homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ten gras cu tendinte acneice


#1 2009-05-08 10:38:25

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

ten gras cu tendinte acneice

buna..am si eu o probl si anume tenul meu, care este gras si cu tendinte acneice...intamplator m-am uitat pe un site si am vazut crema Eritroacnol si Retin A care sunt destinate pt asa cv...a folosit cineva cremele astea??


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 



#2 2009-05-08 10:40:06

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: ten gras cu tendinte acneice

Eu am folosit Retin A si mi-a priit... Numai sa respecti intocmai prospectul, altfel te poate irita...


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#3 2009-05-08 12:17:39

Cat86
Full member
De la: Kiwi Land
Inregistrat: 2007-06-29
Mesaje: 986

Re: ten gras cu tendinte acneice

Si eu am folosit Retin A,dar la mine nu a avut nici un efect.


Nu beti apa!!!!Pestii fac sex in ea!

Offline

 

#4 2009-05-08 13:37:57

space
Hero member
Inregistrat: 2008-03-14
Mesaje: 2387

Re: ten gras cu tendinte acneice

Eritroacnol e cu antibiotic, deci ca sa-si faca efectul e de preferat sa fie folosit 4-5 zile, de obicei dupa un tratament cosmetic.
EU am folosit dupa tratamente si pot sa zic ca mi-a facut destul de bine.

Offline

 

#5 2009-05-08 15:04:33

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: ten gras cu tendinte acneice

nu recomand eritroacnol...daca vrei ceva pe baza de eritromicina, incearca mai bine zynerit- solutie locala care se aplica punctual pe cos.
am folosit si eu retin-a, insa trebuie sa stii ca e fff agresiv, in sensul ca ti se va coji pielea si e posibil ca la inceput sa apara o eruptie mai puternica.
daca e doar cu tendinte acneice, incearca mai bine alte creme dermato-cosmetice: skinoren, boreade 12, hyseac sau mai sunt atatea aletele.


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-05-08 15:53:04

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: ten gras cu tendinte acneice

am fost azi la farmacie sa intreb d eritroacnol si mi-a zis dna d acolo k e pt acnee mai grava nu pt c am eu....si pt mn ar fi mai indicat un gel d curatare bun si o crema specifica tenului meu..crema din aia am , e d la Ivatherm, insa nu e prea grozava..am sa mai caut cv sa-i dau d cap tenului meu...


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

#7 2009-05-08 16:36:35

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: ten gras cu tendinte acneice

eu nu as folosi eritroacnol pt ca e proasta ca si compozitie...adicatelea, din ec stiu eu de acum vreo 6 ani, contine multe substante comedogene, deci scapi de unele si faci altele.
eu am un gel de fata bun, moale, neagresiv de la herbagen...despre creme, citeste si tu pe net si evzi ce iti place...eu ivatherm nu am probat. iti recomand din tot sufletul sa nu ies vichy...
sunt bune uriagele-hyseac, avene-cleance k-crema tratament pt ten cu tendinte acneice  e ft bun...mergi la o farma dona, sensiblu, si citeste tu singurica ce face fiecare produs...


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#8 2009-05-08 23:03:25

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: ten gras cu tendinte acneice

mc d sfaturi...
ink o intreb a folosit cineva gel d curatare d la l?real pt ten gras pure zone purifiant, este intr-un ambalaj albastru...dak da, imi puteti spune ce rezultate ati avut..oscilez intre acest si un alt gel de curatare de la bioderma..

Ultima oara a fost editat de Joy'n'Happiness (2009-05-08 23:12:06)


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

#9 2009-05-08 23:10:35

Cat86
Full member
De la: Kiwi Land
Inregistrat: 2007-06-29
Mesaje: 986

Re: ten gras cu tendinte acneice

Eu folosesc gelul de curatare de la Avene - Cleanance...pentru ten gras cu tendinta acneica.Il folosesc de vreun an,si sunt foarte multumita.L-am incercat si pe cel de la Ivatherm,dar nu prea mi-a placut.Iar crema,folosesc Boreade 12 de la Noviderm.E crema exfolianta,destul de scumpa (64 lei tubul de 30 ml),dar e foarte buna.


Nu beti apa!!!!Pestii fac sex in ea!

Offline

 

#10 2009-05-08 23:17:43

alexa123
Hero member
De la: underground
Inregistrat: 2008-12-08
Mesaje: 3560

Re: ten gras cu tendinte acneice

Eu folosesc Retin-A si pot sa spun ca sunt foarte multumita de el. Desi e un pic cam agresiv, isi face treaba cu bine. De asemenea, am un gel de curatare de la Ivaterm si apa termala...ff bune  smile  Iar pt hidratare, singura crema care mi-a placut a fost una de la Avon..24h hidratare..ceva de genul.


when the pomp lights up,you shoot.

Offline

 

#11 2009-05-08 23:22:00

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: ten gras cu tendinte acneice

pe mn ma enerveaza tare mult tenul meu...se ingrasa f repede si plus k am si pct negre...p obraji am niste cosulete mai mici insa se vad si p mn ma streseaza la culme..Retin A e bun pt ce am eu?...am vaz k mai este si Smooderm tot in genul la Retin A..nush prin c s deosebesc si care e mai bun


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

#12 2009-05-09 11:03:21

butterfly3
Full member
Inregistrat: 2009-02-26
Mesaje: 455

Re: ten gras cu tendinte acneice

uite si eu am aceasi problema, dar am mers la dermatolog si mi-a recomandat medicul de acolo ce crema sa folosesc si e super buna. eu folosesc un sapun cu sulf de la naturiste care usuca si curata fata super bine si chiar e ptr combaterea seboreei. inainte foloseam un sapun de la eucerin care tot asa usca pielea. ca si crema mi-a fost recomandata de la isispharma teen derm k concentrate. e super buna crema si e cam la acelasi pret sau putin mai ieftina ca ivatherm.

Offline

 

#13 2009-05-09 11:15:45

Sidoni@
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-09
Mesaje: 1303

Re: ten gras cu tendinte acneice

Joy'n'Happiness a scris:

mc d sfaturi...
ink o intreb a folosit cineva gel d curatare d la l?real pt ten gras pure zone purifiant, este intr-un ambalaj albastru...dak da, imi puteti spune ce rezultate ati avut..oscilez intre acest si un alt gel de curatare de la bioderma..

Eu folosesc L'oreal, gelul de curatare si crema matifianta. Sunt bune, dar nu exceptionale. Nu iti pot spune daca m-au ajutat sau nu, caci tind sa cred ca problemele mele au fost hormonale si nu au depins de cremele folosite. Dar, ca exemplu, de vreo 2 sau 3 luni de cand folosesc L'oreal nu am avut probleme pana de curand. Acum, ca o fi caldura, ca o fi lipsa ac sau ca or fi produsele L'oreal, nu stiu. In orice caz, Bioderma este dermo-cosmetic, nu? Daca da, atunci e posibil sa fie mai potrivit.
Eu una nu am folosit niciodata dermocosmetice deoarece mi se par f scumpe, dar ma gandesc serios sa imi cumpar dupa ce termin L'orealul. Daca vrei, mai tinem legatura, spune-mi ce produs alegi si cat de bine iti merge cu el, ca sa ma orientez si eu. Mult succes!
Si apropo, Zyneritul e chiar bun, dar are un miros ciudat, eu ma dadeam dimineata cu el si imi spunea prietenul ca miros ciudat... ihh, nu l-am mai folosit de atunci ; ) ) Dar pt cosuri e f bun, le usuca.

Offline

 

#14 2009-05-09 14:09:43

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: ten gras cu tendinte acneice

Sidoni@ a scris:

Joy'n'Happiness a scris:

mc d sfaturi...
ink o intreb a folosit cineva gel d curatare d la l?real pt ten gras pure zone purifiant, este intr-un ambalaj albastru...dak da, imi puteti spune ce rezultate ati avut..oscilez intre acest si un alt gel de curatare de la bioderma..

Eu folosesc L'oreal, gelul de curatare si crema matifianta. Sunt bune, dar nu exceptionale. Nu iti pot spune daca m-au ajutat sau nu, caci tind sa cred ca problemele mele au fost hormonale si nu au depins de cremele folosite. Dar, ca exemplu, de vreo 2 sau 3 luni de cand folosesc L'oreal nu am avut probleme pana de curand. Acum, ca o fi caldura, ca o fi lipsa ac sau ca or fi produsele L'oreal, nu stiu. In orice caz, Bioderma este dermo-cosmetic, nu? Daca da, atunci e posibil sa fie mai potrivit.
Eu una nu am folosit niciodata dermocosmetice deoarece mi se par f scumpe, dar ma gandesc serios sa imi cumpar dupa ce termin L'orealul. Daca vrei, mai tinem legatura, spune-mi ce produs alegi si cat de bine iti merge cu el, ca sa ma orientez si eu. Mult succes!
Si apropo, Zyneritul e chiar bun, dar are un miros ciudat, eu ma dadeam dimineata cu el si imi spunea prietenul ca miros ciudat... ihh, nu l-am mai folosit de atunci ; ) ) Dar pt cosuri e f bun, le usuca.

stiu am folosit si eu Zineritul ..a fost salvatorul meu intr-o vara knd incepuse sa-mi apara destul de multe cosuri, am fost la doctora d familie si mi=a dat Zinerit p reteta gratuita..insa acu nu se mai compenseaza :(...eu acu am un gel de curatare de la Nivea pt ten gras/mixt insa pararea mea e k nu e bun deloc, sau mie cel putin nu-mi place, nu-mi priieste, nush care-i treaba...dupa ce se termina gel asta, ma bate gandul sa-mi cumpar gel d curatare de la Bioderma si crema de zi d la Iwostin...knd imi cump am sa-ti spun ce parere am despre produse...incerc acu sa ma dezvat de a mai folosi creme cosmetice si as vrea sa-mi cump creme dermato-cosmetice (desi ma cam ustura la buzunar)..


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

#15 2009-05-09 14:30:37

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: ten gras cu tendinte acneice

butterfly3 a scris:

uite si eu am aceasi problema, dar am mers la dermatolog si mi-a recomandat medicul de acolo ce crema sa folosesc si e super buna. eu folosesc un sapun cu sulf de la naturiste care usuca si curata fata super bine si chiar e ptr combaterea seboreei. inainte foloseam un sapun de la eucerin care tot asa usca pielea. ca si crema mi-a fost recomandata de la isispharma teen derm k concentrate. e super buna crema si e cam la acelasi pret sau putin mai ieftina ca ivatherm.

imi poti spune te rog numele sapunului care-l folosesti si pretul acestuia.. e cv anume sau pur si simplu e cumparat de la plafar?..


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

#16 2009-05-09 19:36:19

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: ten gras cu tendinte acneice

intamplator am gasit un site cu o farmacie care face reduceri..acesta este linkul http://www.farmaciastejara.ro/pentru-sp … -2087.html

Atentie!!! Daca veti comanda produse in valoare de peste 50 Ron din orice gama de produse Iwostin veti primi cadou Emulsia matifianta Iwostin Purritin pentru tenul gras cu tendinte acneice din gama Purritin.

ma cam bate gandul sa comand si eu..insa nush sunt cam circumspecta hmm


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

#17 2009-05-09 23:45:30

butterfly3
Full member
Inregistrat: 2009-02-26
Mesaje: 455

Re: ten gras cu tendinte acneice

e cumparat de la plafar si e 3 lei. pe al meu scrie tyana sapun cu sluf si e de 100 g. dar mergi efectiv la plafar si ceri sapun cu sulf. si crema aia de la isispharma e foarte buna si costa intre 34-37 lei.

Offline

 

#18 2009-05-09 23:58:46

zlata
Full member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 377

Re: ten gras cu tendinte acneice

Si eu am un ten problematic....si azi mi-am luat Gelul de curatare "Sebium" de la Boderma si crema de fata "Sebium Hydra".Sper sa fie bune


Oricat ti-ar fi de greu nu uita sa zambesti...maine va fi mai bine smile

Offline

 

#19 2009-05-10 00:35:38

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: ten gras cu tendinte acneice

zlata a scris:

Si eu am un ten problematic....si azi mi-am luat Gelul de curatare "Sebium" de la Boderma si crema de fata "Sebium Hydra".Sper sa fie bune

sa ne tii la curent cu rezultatele produselor cumparate.. big_smile


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.