homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Secretie vaginala NORMALA-7


#115 2009-04-27 22:26:28

ButterfliesInMyStomach
Full member
Inregistrat: 2008-11-03
Mesaje: 231

Re: Secretie vaginala NORMALA

paaai nush daca sa ma culc cu el sau s-o las balta pentru alta data... alta viata poate  lol  nush neutral . N-am mai fost pusa in situatia asta si nush cum reactioneaza baietii in general la ideea de infectii cu transmitere sexuala atunci cand vine vorba de o partenera noua.
Oricum daca ma decid sa fac pasul, vorbesc cu el inainte . Nush cum, imi fac curaj cu niste tarie sau ceva lol Ma simt cam jenata ... neutral


Signs of hope...

Offline

 



#116 2009-04-27 22:30:11

complez
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 420

Re: Secretie vaginala NORMALA

eu sincer iti sugerez sa actionezi in functie de cum e el.daca e un cretin fara nici un pic de cultuta in domeniul medicinei si al problemei femeilor poti sa o lasi balta.nu o sa faca latceva decat sa te considere o curva.daca in schimb are ceva in cap poti sa incerci mai intai o discutie pe ocolite apoi sa discuti treaba serios. eu asa as face. cum esti tu cu gardnerella asa sunt eu cu candida so ....te inteleg.
lady habar n=-am ce mai am pe acolo

Offline

 

#117 2009-04-27 22:37:35

ButterfliesInMyStomach
Full member
Inregistrat: 2008-11-03
Mesaje: 231

Re: Secretie vaginala NORMALA

pai a fost un moment in care ne-am cam incins noi asa  rodnar si dintr-o data eu m-am oprit ... si apoi am stat asa mai trista toata seara. Si el mi-a spus ceva de genu: "you'd better start telling me... "
si eu: "ce anume?"
"ce gandesti" ... si apoi dupa un moment de liniste "crezi ca n-as putea fi intelegator?"
si am schimbat subiectu ... nush la ce se gandea el dar io in mintea mea "...daca ai sti.."


Signs of hope...

Offline

 

#118 2009-04-28 23:08:45

complez
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 420

Re: Secretie vaginala NORMALA

hey sincer tipu imi pare ca gandeste.daca el a fost atat de dragutz sa iti zica lucrurile astea inseamna ca merita.plus ca nu e o chestie grava.e mai greu pt mine sa-i spun viitorului ca am hpv decat o banala gardnerella sau ce ai zis tu ca ai. daca pe el nu il interesa decat de el si placerea lui nu ar fi intrebat ce ai suflet si ce gandesti? iar cu faza cu intelegatorul e mai mult decat clar ca a vrut sa-ti spuna ca e constient ca oamenii mai au si boli pe lumea asta dar ca iubirea trece peste ele. eu zic sa gasesti momentul bun sa te apuci sa-i explici. dar sa nu uiti te rog! nu te acuza de nimic si nici un te scuza.vorbeste pe tonul ala pe care ai vorbi daca i-ai povesti despre cum iti place tie supa . ok?

Offline

 

#119 2009-04-29 15:31:42

ButterfliesInMyStomach
Full member
Inregistrat: 2008-11-03
Mesaje: 231

Re: Secretie vaginala NORMALA

Dumnezeule... smile da, sunt constienta ca nu e grav si ca multe fete au pb mea... doar ca am impresia ca numai mie mi se intampla  dumbom  . Ma bucur ca m-am gandit sa-mi spun oful. Aveam nevoie de asta. Multumesc mult! si multa sanatate!  puss puss

Ultima oara a fost editat de ButterfliesInMyStomach (2009-04-29 15:36:56)


Signs of hope...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#120 2009-04-29 17:28:05

complez
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 420

Re: Secretie vaginala NORMALA

cu placere fluturash big_smile

Offline

 

#121 2009-04-29 21:07:23

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Secretie vaginala NORMALA

...felicitari deliav pentru articole...sunt foarte interesante si chiar ajuta...sa va spun eu ce am patit...cand m-am mutat in Iasi am zis ca sa-mi aleg si eu un ginecolog...l-am ales pe cel mai bun cica...asa mi-a fost recomandat cel putin...am vrut sa-mi prescrie niste anticoceptionale...si i-am zis ca s-ar putea sa am candida...nu eram foarte bine informata despre secretiile vaginale normale...tocmai de aia am si mers la un medic doar...s-a uitat la secretie si m-a consultat...a zis ca am dreptate...nu aveam alte simptome decat o scurgere...de mult timp de altfel...mi-a prescris diflucan...am luat o data...nicio schimbare...am mai luat o data...tot la fel...normal ca nu avea ce sa se schimbe din moment ce nu aveam nimic...partenerul la fel...nu avea nici el nicio simptoma desi nu folosim alta metoda de protectie decat anticonceptionalele mele...deci ar fi putut lua usor...si la Pasti...am aflat eu ce e aia candidoza...pffff...mancarimi,usturimi...etc etc...am luat canesten si nistatina...nu mai am simptome acum...sper sa fie bine...si cu ocazia asta am aflat si ce inseamna secretie vaginala normala...mda...cam asta e treaba cu medicii...va pup fetelor...multa sanatate!!!!


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#122 2009-04-30 12:31:49

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Secretie vaginala NORMALA

x_ynna ma bucur ca ai gasit folositoare articolele puss ...sanatate si tie smile


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#123 2009-05-01 18:16:46

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Secretie vaginala NORMALA

Eu stiu ca teoretic ar trebui sa ma spal in vagin cam o data, de doua ori pe saptamana sau dupa actul sexual... Ce se intampla daca eu am o viata sexuala destul de activa si am acte mai des, deci ma spal mai des, uneori chiar si de mai multe ori pe zi? Nu risc sa-mi dereglez flora?

E de ajuns sa bag Bioclin cu degetul dupa fiecare spalare? Sau ce ar mai trebui sa fac sa nu ma dereglez? rodnar


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#124 2009-05-01 19:46:39

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: Secretie vaginala NORMALA

sincer ma intereseaza si pe mine raspunsul la aceasta intrebare, dar din cate stiu dupa un contact cu ejaculare in vagin sperma poate modifica ph-ul vaginal asa ca trebuie sa te speli...

si am mai patit ca dupa cateva zile in care "am exagerat" cu sexul sa imi reapara candidoza

Offline

 

#125 2009-05-01 21:45:16

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Secretie vaginala NORMALA

Insa spalarea excesiva duce la gardnerella neutral
Nu se poate lasa link la doctoressa, please? smile

Ultima oara a fost editat de blueeyes (2009-05-01 21:45:39)


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#126 2009-05-01 22:08:48

persifona
Vizitator

Re: Secretie vaginala NORMALA

Pai spalarea excesiva daca nu ai contact. Dar asa, sigur dai in altele daca nu o speli, deci..

 

#127 2009-05-01 22:28:43

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Secretie vaginala NORMALA

Aham... Deci teoretic Bioclinul aplicat la sfarsitul zilei nu are de ce sa faca rau nu?
Sau... o fi bun si iaurtul?


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#128 2009-05-02 00:01:40

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: Secretie vaginala NORMALA

amandoua sunt bune pt refacerea florei
mie mi-e frica sa nu devin dependenta de bioclin lol

Offline

 

#129 2009-05-02 10:06:56

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Secretie vaginala NORMALA

Sa stii ca mai nou si mie dumbom
Pana la urma am pus iaurt ieri seara, sa vedem, poate imi pun si azi...


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#130 2009-05-03 19:30:04

ButterfliesInMyStomach
Full member
Inregistrat: 2008-11-03
Mesaje: 231

Re: Secretie vaginala NORMALA

Oficial ... i-am spus iubitului de mica mea MARE problema cu gardnerella. Si la inceput a spus ca nu stie ce sa spuna... (deja ma gandeam .. e clar)
Dar apoi a zis ceva de genu "pai daca  nu vrei tu..  e ok  , nu mi-a facut un scop sa se intample...  iar daca esti ok cu asta .. vedem noi cum facem sa fie ok.." big_smile In momentul ala m-am simtit...  applause
Daaaar ar fi o chestie.. el prin iunie o sa plece pentru 4 luni si mi-a spus asa :  "nu stiu de ce am pretentia sa ma culc cu tine, tinand cont ca s-ar putea sa nu mai fie nimic intre noi peste ceva timp.." in sensu ca nu are pretentii ca eu sa il astept. Ma gandesc ca acum nu ar mai vrea s se culce cu mn , tocmai pt k i-am spus de chestia cu gardnerella ... si a bagat faza cu "s-r putea sa nu mai fie nik intre noi "... nush ce sa mai cred  neutral
E cumva offtopic subiectu asta? big_smile


Signs of hope...

Offline

 

#131 2009-05-04 15:35:18

complez
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 420

Re: Secretie vaginala NORMALA

poate ca are dubii despre propria vointza de a-ti ramane el fidel cat timp e plecat

Offline

 

#132 2009-05-04 15:37:22

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: Secretie vaginala NORMALA

da, e cam offtopic, continuati discutia la "discutii diverse", sunt o groaza de topicuri acolo despre relatii

Offline

 

#133 2009-05-11 20:32:18

Dalyda
New member
Inregistrat: 2008-07-11
Mesaje: 5

Re: Secretie vaginala NORMALA

Sunt disperata..va rog ajutati`ma sad Am 17 ani si pana acum am fost la vreo 3 medici ginecologi,toti mi`au dat cate un tratament pentru Trichomonas,dar nici acuma nu mi-a trecut.Nu am putut sa iau ovulele prescrise pentru k sunt virgina.Dar as vrea sa-mi incep cat de curand viata sexuala cu prietenul meu si nu stiu daca sa astept pana ma vindec sau nu.M-am saturat de atatea tratamente si creme,degeaba... neutral ce sa fak?????

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.