homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Influenta bitter suedez asupra eficientei jeanine


#1 2008-02-16 15:29:23

emma_arual
Full member
De la: Austria
Inregistrat: 2007-05-06
Mesaje: 288

influenta bitter suedez asupra eficientei jeanine

Buna,

Sufar de mica de o eczema care nu dispare si pana la acum, la 26 de ani, am tinut-o sub un oarecare control prin unguentele pe baza de corticoizi. Din pacate acesti compusi imi cauzeaza acum o gramada de probleme si trebuie neparat sa renunt la aceste unguente.
Fac acum un tratament naturist pe baza de ceaiuri si bitter suedez. Intrebarea mea este daca cumva bitterul scade efectul anticonceptionalelor jeanine, in conditiile in care acesta contine alcool?


Bine ai venit printesa noastra mica, Emma, 6 iulie 2014!

Offline

 



#2 2008-02-16 15:31:47

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: influenta bitter suedez asupra eficientei jeanine

nu sunt probleme in ceea ce priveste bitterul doar ceaiurile alea sa nu aiba sunatoare


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#3 2008-02-16 15:31:48

b_oana
Hero member
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 2737

Re: influenta bitter suedez asupra eficientei jeanine

alcoolul nu scade efectul ac ..nu vad de ce ar scadea bitterul smile


Viata e scurta, incalca regulile, iarta repede, saruta incet, iubeste cu adevarat, razi necontrolat, si nu regreta nimic care te face sa zambesti!!
..."ai nevoie de cineva ca sa suferi si mai apoi sa te vindeci"...

Offline

 

#4 2008-02-16 16:24:49

emma_arual
Full member
De la: Austria
Inregistrat: 2007-05-06
Mesaje: 288

Re: influenta bitter suedez asupra eficientei jeanine

multumesc frumos pentru raspunsuri ....nu au sunatoare ceaiurile....


Bine ai venit printesa noastra mica, Emma, 6 iulie 2014!

Offline

 

#5 2008-02-20 09:04:47

emma_arual
Full member
De la: Austria
Inregistrat: 2007-05-06
Mesaje: 288

Re: influenta bitter suedez asupra eficientei jeanine

Revin iar cu o intrebare....Sunt sigura ca s-a mai discutat despre actiunea xanax-ului asupra anticonceptionalelor, dar nu am rabdare sa caut acum. Dupa 7 zile fara corticoizi am intrat pur si simplu in sevraj....am rani urate inclusiv pe fata...si nu pot dormi noaptea din cauza mancarimilor si usturimilor. Ultima data cand am incercat sa ma las mi s-a recomdat xanax pt somn si senzatia de calm pt ca sunt f f agitata.
Are vreo influenta asupra pilulelor, daca iau o sg pilula de 0,5 mg?


Bine ai venit printesa noastra mica, Emma, 6 iulie 2014!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-03-01 01:11:02

sophie
Addicted member
De la: Atlantis
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 11424

Re: influenta bitter suedez asupra eficientei jeanine

da, xanax influenteaza pilulele in mod negativ


http://forum.anticonceptionale.ro/viewt … 62&p=7

Offline

 

#7 2008-03-01 07:51:24

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: influenta bitter suedez asupra eficientei jeanine

emma_arual a scris:

Revin iar cu o intrebare....Sunt sigura ca s-a mai discutat despre actiunea xanax-ului asupra anticonceptionalelor, dar nu am rabdare sa caut acum. Dupa 7 zile fara corticoizi am intrat pur si simplu in sevraj....am rani urate inclusiv pe fata...si nu pot dormi noaptea din cauza mancarimilor si usturimilor. Ultima data cand am incercat sa ma las mi s-a recomdat xanax pt somn si senzatia de calm pt ca sunt f f agitata.
Are vreo influenta asupra pilulelor, daca iau o sg pilula de 0,5 mg?

daca iei o sg.pilula nu sunt probleme cand faci tratament cu xanax atunci apar problemele


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.