homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Urechi infundate :(


#1 2007-05-24 13:47:08

ela_is_sweet
Sr. member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 1309

urechi infundate :(

fetelor, sambata am banchetul sad si azi dimineatza m-am trezit cu urechea dreapta infundata....sigur am tras curent, ca mi se desfunda una, se infunda cealalta.am fost la farmacie si mi-au dat alcool boricat sa-mi pun in urechi.si nu stiu daca o sa-mi treaca pana sambata.exista si pastile( care nu interactioneaza cu anticonceptionalele) pe care le pot lua.ceva...orice?? sad e naspa rau sa nu auzi cu o ureche..de durut nu ma dor, doar sunt infundate mi-e sa nu se agraveze

Offline

 



#2 2007-05-24 14:03:50

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: urechi infundate :(

ela, se desfunda ele. ai grija sa ai nasul curat si se rezolva


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2007-05-24 14:08:19

ela_is_sweet
Sr. member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 1309

Re: urechi infundate :(

pai am sa stau pana sambata cand plec la coafor cu vata in urechi si am sa-mi pun substanta aia care mi-au dat-o.daca imi pun o data la 3 ore, are ceva? adik o folosesc in exces?de exemplu cand imi pun simt o caldura in urechi si dupa jumatate de ora nu mai simt nimica...si ma tenteaza sa mai pun cateva picaturi ca sa stea cald acolo big_smile

Offline

 

#4 2007-05-24 14:13:38

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: urechi infundate :(

insa nu ai nevoie sa stea cald acolo. ai nevoie sa ti se desfunde urechile si sa auzi. asadar pune asa cum e recomandat nu mai des. si nu sta tot timpul cu vata in urechi ci doar dupa ce ti-ai pus, o vreme, ca sa nu curga afara


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#5 2007-05-24 14:16:43

ela_is_sweet
Sr. member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 1309

Re: urechi infundate :(

am inteles big_smile dar pastile nu sunt? macar sa ajute cat de cat....

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-05-24 14:44:12

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: urechi infundate :(

eu nici nu stiu de ce ai urechile infundate....pentru urechi infundate, indiferent de cauza, nu sunt pastile...de regula trece de la sine


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#7 2007-05-24 14:52:23

ela_is_sweet
Sr. member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 1309

Re: urechi infundate :(

ms de raspunsuri doctoressa...pai ce sa spun...am o igiena corespunzatoare, nu am sigur dopuri de ceara big_smile am mers ieri cu masina cu aer conditionat si m-a cam batut in fata...si cred ca asta e cauza... n-am avut niciodata probleme cu urechile..si de asta m-am speriat mai mult...da slava domnului ca nu m-am trezit cu gura stramba sau cu ochii rosii de la curent... neutral

Offline

 

#8 2007-05-24 15:04:23

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: urechi infundate :(

se desfunda si de la sine. cum ziceam, ai doar grija sa nu ai nasul infundat


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#9 2007-05-25 18:39:00

still_dreaming
Full member
De la: Yes we can!
Inregistrat: 2006-11-28
Mesaje: 488

Re: urechi infundate :(

si eu am urechile infundate si parca imi vijiie.
Am stat ieri la o sedinta de 1h si era un ventilator urias linga mine si banuiesc eu ca de acolo mi se trage,

nu am luat nici o picatura dar sper sa imi traca.
Am si nasul infundat ...


To accomplish great things, we must not only act, but also dream; not only plan, but also believe.
All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them.

Offline

 

#10 2007-06-06 14:20:01

ela_is_sweet
Sr. member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 1309

Re: urechi infundate :(

nici acum nu mi-a trecut in totalitate...aud mai bine ce-i drept.am fost la orl, am primit tratament..m-am indopat 10 zile cu aulin, claritine 5 zile, si 10 zile de inhalatii cu musetel si fluimucil.am trompa lui eustache ( parca asa se numeste) infundata cu lichid...cva de genul mi-a spus doctorita la care am mers.la urechea stanga mi-a spus ca facusem un dop de ceara...mi-a facut spalaturi si acum e ok.insa la dreapta a zis ca nu am nimica si ca sigur am tras curent.nu mi-a facut spalaturi.eu totusi tind sa cred ca s-ar putea sa fie si aici un dop de ceara...dupa tratament tot la fel este...mai ales ca acum am si racit putin, am nasul infundat, m-a durut si gatul..si ma gandesc ca m-a luat iar si urechea dreapta sad doctoressa..crezi ca ar trebui sa mai merg la un control? poate la alt medic? eu am insistat sa imi faca spalaturi la ambele urechi pt orice eventualitate.dar a zis ca nu este necesar.sau sa merg la o asistenta sa o rog pe ea sa imi faca spalaturi si daca nu imi trece nici asa sa revin la orl?

Offline

 

#11 2007-06-06 14:25:32

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: urechi infundate :(

eu zic sa mai intrebi un medic...insa eu ti-am zis sa tii nasul curat si nu m-ai ascultat...din pricina trompei lui eustachio ti-am zis....


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#12 2007-06-06 14:52:32

ela_is_sweet
Sr. member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 1309

Re: urechi infundate :(

pai am tinut nasul curat..dar daca am racit? mie nu imi curge nasul deloc cand racesc ci mi se infunda si pot sa suflu pana mor ca tot nu se desfunda si imi trece doar daca imi pun picaturi in nas...si mi-am pus cateva zile bixtonim..cat am facut si tratamentul dat de doctorita si acuma imi pun iar...offf...

Offline

 

#13 2007-06-06 17:09:44

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: urechi infundate :(

pentru urechile infundate sau care dor este foarte bun biterul suedez. Se gaseste in farmaciile naturiste. Sora mea l-a folosit candva si a ajutat enorm de mult. Se imbiba o bucatica de vata cu biter suedez iar dupa ce urechea s-a uns in iterior cu un ulei sau crema se tine vata imbibata in ureche timp de o jumatate de ora. Se poate repeta de trei ori pe zi. Foarte important este ungerea cu ulei pentru ca unele persoane sensibile se pot irita de la acest biter suedez. Il recomand.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#14 2007-08-29 16:54:54

micaella4
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 4144

Re: urechi infundate :(

hey.. ma bag si eu aici cu o intrebare..
am o problema cu o ureche..dak o apas la baza, simt o durere in interior... si apoi aceasta persista inca vreo cateva minute.. ma cam deranjeaza..
m-a tras oare curentul sau are legatura cu un tipat strident care mi-a fost fulgerat cu ocazia unei glume proaste?
e de dus la medic?

Offline

 

#15 2007-08-29 21:46:34

micaella4
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 4144

Re: urechi infundate :(

fetele...cesafac.. nu-mi poate raspunde si mie cineva la intrebare? cesafac

Offline

 

#16 2007-08-29 21:50:16

andrutza
Vizitator

Re: urechi infundate :(

de la curent cel mai probabil.....

 

#17 2007-08-30 15:16:16

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: urechi infundate :(

micaella4...nu vrei tu sa mergi la un ORL-ist? sa nu fie o otita...


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#18 2007-08-30 15:17:48

micaella4
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 4144

Re: urechi infundate :(

pls..scurt pe doi, doctoressa..cum se trateaza otita? ( in cazul in care ar fi asta..)

Offline

 

#19 2007-08-30 15:20:08

andrutza
Vizitator

Re: urechi infundate :(

Eu cand am avut otita am luat niste antibiotic si mi-am pus in ureche niste picaturi.

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.