homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Un sfat va rog


#1 2007-09-19 21:53:59

yoo_bogdan89
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 461

un sfat va rog

sper sa imi puteti da un sfat va rog ar insemna mult........eu si cu prietena mea n`am inceput viata sexuala eu am 17 ani si 11 luni si ea ar 15 ani........si m`am gandit ca pot interveni mult prob la inceput nu prea nea pasat dar acum..........eu o sa fac 18 ani incurand si nus ce reactie ar avea parinti ei daca ar fi sa afle......am vb cu ea si a zis ca nu vrea sa le spuna alor ei findca nu stie cm vor reactiona in potriva mea.....si mai exact as vrea sa stiu ce as putea pati.......acum suntem amandoi minori.......dar eu voi fi major in cateva zile STIU CE ESTE LEGEA ACEA CU CORUPEREA DE MINORII dar noi deja eram minori cand am inceput aum chiar nus ce sa fac......(ea a zis ca mai bine se desparte de mine dacat sa patesc ceva ).....pllzzz poate reusiti sa ma ajutai cu un sfat ceva macar (o iubesc prea mult ca sa intervina asta intre noi dar nus ce sa fac :-<)

Ultima oara a fost editat de yoo_bogdan89 (2007-09-19 21:56:09)

Offline

 



#2 2007-09-19 21:58:02

persifona
Vizitator

Re: un sfat va rog

Nu se intampla nimic. Din cate stiu eu e o problema doar daca intretineti relatii sexuale impotriva vointei ei si se afla.

 

#3 2007-09-19 21:59:01

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: un sfat va rog

chiar daca voi erati minori cand ati inceput....acum vei fi tu major si ea minora.
Nu prea ai ce sa faci......doar sa ai grija sa nu ramana insarcinata. Poate sa spune oricine ce vrea dar eu nu sunt de acord ca o copila de 15 ani sa ia anticonceptionale. Daca ati decis sa va incepeti viata sexuala trebuie sa fiti capabili sa va asumati acest lucru, care are riscurile sale.
Gandeste-te intai la sanatatea ei (si implicit la a ta....ma refer ca daca afla ai ei k pateste ceva te tai in bucati) si apoi la placere......folositi prezervativ


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

#4 2007-09-19 22:00:07

yoo_bogdan89
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 461

Re: un sfat va rog

da da tinand cont ca parinti ei sunt mintea si trupul ei pana la 18 ani ei decid ce pot sa fac din cate stiu pot depune declaratie la politie mau cam speriat prieteni mei.......si nsu ce ar fi mai bine sa fac :-<

Offline

 

#5 2007-09-19 22:01:17

domino
Full member
Inregistrat: 2007-07-08
Mesaje: 250

Re: un sfat va rog

eu stiam ca parintii pot depune plangere impotriva lui pt ca ea e minora iar ei au tot dreptul sa o faca sad o lege scoasa la betie [din punctul meu de vedere] dar se aplica sad


Nothing happens without a reason...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-09-19 22:03:00

persifona
Vizitator

Re: un sfat va rog

Dar doar daca ea NU a fost de acord, cel putin din cate stiu eu.

 

#7 2007-09-19 22:03:34

Reina
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 3881

Re: un sfat va rog

Dar chiar asa sa depuna marturie parintii,altceva nu au ce sa faca? Pana la urma e prietenul ei si nu a fortat-o sa o faca cu el


Mamica de 2 pui scumpi

Offline

 

#8 2007-09-19 22:04:50

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: un sfat va rog

yoo_bogdan89 a scris:

da da tinand cont ca parinti ei sunt mintea si trupul ei pana la 18 ani ei decid ce pot sa fac din cate stiu pot depune declaratie la politie mau cam speriat prieteni mei.......si nsu ce ar fi mai bine sa fac :-<

Pai atunci sa nu afle....nu e asa greu sa ascunzi asta de parinti...mai ales la 15 ani...parintii inca te vad copil mic si inocent.
Eu am o prietena ...are 21 de ani si de 3 ani le ascunde parintilor k nu mai e virgina.......acum na..ori minte ea prea bine ori parintii sunt in faza de negare, sau o cred prea cumintica


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

#9 2007-09-19 22:05:04

yoo_bogdan89
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 461

Re: un sfat va rog

da ea a fost de acord cu aceasta chestie....nu a fortato nimeni dar acum stateam si am gandeam ce as putea sa patesc findca o fiu major si ea minor.........

Offline

 

#10 2007-09-19 22:06:18

persifona
Vizitator

Re: un sfat va rog

N-o sa patesti nimic, cum ea e de acord.

 

#11 2007-09-19 22:07:24

yoo_bogdan89
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 461

Re: un sfat va rog

mitzili a scris:

yoo_bogdan89 a scris:

da da tinand cont ca parinti ei sunt mintea si trupul ei pana la 18 ani ei decid ce pot sa fac din cate stiu pot depune declaratie la politie mau cam speriat prieteni mei.......si nsu ce ar fi mai bine sa fac :-<

Pai atunci sa nu afle....nu e asa greu sa ascunzi asta de parinti...mai ales la 15 ani...parintii inca te vad copil mic si inocent.
Eu am o prietena ...are 21 de ani si de 3 ani le ascunde parintilor k nu mai e virgina.......acum na..ori minte ea prea bine ori parintii sunt in faza de negare, sau o cred prea cumintica

da dar tinand cont ca se pot intampla atatea probleme nus ce ar fi m`ai bine sa fac.......sa continuam asa ar fi un risc care mi las asum eu......si totul depinde cum reactioneaza parinti ei pot sa inteleaga asta ca un lucru normal pot sa se ridice in potriva mea........am citi pe forum despre o tipa care la 17 ani a facut avort fara acordu parintilor tot asa nu stiua si a spus doctor ca normal ar fi trebuit sa anunte politia dar tinand cont ca a fost cu acordul ei de a fac sex cu respectivul a aceptat avortul .......acum chiar nu stiu

Ultima oara a fost editat de yoo_bogdan89 (2007-09-19 22:08:57)

Offline

 

#12 2007-09-19 22:17:25

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: un sfat va rog

pai eu zic k mai bine nu te gandesti la avort si va protejati DE FIECARE DATA cu o metoda eficienta.....adica sa iti iasa din cap coit intrerupt sau metoda calendarului.....


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

#13 2007-09-19 23:05:22

yoo_bogdan89
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 461

Re: un sfat va rog

pai nu folosim asa ceva........

Offline

 

#14 2007-09-19 23:29:40

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: un sfat va rog

atunci calmeaza-te si fiti precauti


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

#15 2007-09-19 23:59:24

rozik
Full member
Inregistrat: 2006-08-31
Mesaje: 908

Re: un sfat va rog

Daca fata are 15 ani impliniti,e ok.In schimb,actul sexual(de orice natura),cu o persoana care nu a implinit inca varsta de 15 ani,constituie infractiune si se pedepseste cu inchisoare de la 3 la 10 ani;chiar daca fata a fost de acord,legea se aplica si la sesizarea altor persoane.Asa ca ar fi mai bine sa nu afle parintii,deocamdata........


Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are!
Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Offline

 

#16 2007-09-20 00:49:04

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: un sfat va rog

rozik a scris:

Daca fata are 15 ani impliniti,e ok.In schimb,actul sexual(de orice natura),cu o persoana care nu a implinit inca varsta de 15 ani,constituie infractiune si se pedepseste cu inchisoare de la 3 la 10 ani;chiar daca fata a fost de acord,legea se aplica si la sesizarea altor persoane.Asa ca ar fi mai bine sa nu afle parintii,deocamdata........

esti la drept? big_smile

dar presupunand k ar face parintii o sesizare ea nu ar avea nici un cuvant de spus? (io stiu in cazul in care se incepe vreun procesc ceva). intreb doar din curiozitate


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#17 2007-09-20 02:14:29

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: un sfat va rog

ba ar avea! Dupa 14 ani raspunde penal, deci in cazul unui proces, are dreptul de a da declaratii. wink Infractiune constituie doar sexul cu o persoana sub 15 ani, sau cu o persoana de peste 15 ani, fara acordul acesteia. Adica daca nu ai violat-o (ceea ce nu e cazu) nu patesti nimic! Orice ar face parintii ei, ea are libertatea cuvantului si in cazul unui proces nu o opreste nimeni sa dea declaratie k A VRUT!! Iar in acest caz nu are nimeni ce sa-ti faca. Daca vine taica-su si te da putin cu capu` de pamant, asta-i partea a 2-a lol dar te descurci tu tongue Nu mai fi asa panicat! Traiti-va viata! Nu ai ce sa patesti. Am tone de prieteni combinati cu minore si niciunul nu a patit nimic niciodata... Si unele au chiar parinti d-aia care le cred sfinte si sunt siguri k fetele lor se vor marita virgine. Esti cam paranoic.. calmeaza-te!

App.. eu la 15 ani (deci raspundema penal) am facut-o cu un baiat de 13 (deci e infractiune, chiar daca el a vrut).  Iar la 18 ani am facut-o cu acelasi baiat, care atunci avea 16 si cu altu` care avea 17 jumate. Deci ar trebui sa infund puscaria.. wink Dar sunt inca in libertate.. WOW! Ce miracol lol  So.. chill!

Ultima oara a fost editat de soulfly (2007-09-20 02:17:25)


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

#18 2007-09-20 12:48:25

yoo_bogdan89
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 461

Re: un sfat va rog

ce pot sa spun esti tare de treaba ms mult detot mi`ai luat o grija mare in fine nici noi nu vrem sa afle parinti ei dar ma gandeam pe viitor la cea ce se poate intampla.........ce am inteles eu daca parinti ei vor sa ma bage la pastrare intr`o camera rocoroasa si ea vrea s ama tina la caldura pot.....adica are si ea un cuvand de spus.......

Offline

 

#19 2007-09-20 12:50:42

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: un sfat va rog

yoo_bogdan...ma gindesc eu ca nu doar tu cresti ci si ea...asadar va face 16 ani la un moment dat...nuva ramine constant la 15...de la 16 ani te poti si marita cu dispensa...la o adica, ai variante...nu fii exagerat de stresat ca nu e cazul


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.