homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Solar..e de bine sau nu?


#1 2007-04-10 16:37:36

micusa
Full member
Inregistrat: 2007-01-08
Mesaje: 546

solar..e de bine sau nu?

vreau sa merg la solar fiindca am o piele foarte alba zici cas moarta..si nu stiu e de bine sau nu fiindca am auzit mai multe pareri, cel putin spuneti-mi si mie din cei care-au fost care e procedura, adica trebuie sa te dai cu o crema oarecare inainte sau dupa, e bine sa faci dus inainte sau nu..de cite minute de solar e nevoie la inceput? pupicei..


mariah carey - bye bye

Offline

 



#2 2007-04-10 16:41:55

Designer
Banat
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 155

Re: solar..e de bine sau nu?

Pareri vei vedea (auzi) si aici . Intrebarea in sine tot banala se mentine caci oriunde vei primi sfaturi direct de la personalul mai mult sau mai putin 'calificat' .

Ultima oara a fost editat de Designer (2007-04-10 16:42:29)

Offline

 

#3 2007-04-10 18:54:56

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: solar..e de bine sau nu?

Eu merg iarna cateodata sa ma bronzez artificial insa o fac mai mult pentru acumulare de energie pentru ca iarna soarele nu straluceste prea mult. Am la fel o piele deschisa la culorare si de fiecare data dupa ce am fost la solar observ noi puncte mici maronii care apar pe piele. Deci foarte bine nu este sa mergi la solar. Eu merg de cel mult cinci ori pe an. Si persoanele cu tenul deschis la culoare sunt fermecatoare.......


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#4 2007-04-11 01:38:28

Melody
Full member
De la: mine din camara...
Inregistrat: 2006-12-15
Mesaje: 594

Re: solar..e de bine sau nu?

Fetelor, eu va sfatuiesc sa nu mergeti la solarul orizontal.doua cliente de-ale mamei mele (ea e cosmeticiana, nu lucreaza la solar sau asa ceva) au murit carbonizate, si o sa va explic de ce.  cu timpul, din cauza ca foarte multa lume se aseaza pe ele, lampile se uzeaza...asa s-a intamplat si in cazurile astea doua.au facut scurt-circuit si apoi au explodat toate...femeile respective au murit in mod oribil din cauza greselilor altora care nu si-au dat seama de posibilele riscuri. la solarul vertical e mai putin probabil sa se intample asa ceva deoarece lampile se uzeaza mai greu..plus ca la primul semn de pericol puteti deschide usa si fugi, nu trebuie sa va fie frica k daca va miscati se poate intampla ceva urat...eu cel putin nu am mers si nici nu voi merge decat la solarul vertial si va sfatuiesc si pe voi sa aveti mare grija...va puteti bronza ...de tot!


Cocorosie!

Offline

 

#5 2007-04-11 08:44:54

micusa
Full member
Inregistrat: 2007-01-08
Mesaje: 546

Re: solar..e de bine sau nu?

..dar inainte de solar se recomanda sa faci dus?


mariah carey - bye bye

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-04-11 10:59:19

Melody
Full member
De la: mine din camara...
Inregistrat: 2006-12-15
Mesaje: 594

Re: solar..e de bine sau nu?

da, inainte de solar poti sa faci dus, nu e nici o problema. problema vine dupa ce iesi de acolo, ptr ca poti avea pielea iritata si daca mai pui si apa cu sapun + frecare se irita mai rau.


Cocorosie!

Offline

 

#7 2007-04-11 11:36:41

barbara_mori
Hero member
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2157

Re: solar..e de bine sau nu?

nu am fost niciodata la solar desi demult imi doream,dar intre timp am descoperit cream de la nivea summer beauty e super,sunt ff incantata de ea,m-am dat 2 zile la rand cu ea si aveam o piele parca atunci am venit de la mare,apoi 2zile nu m-am mai dat,intradevar am avut o bluza stramta in parti de pasti si s-a frecat de piele si s-a cojit un pic,ieri m-am dat iar si azi parca acum am iesit de la solar,pete nu am,e super,dar aveti grija ca atunci cand nuva mai dati 2-3-4 zile incepe sa se cam ia,si cand faceti dus sa va frecati bine sa se ia,sa nu ramana fiindca arata ca jegul:(((asta e sg dezavantaj,si in plus crema e mult mai sanatoasa decat solarul....aaa si dupa ce v-ati dat sa stati dezbracate cel putin 1ora jum 2,ca altfel se ia pe haine si e nasol,dupa 2 ore sunteti ca si proaspat venite de la mare:)


Pentru a fi popular da-le oamenilor vesti bune despre obiceiurile lor proaste!

Offline

 

#8 2007-04-11 11:41:23

Melody
Full member
De la: mine din camara...
Inregistrat: 2006-12-15
Mesaje: 594

Re: solar..e de bine sau nu?

cand ai intins-o nu ai avut probleme? mie de asta imi e frica...k o voi intinde in mod inegal si voi arata ca un dalmatzian....


Cocorosie!

Offline

 

#9 2007-04-11 11:55:03

barbara_mori
Hero member
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2157

Re: solar..e de bine sau nu?

nu sincer nu am avut probeleme,am mai capatat ceva experientza cand ma dadeam cu autobronzant,cand aveam 2 concursuri intr-o sap la dans era un chin pt mine sa ma dau,mai ales a2a oara chiar aratam ca un dalmatian....asta este o crema alba o intinzi usor nu apesi si eu incep cu mainile apoi cu abdomenul,sanii,spatele partile laterale,apoi fatza si gatul si picioarele si ma dau cu multa crema ca sa se intinda mai bine,si are si un miros placut,sa te speli bine pe degete mai precis pe burice ca dupa aia vei avea unghii super galbene,deci imediat dupa ce ai temrinat de dat cu crema te speli,te incui in camera ta si stai asa 1 ora jum 2,sa nu stai intinsa in pat,de preferat stai pe scan,la pc,te coafetzi dar ai grija sa nu se imbibe in par crema aia,si ai sa vezi tu dua aia ce misto iese!eu chiar sunt multumita


Pentru a fi popular da-le oamenilor vesti bune despre obiceiurile lor proaste!

Offline

 

#10 2007-04-11 17:14:32

mikki_20
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-02-15
Mesaje: 4694

Re: solar..e de bine sau nu?

eu am fost la solar vertical.zic ca riscul de cancer de piele este mai mare la persoanele care merg tot timpul la solar cum am mai vazut eu unele fete care aratau de park dormeau in solar lol. daca mergi asa de cateva ori cum am mers si eu zic ca nu o sa patesti nik,numa sa ai grija ca eu am facut o data prostia crezand k dak am mai fost la solar si inainte mi'am facut programare pt 12 min si  mam km ars.


Avem 1 an si 5 lunite

Offline

 

#11 2007-04-11 17:19:11

micusa
Full member
Inregistrat: 2007-01-08
Mesaje: 546

Re: solar..e de bine sau nu?

dar e adevarat ca solarul vertical arde mai tare ca cel orizontal? ce creme trebuie folosite pt a te da inainte?


mariah carey - bye bye

Offline

 

#12 2007-04-11 17:26:45

mikki_20
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-02-15
Mesaje: 4694

Re: solar..e de bine sau nu?

pai d ex eu cand am fost prima oara la solar mi'au recomandat fetele de acolo o crema am dat 5,5 RON si era pt o sg utilizare,dar banui eu ca poti folosi orice crema pt protectie solara dar sa fie cu factor de protectie mai mare avand in vedere ca e prima oara cand te expui smile


Avem 1 an si 5 lunite

Offline

 

#13 2007-04-11 17:42:59

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: solar..e de bine sau nu?

nu sunt adepta a solarului


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#14 2007-04-11 18:52:38

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: solar..e de bine sau nu?

Bucurati-va de soare vara fetelor. Ramaneti la chestii naturale si nu va supuneti corpul la tot felul de probe numai pentru a arata mai bine.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#15 2007-04-11 19:17:10

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: solar..e de bine sau nu?

nu mai e soarele cum era inainte.sa vedeti la vara ce toropeala va fi.si vor patrunde in atmosfera si alt tip de raze..mai periculoase.asa k..aveti grija la vara...in timpul caror ore va expuneti la soare.si la soare dac stai mult in toiul zilei..si la solar dac te duci " zi de zi" tot afecteaza pielea...


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#16 2007-04-11 19:26:09

iustica
New member
Inregistrat: 2007-01-23
Mesaje: 71

Re: solar..e de bine sau nu?

eu am gasit o varianta mai putin daunatoare pt un bronz natural.mi-am luat de la garnier o crema "stralucire de vara".este hidratanta, cu extract de musetel.e mai mult pt fata dar eu imi dau si pe maini, si da o nuanta tare placuta.merita sa incercati.

Offline

 

#17 2007-04-11 22:49:45

Delphinash
Full member
Inregistrat: 2006-04-27
Mesaje: 168

Re: solar..e de bine sau nu?

Si Johnsons, au o lotiune de genul,  insa efectul nu e foarte bun si dupa mai multe aplicari ramai portocalie pe calcaie si pe maini, plus ca la spalat, nu se duce uniform, ramai cu dare. Si Dove au scos o lotiune de genul sunt mai multe, insa eu cred ca e la fel ca si cu autobronzantele, trebuie sa ai o oarecare experienta, ca altfel zici ca esti dalmatian.
Mai ales pe fata nu stiu cum ar trebui procedat sa-ti iasa o culoare uniforma, pe corp mai e cum mai e, umbli mai imbracata, dar pe fata?

Barbara_mori, e intr-adevar buna crema de la Nivea, e ca si o lotiune normala de corp, se duce fara probleme la spalat, nu apar probleme daca nu ai pielea suficient de hidratata?

Offline

 

#18 2007-04-12 11:42:40

barbara_mori
Hero member
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2157

Re: solar..e de bine sau nu?

apar probleme daca nu te hidratezi,adica daca te-ai dat cu ea in ziua respectiva nu mai ai nevoiede alta crema,daca nu te-ai mai dat ai nevoie,bronzulasta ramane destul timp daca te hidratezi corespunzator,si eu nu ma dau mereu,ma dau la 2-3 zile in schimb in pauza asta de 2-3 zile ma dau cu o alta crema de corp hidratanta fara autobronzant...da este ca o lotiune de corp normala(nu este autobronzant)ofera piele un aspect super dupa aplicare,dar in schimb a2a zis daca nu te dai cu nici un felde crema se cojeste ,nuj daca e cuv potrivit dar oricum arata urat mai ales daca pielea se freaca de haine...


Pentru a fi popular da-le oamenilor vesti bune despre obiceiurile lor proaste!

Offline

 

#19 2007-04-12 12:25:15

iustica
New member
Inregistrat: 2007-01-23
Mesaje: 71

Re: solar..e de bine sau nu?

isa20, crema este foarte grasa, sa zic asa, si se intinde foarte bine. dintre cate am folosit asta e singura care nu lasa urme daca se sterge.nu da aspectul de bronz artificial pt ca nu da o nuanta foarte inchisa.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.