homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nepotrivire din punct de vedere sexual


#1 2009-05-02 23:33:22

jojo20
New member
De la: iasi
Inregistrat: 2007-03-11
Mesaje: 25

nepotrivire din punct de vedere sexual

buna fetelor...s-a intamplat vreodata sa aveti o relatie ,sa va iubiti partenerul,el sa va iubesca mult si totusi sa i se intample ca in timpul actului sexual sa nu simta nimic,sa nu reuseasca sa ajunga la orgasm(deci sa nu ejaculeze)...sau daca ejaculeaza senzatiile sa nu fie prea intense...sa fie nepotrivire sexuala?...sau problema medicala?

Offline

 

#2 2009-05-02 23:36:14

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: nepotrivire din punct de vedere sexual

Cred ca are o problema psihologica, nu cred ca nu va potriviti...


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#3 2009-05-02 23:56:01

Tinutza
Sr. member
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 1085

Re: nepotrivire din punct de vedere sexual

pai numai tu poti sa ne zici daca e nepotrivire sexuala sau nu... daca intelegi ce vreau sa spun smile tu simti placere cu el?

Offline

 

#4 2009-05-03 00:17:35

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: nepotrivire din punct de vedere sexual

Tinutza a scris:

pai numai tu poti sa ne zici daca e nepotrivire sexuala sau nu... daca intelegi ce vreau sa spun smile tu simti placere cu el?

nu doar ea conteaza in ecuatia asta ... problema e la el si eu  cred ca e de natura medicala, iar ca cineva sa se potriveasca trebuie sa iasa cu  artificii de ambele parti

Offline

 

#5 2009-05-03 03:10:31

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: nepotrivire din punct de vedere sexual

nu mi s-a intamplat sa aiba probleme de genul asta, dar in schimb am patit treaba cu nepotrivirea si nu aveam "simptomele" astea. cred ca mai degraba are o problema medicala sau mai degraba emotionala. vorbeste cu el despre asta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-05-03 10:11:15

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: nepotrivire din punct de vedere sexual

nepotrivirea sexuala se refera la compatibilitatea din pat si anume la cat de bine va intelegeti, la cat de mare e atractia, cat de multe sunt fanteziile, cat de mare e pofta de sex cu persoana respectiva, cat de excitanta o gasiti, cat de bine se potriveste organul lui in interiorul tau (si asta conteaza mult), cat interes va dati etc... si lucrurile astea nu trebuie sa aiba legatura cu dragostea! compatibilitatea sexuala poate sa fie si acolo unde nu e iubire si poate sa lipseasca acolo unde e!

deci, voi cum sunteti?

Offline

 

#7 2009-05-03 12:00:34

jojo20
New member
De la: iasi
Inregistrat: 2007-03-11
Mesaje: 25

Re: nepotrivire din punct de vedere sexual

am vb despre toate lucrurile astea...a ramas sa consultam saptamana viitoare un medic...pur si simplu nu poate sa imi explice de ce nu reuseste sa simta placere asa cum ar trebui,poate ar trebui sa ne cunoastem mai bine....sa ne descoperim unul pe celalalt...

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.