca face orice in afara de sters praful lol.Oricum stie ca nu as tolera mentalitati de-alea de om de caverna big_smile

Offline

 

#3 2007-09-15 13:56:13

domino
Full member
Inregistrat: 2007-07-08
Mesaje: 250

Re: -Barbatii-

iubitul meu a locuit singur toata vara si in casa la el era mereu curatenie, isi face singur de mancare isi spala etc...deci nu cred ca se pune problema ca nu stie sa faca...
daca femeia e casinca, e normal sa faca ea toate treburile, insa daca amandoi lucreaza, lucrurile casnice se impart pt amandoi...nu mi se pare corect ca femeia sa aiba si serviciu sa aiba grija si de copil, sa mai faca si mancare si curatenie...iar barbatul sa zica ca e extenuat de la serviciu...mi se pare exagerat si ma feresc de astfel de barbati sad

Ultima oara a fost editat de domino (2007-09-15 13:56:54)


Nothing happens without a reason...

Offline

 

#4 2007-09-15 13:57:39

Mandy
Hero member
De la: Bucuresti most of the time
Inregistrat: 2006-04-15
Mesaje: 3287

Re: -Barbatii-

Uita-te pe articolul "Barbati la cratita"(link-ul e mai sus)si la comentarii.

Offline

 

#5 2007-09-15 13:59:48

micaella4
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 4144

Re: -Barbatii-

deci cum ziceam si dincolo...barbatii de genul ar trebui gazati.. respira aerul degeaba; parca ei nu au mame, stupid jerks.
bine i-a dat unul peste bot acolo rotfl

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-09-15 14:03:49

rayuela
Full member
De la: dincolo de moarte
Inregistrat: 2007-06-09
Mesaje: 866

Re: -Barbatii-

eu am stat cu iubitul si numai el gatea.il mai ajutam si eu dar mai rar.lui ii place sa gateasca.si face orice,spala,matura.ne ajutam,mai mult el pe mine.


iubind dincolo de moarte

Offline

 

#7 2007-09-15 14:05:46

Mandy
Hero member
De la: Bucuresti most of the time
Inregistrat: 2006-04-15
Mesaje: 3287

Re: -Barbatii-

Ramasesem masca acum 2 ani..Ma intelegeam bine cu un tip care lucra la un magazin langa mama si treceam pe la el,mai vorbeam,etc.Si imi zicea ca ii place sa gateasca,sa mearga prin magazina,ca il relaxeaza shopping-ul daca e suparat,face curat...Si ma uitam la el ceva gen "Marry me" lol

Offline

 

#8 2007-09-15 14:07:10

micaella4
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 4144

Re: -Barbatii-

uf, blue_elf..fetele nu prea dau click pe link sa se ingrozeasca... ai fost prea blanda cu introducerea tongue

Offline

 

#9 2007-09-15 14:08:57

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: -Barbatii-

mi-a plkut commentul acelei femei acre are baiat. si soacrele sunt de vina pt "buna" lor crestere.uneori ma mai enervez ac eu spal vasele si cnd vin acs mama se ia de mine k dc sunt vase murdare in chiuveta ca ea vien de la serviciu obosita si eu nu fc nik, si i-am zis k taicamiu le lasa asa k cica el e barbat, fassss in fasss si ce daca...al meu mai are fitze din astea ca barbatul dauce bani in casa si asa.. si i-am zis  ca nue  chiar asa cum pare... nu ea sa faca totul iar el sa stea la pc sua la tv.

al meu face mancare.. adik mai stie in schimb eu nu stius fc mancare decat 2-3 feluri atat si m-a invatzat s fc clatite tongue. si unoeri mai imi reprosaza ca nushu s fc d mancare... au fost plecati ai lui la mare impreuna cu sorsa si noi am stat in Buc. si acu 2 sapt cnd au venit au sunat si au anuntazt ca or sa vina si i-am zis s fcm curat in bucatraie, el a dat cu aspiratorul in sufragerie si i-am zi s scoata mochetele din bucatarie sa le scuture de praf ca dupa fac eu. si cred ac am tzipat al el de vreo 2 oris  lase pcu si s vina s ma ajute, iar ac s-si stearga praful tre s-l trag de maneca eu ca el nu fce tongue, zice ca prefera saiba vraiste pe acolo k stie unde-s puse toate lucrurile, dar de paste sa mai bien zis odata inainte de craciun ne-am apukt s fcm ccuratenie la el si cnd am sters praful amz is k innebunesc si i-am aratat "uite vezi ce de prfa? vezi cati microbi?"si dupa ce arata totul aranjat si neprafuit s-a si mirat ce bne arata camera tongue si apoi m-a rasplatit smile.

Ultima oara a fost editat de blue_elf (2007-09-15 14:14:51)


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#10 2007-09-15 14:22:54

rayuela
Full member
De la: dincolo de moarte
Inregistrat: 2007-06-09
Mesaje: 866

Re: -Barbatii-

eu nu sunt si nu voi fi o gospodina.mi-a si spus ca nu vrea sa devin o fata care sta la buc si are griji.si face el.e un dulce.de mica nu am facut treburi de astea,preferam sa bat un cui,sa vopsesc ceva,sa car greutati,orice numai munca de fata nu.pt ca ma enerveaza chestiile de genu:"trebuie sa faci ca esti fata". nu sunt de acord.


iubind dincolo de moarte

Offline

 

#11 2007-09-15 14:32:56

domino
Full member
Inregistrat: 2007-07-08
Mesaje: 250

Re: -Barbatii-

Mandy a scris:

Uita-te pe articolul "Barbati la cratita"(link-ul e mai sus)si la comentarii.

prima data cand am dat pe link imi aparea pagina principala...dupa ce am postat am putut intra pe articol...multumesc smile


Nothing happens without a reason...

Offline

 

#12 2007-09-15 14:34:40

Mandy
Hero member
De la: Bucuresti most of the time
Inregistrat: 2006-04-15
Mesaje: 3287

Re: -Barbatii-

Cu placere smile

Offline

 

#13 2007-09-15 14:43:20

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: -Barbatii-

rayuela a scris:

,preferam sa bat un cui,sa vopsesc ceva,sa car greutati,orice numai munca de fata nu.pt ca ma enerveaza chestiile de genu:"trebuie sa faci ca esti fata". nu sunt de acord.

si eu la fel.


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#14 2007-09-15 14:48:47

brut
Hero member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 2545

Re: -Barbatii-

prietenul meu, cand ma invita la el, mereu imi gateste, strange el dupa ce mancam, face toate treburile! mereu zice ca la casa noastra el va face toate treburile big_smile eu sunt cam lenesa de felul meu, m-am obisnuit ca mama sa stranga dupa mine smile

Offline

 

#15 2007-09-15 15:04:00

kimy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-08-05
Mesaje: 3425
Site

Re: -Barbatii-

Eu cred ca chestia cu ajutatul barbatului la treburile casnice tine de bun simt.In familia mea de ex,tata o ajuta pe mama cu absolut orice,de la gatit,spalat(la masina k astea sunt timpurile) la facut curatenie.Sa nu mai zic k am fost obisnuita k tata sa repare absout tot ce am stricat(avantajul este k e si priceput) dar stiu si cazuri in care sotul unei prietene de-a mamei nu face absolut nimic,nici macar nu bate un cui...

Offline

 

#16 2007-09-15 15:06:20

kimy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-08-05
Mesaje: 3425
Site

Re: -Barbatii-

si sunt destule cazuri in care barbatul aduce decat  bani in casa si atat.Eu inca sunt la faza de "educare" a iubitului meu de cand ne-am mutat iimpreuna si nu zic k nu ma ajuta,doar trebuie sa ii spun ce sa faca big_smile adica trebuie sa ii spun fa te rog aia etc..dar tot e ok ca ma ajuta chiar daca ii spun eu:)

Offline

 

#17 2007-09-15 15:38:43

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: -Barbatii-

domino a scris:

daca femeia e casinca, e normal sa faca ea toate treburile, insa daca amandoi lucreaza, lucrurile casnice se impart pt amandoi...nu mi se pare corect ca femeia sa aiba si serviciu sa aiba grija si de copil, sa mai faca si mancare si curatenie...iar barbatul sa zica ca e extenuat de la serviciu...mi se pare exagerat si ma feresc de astfel de barbati sad

Si eu tot la fel consider... Oricum, iubi meu stie sa faca mai multa mancare decat mine. smile Eu nu prea mananc mancare gatita....asa ca nici nu ma obosesc sa fac. smile


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#18 2007-09-15 17:38:22

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: -Barbatii-

La mine in casa tata gateste, spala vasele, baga rufe la masina, da cu mopul, da cu aspiratorul (inclusiv la mine in camera) big_smile Mama mai calca din cand in cand, cand nu vine mamaie sa ne calce... Dar asta pt ca tata de obicei vine mult mai devreme decat mama de la munca. Eu nu prea fac nimic, deci daca o sa ma marit vreodata ori face el de toate ori imi angajez menajera big_smile Oricum cel mai tare urasc sa spal vasele. As prefera sa frec WCul decat sa spal vasele... Dar imi place sa gatesc si chiar imi iese bun.. Oricum pana acum toti cu care am fost erau harnici si dupa ce mancam spalau ei vasele tongue


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

#19 2007-09-15 17:54:21

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: -Barbatii-

Tatal meu gateste pentru mama mea aproape zilnic iar mama mea se ocupa de curatenie, calcat, rufe. Cumparaturile le fac impreuna sau cu schimbul.
Pentru iubitul meu nu am cuvinte de lauda. Egal despre ce este vorba in gospodarie sarcinile se impart fara a se sta la discutii. Totul decuge minunat si repede, fara stres iar dupa ce cuibul este curat si mancarica gata savuram momente de vis impreuna.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.