homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sinuzita


#1 2007-11-21 14:31:39

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

sinuzita

Am sinuzita de mai mult timp,dar de cateva zile am dureri de cap in fiecare seara.Aseara m-a durut f tare si capul si nasul,iar dimineata cand m-am trezit iara a inceput durerea.Am luat algocalmin,dar degeaba.cred ca s-a extins si la nas,plus ca am scuipat puroi.Vreau sa va intreb daca credeti ca medicul de familie imi poate prescrie antibiotice sau trebuie sa merg la orl?


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 



#2 2007-11-21 14:33:13

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: sinuzita

merge sa te duci si la medicul de familie.pe mine de cam o saptamana ma doare langa nas pometele ca sa zic asa,mamam imi tot zice sa nu fie sinuzita.se poate sa apara dureri in zona asta de la o sinuzita?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#3 2007-11-21 15:10:24

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: sinuzita

da,eu am inteles ca se poate.Chiar si la maxilar.Cica se poate extinde pe toata fata neutral


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#4 2007-11-21 16:03:41

innana
Sr. member
De la: Cluj
Inregistrat: 2006-08-15
Mesaje: 1882
Site

Re: sinuzita

sinuzita poate fi frontala, poate fi maxilara...sau poate sa fie si de una si de alta in acelasi timp. e clar ca ai o sinuzita foarte urata daca a inceput sa iti curga puroi. du-te la medicul de familie sa iti dea trimitere la O.R.L., el este in mai masura sa iti dea un tratament potrivit. pana atunci fa seara niste inhalatii nazale, nu o sa te mai lasa durerea de cap. si protejeaza-te de aerul rece de afara. nu sta la caldura puternica si poarta caciula cand iesi. e o boala foarte nenorocita. si eu am facut-o la 12 ani si de atunci nu mai scap de ea...ai grija de tine


Cu zambetul pe buze...

Offline

 

#5 2007-11-21 16:04:48

domino
Full member
Inregistrat: 2007-07-08
Mesaje: 250

Re: sinuzita

dar prin ce se manifesta sinuzita? pt ca si pe mine ma doare capul cam prea des, si in plus ma doare zona dintre ochi, iar tata imi zice sa nu fie sinuzita...nu as vrea sa fie pt ca ma uit la tata ca nu poate scapa de ea sad a luat antibiotice pt o viata intreaga si tot rau ii este sad


Nothing happens without a reason...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-11-21 17:29:49

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: sinuzita

daca te doare intre scprancene precis e sinuzita sad


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#7 2007-11-21 18:39:10

ale_eu
Full member
Inregistrat: 2007-09-18
Mesaje: 275

Re: sinuzita

si eu ma lupt cu sinuzita de vreo 9 ani...te doare capul foarte tare,mai ales cand te apleci(sa te legi la sireturi de exemplu) si mai si ametesti...pe mine ma doare foarte tare cand apas in zona dintre spancene sau de deasupra ochilor,sub sprancene.la sinuzita maxilara te dor pometii foarte tare si,la fel,te doare cand apesi pe ei.ia niste paracetamol sinus poate iti trece pe moment,eu asa fac,dar doar pana merg la medic.antibiotice nu am luat niciodata de capul meu,paracetamolul m`i l`a recomandat chiar el.plus ca de fiecare data cand ma duc imi da alt tratament lol deci nu as sti ce sa iau.cateodata chiar si injectii.

Offline

 

#8 2007-11-21 21:04:32

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: sinuzita

eu voi merge maine la farmacie sa imi iau ceva antibiotice,dar in cazul asta ac nu mai au asa mare efect,nu?trebuie sa fol si prezervativ?


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#9 2007-11-21 21:48:19

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: sinuzita

da - pe durata tratamentului plus inca 7 pastilute


mami de minuni hjarta

Offline

 

#10 2007-11-21 21:52:45

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: sinuzita

sad sad sad ce aiurea.Mersi frumos pt raspuns.


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.