homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

ACNEEA cum scap de ea?-3


#39 2009-06-27 20:09:17

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: ACNEEA cum scap de ea?

rotfl


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 



#40 2009-06-29 17:09:48

Alex2
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1593

Re: ACNEEA cum scap de ea?

90 lol
nu vreau sa fiu rea dar ficatul(sau orice alt organ intern) de porc/pasare nu are nicio treaba cu acneea. se mananca, nu e unguent. cainii negri, de asemenea, nu au nicio legatura cu cosurile de pe fatza unui om.

acneea poate proveni de la anumite infectii in corp (si pt asta trebuie descoperita cauza care provoaca acneea) sau pur si simplu din cauza tenului mai gras.
eu am scapat de cosuri cu ac.

Offline

 

#41 2009-06-29 22:02:17

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: ACNEEA cum scap de ea?

Alex2 a scris:

90 lol
nu vreau sa fiu rea dar ficatul(sau orice alt organ intern) de porc/pasare nu are nicio treaba cu acneea. se mananca, nu e unguent. cainii negri, de asemenea, nu au nicio legatura cu cosurile de pe fatza unui om.

acneea poate proveni de la anumite infectii in corp (si pt asta trebuie descoperita cauza care provoaca acneea) sau pur si simplu din cauza tenului mai gras.
eu am scapat de cosuri cu ac.

Cum cu ac ?


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#42 2009-06-29 22:11:18

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: ACNEEA cum scap de ea?

unele persoane care folosesc ac scapa sau se pricopsesc cu acnee depinde de corpulk fiecareia


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#43 2009-06-30 00:48:26

Zeyna
Platinum member
Castigatoare a concursului de Miss
De la: Constanta
Inregistrat: 2007-07-07
Mesaje: 19746

Re: ACNEEA cum scap de ea?

pink_martini a scris:

Alex2 a scris:

90 lol
nu vreau sa fiu rea dar ficatul(sau orice alt organ intern) de porc/pasare nu are nicio treaba cu acneea. se mananca, nu e unguent. cainii negri, de asemenea, nu au nicio legatura cu cosurile de pe fatza unui om.

acneea poate proveni de la anumite infectii in corp (si pt asta trebuie descoperita cauza care provoaca acneea) sau pur si simplu din cauza tenului mai gras.
eu am scapat de cosuri cu ac.

Cum cu ac ?

se referea la anticonceptionale probabil  tongue


Dragostea nu se stă, se face.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2009-06-30 01:23:47

Alex2
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1593

Re: ACNEEA cum scap de ea?

anticonceptionale, nu cu ace doamne fereste lol
pai.. unii medici recomanda anumite anticonceptionale pt probleme cu acneea. eu nu am luat special pentru asta, dar aveam constant cosuri pe frunte care au disparut dupa primele 2 luni de anticonceptionale complet smile.

Offline

 

#45 2009-07-13 11:56:42

puff
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-04-02
Mesaje: 168

Re: ACNEEA cum scap de ea?

Buna fetelor..puss mi-am cumparat azi mibazon..cine a folosit si s-a vindecat pe fata datorita acestui unguent? poate imi dati si mie niste sfaturi va rog frumos..ca iar am ajuns in pragul disperarii...


You belong to me.. hjarta
I belong to you.. hjarta
Fire from my heart.. hjarta
Burning just for you.. hjarta

Offline

 

#46 2009-07-13 12:07:06

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: ACNEEA cum scap de ea?

puff a scris:

Buna fetelor..puss mi-am cumparat azi mibazon..cine a folosit si s-a vindecat pe fata datorita acestui unguent? poate imi dati si mie niste sfaturi va rog frumos..ca iar am ajuns in pragul disperarii...

puff am incercat si eu cu mibazon,dar mai rau mi a facut neutral  eu n am av cosuri nici cand eram adolescenta si culmea mi au aparut akum roll  am tenul mai sensibil si inclin sa cred ca de la caldura +praful asta din atmosfera a contribuit la cosurile mele...eu zic mai bine sa te dai cu tetraciclina unguent,la mine deja a inceput sa se vada  rezultate... puss

Ultima oara a fost editat de ryanna22 (2009-07-13 12:09:03)

Offline

 

#47 2009-07-13 12:08:02

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: ACNEEA cum scap de ea?

puff, dar la un dermatolog ai fost ? eu zic ca de acolo ar trebui sa incepi...

Offline

 

#48 2009-07-13 12:16:17

puff
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-04-02
Mesaje: 168

Re: ACNEEA cum scap de ea?

heimdall am fost la dermatolog..la ginecolog..mi-am facut analize..tot..am folosit mii si mii de creme.. anticonceptionale..(Yasmin, Melleva 35, Diane 35)...de masti numai zic..argila, miere..daca va fac o lista ramaneti uimite de cate am incercat si nu ma vindec..8-)


si am vazut ca multa lume lauda unguentul Mibazon si, am vrut sa incerc si eu dar sa mai aflu cate ceva si de la voi...chiar am sa va scriu tot ce am folosit pt fata si sa va dati cu parerea dc nu ma vindec Dumnezeului odata...

Tratament la cosmetica..Brevoxyl, Skinoren, Cutaden, Baneocin, Floucinolon, Crema cu arbore de ceai, Nivea Young, Yves Rocher Lotiune pt ten sensibil, Masca  Film Herbagen, Masti naturale cu argila, miere, gomaj cu tarate, malai, zat de cafea, anticonceptionale Yasmin, Melleva 35, Diane 35, infuzii cu diferite plante ( galbenele, musetel..etc) si inca nu-mi aduc aminte toate.. de la 13 ani jumate 14 ani ma confrunt cu problema asta..am 17 ani..nush ce sa mai fac...

Ultima oara a fost editat de puff (2009-07-13 12:56:46)


You belong to me.. hjarta
I belong to you.. hjarta
Fire from my heart.. hjarta
Burning just for you.. hjarta

Offline

 

#49 2009-07-13 12:48:28

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: ACNEEA cum scap de ea?

puff, nu mibazon pt ca este comedogen.
da, te ajuta sa scpai de cosurile de la suprafata, dar se formeaza chisturi in piele si dupa 2-3-5 luni, ajungi in acelasi punct, daca nu chiar mai rau.
ce fel de acnee ai tu? chisturi, cosuri galbene, unde e localizata?
ai incercat zynerit? asta e pe baza de eritromicina si dacamibazonul are efect, ar treb sa aiba si zyneritul.
creme dermato-cosmetice ai folosit? de care?


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#50 2009-07-13 13:00:12

puff
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-04-02
Mesaje: 168

Re: ACNEEA cum scap de ea?

sunt putin cam ciudate cosurile..se afla in zona maxilarului mai multe..sunt rosii dar foarte rar se fac albe in cap..nush cum sa-ti explic..io le zic bile..sunt un fel de cratere foarte micute..si atunci knd le scoti si niste bile aproape perfecte, foarte tari..zona cea mai afectata era fruntea, dar acum ma plang de obraji..sunt brobonite asa..foarte inestetice care cu timpu` cresc.. nush daca ai inteles ...

Ultima oara a fost editat de puff (2009-07-13 13:00:49)


You belong to me.. hjarta
I belong to you.. hjarta
Fire from my heart.. hjarta
Burning just for you.. hjarta

Offline

 

#51 2009-07-13 13:09:19

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: ACNEEA cum scap de ea?

chisturi inteleg...
mno, am citit si ce ai folosit si sincer iti spun, ca nu ai decat sa le iei pe incercate pe toate, pt ca altfel nu ai cum sa stii cum va reactiona fata ta sad
poti folosi crema retin-a, este foarte puternica si da rezultate ft bune, dar trebuie folosita cu maare grija, altfel iti ultra-sensibilizezi tenul.la inceput poti sa te dai doar pe o portiune, pe barbie de ex, sa vezi cum reactioneaza fata.
de asemenea, incepi sa te dai cu ea 1 data la 3 zile si dupa ce o folosesti asa timp de vreo 2 saptamani, incepi, progresiv sa micsorezi perioada intre aplicari. nu te dai cu ea inainte/imediat dupa baie, ci la minim 30 de min, pe pielea perfect uscata.
la 30 de min de la aplicarea cremei NEAPARAT crema hidratanta si de asemenea crema cu factor de protectie cand iesi afara....
daca mai pot sa te ajut cu ceva...here i am...
sau, mai neagresiv, zynerit-ul, dar nu stiu ce rezultate va da la tine... :_(


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#52 2009-07-13 13:12:36

puff
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-04-02
Mesaje: 168

Re: ACNEEA cum scap de ea?

am folosit si zynerit..degeaba..pe bune ca m-am saturat..fondul de ten imi e prieten bun:))..dar m-am cam saturat sa ma dau cu fond de ten..nici fara nu arata asa rau..dar..nu-mi place mie..vreau sa fie in curat..ca la cat ma ingrijesc ..acum trebuia sa am un ten de portelan...


You belong to me.. hjarta
I belong to you.. hjarta
Fire from my heart.. hjarta
Burning just for you.. hjarta

Offline

 

#53 2009-07-13 13:14:48

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: ACNEEA cum scap de ea?

puff, de la 13-14 ani am probleme cu tenul si acus merg pe 22 si tot nu e cum mi-as dori...
am folosit de la creme de 3 lei pana la creme care au sarit de 100 de lei. eu am descoperit ce ma ajuta si incerc sa ma tin de el, dar tot nu arata cum mi-as dori eu si cum ar trebui, tinand cont de cat investesc in el lol
dar asta e...zic mersi ca nu se agraveaza si ca tin lucrurile sub control...
iar, fdt nu e o solutie.... smile


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#54 2009-07-13 13:17:18

puff
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-04-02
Mesaje: 168

Re: ACNEEA cum scap de ea?

e o solutie cand ies pe strada..ma duc la prezentari..castinguri...smile atunci e o solutie.. stiu ca niciodata nu voi mai avea tenul de la 4 ani..dar totusi..sa scap odata de bubitele astea.. multumesc mult de tot:*pusspuss


You belong to me.. hjarta
I belong to you.. hjarta
Fire from my heart.. hjarta
Burning just for you.. hjarta

Offline

 

#55 2009-07-13 13:46:19

alexa123
Hero member
De la: underground
Inregistrat: 2008-12-08
Mesaje: 3560

Re: ACNEEA cum scap de ea?

in lipsa de alta crema, eu mai foloseam pasta de dinti, usuca foarta bine cosul  big_smile


when the pomp lights up,you shoot.

Offline

 

#56 2009-07-13 17:23:50

puff
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-04-02
Mesaje: 168

Re: ACNEEA cum scap de ea?

lol cum sa usuce pasta de dinti cosul? mi se pare ciudat sa folosesti pasta de dinti pe fata lol


You belong to me.. hjarta
I belong to you.. hjarta
Fire from my heart.. hjarta
Burning just for you.. hjarta

Offline

 

#57 2009-07-13 18:46:11

alexa123
Hero member
De la: underground
Inregistrat: 2008-12-08
Mesaje: 3560

Re: ACNEEA cum scap de ea?

serios, dau putin pe cos..si-l usuca  smile


when the pomp lights up,you shoot.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.